bugün

Feci bir durum..ayaz çekilmiyor. Hoş kar yağsa da dona çekiyor yine ayaz yiyoruz. Kötü ikilem.
istanbul'a da yağmayıversin.
Böyle sonuçlanabilir.
görsel
kuraklık deprem kadar tehlikeli. bizler de bireyler olarak önlemler almalıyız. eskiden beri kaynakları gereksiz yere harcamamaya çalışan ben daha fazla dikkat eder oldum. muslukları gereksiz yere açmamaya çalışıyorum, duşta geçirdiğim süremi azalttım, balkonu arabayı yıkamak yerine silmeyi seçiyorum. hepimiz önümüzdeki günlerde daha dikkatli olmalıyız. allah 1 damla suya muhtaç etmesin.
şimdilik gündemin ana maddesi deprem. ancak en az deprem kadar konuşulması gereken bir kritik konu da kuraklık. istanbul'da barajların doluluk oranları %35 seviyelerinde. 17-18 milyon insanın yaşadığı şehirde bu su kime, kaç gün yetecek?
Bizi bekleyen en büyük tehlike kuraklık. Ona da depreme de çözüm bulamıyorlar.
bu sene 2 kere yağdı o da deprem zamanına denk geldi amk.
Ne kar yağıyor, ne yağmur. Böyle giderse deli çılgın bir kuraklıkla karşı karşıya kalacağız Zaten ülkemiz bol su oranına sahip değil. BAkalım seneye bizi nasıl bir kış bekliyor olacak...
kış bitecek! hala tık yok. kar yağ hadi keşke yağsanda kahve, kitap pencere önünde bi foto çekilelim sosyal medyaya yükleyip artistlik yapalım seninle hadi.
küresel ısınma, sera etkisi, bina fazlalığı-yüksek bina çokluğu-, kişisel araç fazlalığı -özellikle lüks olanlar-, sigara, egzoz vb. zehirli gaz salgılayan ürünler,ağaç, orman ve yeşillik alan azlığı vb. sebeplerden ne yazık ki normal saymak durumunda kalınan durum ve bu durum yüzünden yer altı sularının depolarının tükenmesi durumunda ciddi bir susuzluk, kuraklık söz konusu olma ihtimali var gelecek yıllarda. isteyenlar daha kapsamlı şekilde internetten araştırabilirler. https://onedio.com/haber/...bilgi-sahibi-miyiz-810343
Kar yağmaması buzul takabakalarımızın erimesi demektir. Yazların Daha sıcak geçiçeğine işarettir.
kılışdar'ın işi bu. bak demedi demeyin o çıkacak altından.
görsel

Nerede olduğunuzla alakalıdır.
istanbul için 21 mart a dikkat. yağacak bence.
Nerede ikamet ettiğinize bağlı.
Artık yağmasın yeter ulan diyen var.
Burada okuz gibi yagiyor tam su an. Gecersiz onerme.
Sokaklara getirdiği sessizliğe hasret kalmaktır.
http://www.hurriyet.com.t...n-dakika-uyarisi-40749794

Hadi inşallah.
"kork avrilin beşinden öküzü ayırır eşinden" atasözünü hatırlatır.
Eskiden kar mı vardı?
fiziksel olarak belki kar düşmüyor istanbulun sokaklarına ama ekonomik olarak zamlar hayat pahalılığı vs. derken ilginç yerlerimize kar yağıyor,
bunu hissediyoruz,
hatta yağan kardan insanlığımız aksıyor...
1987 da istanbul'a 4 Mart sabaha karşı başlayıp 36 saat aralıksız yağan kar, maalesef bir gece önceki meteoroloji raporunda yer almamıştı.
zaten yagsada tutmaz artık
batı illeri icin konusuyorum.
fethiye'ye hiç kar yağmıyor, üzgün surat.
Oğlumun tek beklentisi kar bu sene ve tek sorunu da yağmaması. Ben şimdi küçücük çocuğa ne diyim, e yağ daaa!