bugün

cevap aslan gibi dursa da aslında kaplan daha güçlüdür.
Aynı ağırlıktaki bir aslanla kaplan kavga ederse kaplanın hiç şansı yok çünkü aslanın kaslarında laktik asit azdır bu yüzden yorulmazlar ayrıca derisinde özel maddeler sayesinde çok daha sağlam ve delinmezdir aslanın kemiklerinde kaplanınkinden çok daha yoğun oranda madensel tuz vardır bu yüzden çok daha güçlü ve dayanıklıdır zaten bu yüzden kediler arasında sadece aslan ağaca zor tırmanır son olarak şunuda söyleyeyim bazı kaplan türleri aslan türlerinden çok daha büyüktür mesela sibirya kaplanları 400 kiloya kadar çıkabiliyor o zaman aslanın hiç şansı yok .
Ikisiyle de karsilasmiyicaz turkiyede yok bizi ilgilendirmez.
Aslan güçlüdür.
Duruşu, sesi, krallığı yeter.
akıllara bunu getirir. (bkz: aslan geliyor kaplan geliyor) (bkz: ayağını açan yanıyor)
Afrika erkek aslanı asil, çok kaslı ve heybetli duruyor. Video larda kaplan pençeleri ile savunma yaparken aslan sürekli ısırmak için saldırmaktadır. Kaplan kendine dslmak için saldıran aslana savunma amaçlı pençe ler sallayarak refleks göstermekte hücum edememektedir. Aslan bu savunma sonunda burnu tırmalanarak ya geri çekiliyor yada dalıyor. Tarafımca sonuç ortada; pek nadir ölmüş yada ağır darbelere maruz kalmış aslan ve kaplan olabilir.
kaplandır. çokça aslanı terbiye ettiği görülmüştür.

(bkz: trabzonspor)
(bkz: Galatasaray)
Unicorn!!
ejderha.
yapılan araştırmalar avlanmaları hızları ve zekaları göz önüne alındığında Kaplan'ın her türlü alacağı Vs'dir pekala Aslan güçlüdür ama aslan bir sürü hayvanıdır yalnız başına yaşayan aslan'ların sonu bellidir yaban domuz'undan bile kaçarlar ama Kaplan ağırlık olarak aslandan ağırdır ve çenesi 1ton'dan fazla basar üstelik kaplanların yaşadığı yerlere bakınca genelde dag'lar ve ormanlardır veya bataklık yerler Kaplanla'rın ayıla'rı dahi öldürdüğü bilinir aynı zamanda katbe kat hızlıdırlar aslanlardan üstelik pratik'dir kaplan yılan'ı öldürür Balık avlar büyük geyikleri öldürür başak kaplanları öldürür hatta yerliler tarafından fil öldürdükleri dahi söylenir teke tekte kesinlikle Kaplan Aslan'ı parçalar asıl soru Boz ayı mı yoksa Kutup ayısı mı? veya Jaguar mı Puma'mı?. veya Büyük Beyaz mı? yoksa Kaplan köpekbalığı mı... bu versus lar böyle uzar gider...
https://www.youtube.com/watch?v=_gZ1U_CE174 bu videoda aslan asya mandasından kat kat güçlü bufaloyu tek başına kısa bir sürede öldürürken ki bazıları aslan ancak götün götün kaçar demişti. şu videoda kaplan ile bufalonun mücadelesine bakınız https://www.youtube.com/watch?v=g3YNX41mI9I
genellikle kaplanlar daha güçlü ama illaki arada semeteleri de çıkar.
allahını seven bana boz ayı avlayan kaplan videosu göndersin. ulan internet efsaneleriyle karşıma geçmiş kaplan boz ayı avlıyor diyen insanlar birde krokodili afrika nil timsahlarıyla karıştırmıyor mu ciddi ciddi cinnet geçiriyorum. yahu bütün internet aleminin altını üstüne getirdim daha bir tane boz ayı avlayıp yiyen kaplan görmedim. daha mandaları tenhaya çeken kaplanda görmedim. bir tane link atın amk tamam diyeceğim.

ayrıca kaplanlar asyada asla bir savaşın içinde değildir geyik vs avlayarak geçinir ama aslanlar afrikanın savaş ortamında filden zürafaya her türlü hayvanı avlarlar ama grup ama tek başına. yüzlerce sırtlan sürüleriyle uğraşır binlerce buffalo sürüleriyle savaşırlar, avlarlar. fakat aslanı evdeki şımarık çocuğa kaplanı külhana benzetenlere neremle güleceğimi şaştım kaldım.

ayrıca aslana tek başına antilop avlayamaz demek bırak aslanı bilime aykırı bir şey amk. ulan bir insan hiç mi belgesel izlemez. ayrıca aslanlar timsahı görünce anında kaçar ne demek ulan. timsah ile suyun içinde 10 tane kaplan bile başa çıkamaz bak krokodik demiyorum dev afrika nil timsahlarından bahsediyorum. 6.1 metre uzunluğunda 1 ton ağırlığında afrika nil timsahı diyorum amına koyim. timsahı kertenkele sanan insanlar var resmen.
Yıllarca aslan kralın oğlu simbanın babasının aslan annesin kaplan olduğunu tasavvur etmiş biri olarak umurumda olmayandır. Fakat cüsse ve yırtıcılık doğası itibariyle kaplanın her türlü aslanı tokatlayacağı gerçeği vardır.
erkek aslanın dişi sırtlan haricinde bir canlı öldüremediğini bile bilmeyen ve afrika daki hayvanların yarısını gördü mü kaçan bir canlıyla kaplan gibi tek başına boz ayı avlayan ( bakınız kavga eden değil avlayıp yiyen) timsah avlayıp yiyen ( aslanlar timsahı gördüğünde annda kaçar) bir canlıyı karşılaştırma cüretinde bulunanların sorusudur.
adama link atarsınız hala konuşur.
ulan gir youtube a;kaplanın nasıl timsah avladığını nasıl ayı avladığını mandaları nasıl tenhaya çektiğini gör. sonrada geçtim filden,gergedandan,buffalodan,yaban domuzundan kaçan aslanı bal porsuğundan bile tırsan aslanı izle.

aslan ile kaplanı karşılaştırmak;zengin ailenin küçük ve şımartılmış,ekmek elden su gölden yaşayan oğluyla, sokaklarda büyümüş bir külhanı karşılaştırmaktır.

tek başına karnını doyurmaktan aciz olan bir öküz başlı antilopu bile avlayacak gücü olmayan aslanı nasıl karşılaştırısınız ulan.

https://www.youtube.com/watch?v=g3YNX41mI9I

yukarıdaki videoda anında bir asya mandasını avlayan 1 kaplan.

https://www.youtube.com/watch?v=UYSfdnvsktc

bu videoda ise 1 buffalo tarafından evet 1 buffalo tarafından parça pincik öldürülen erkek aslan.

https://www.youtube.com/watch?v=a5yKxdtf6B8

bu videoda da genç bir buffaloya saldıran ama anında götün götün kaçan erkek aslan.
tabiki kaplan. aslan sürü olmadan buffalodan kaçıyor bile. kaplan alır.
götten element uydurmakta üzerine olmayan şahıslar ortaya attığı iddiayı kanıtlasın. bana tek başına bir hamlede asya mandası avlayan kaplan videosu linki ver. ayrıca asya mandası ile bufaloyu bir tutan şahıslar şunu bilsin önce; asya mandası vahşi ve saldırgan bir hayvan değildir genellikle asyada evcilleştirilebilirler lakin bufalo vahşi saldırgan ve asya bufalosundan çok daha güçlüdür. sikko sikko konuşacağınıza link verin amk.
ancak dişi inek gibi salakça bir cümleyi kuran ve verdiği linki bile izlemeden kendi kendine ayar veren salakların aslan diye cevaplayacağı karşılaştırmadır. salağa diyorsun ki buffalolar aslanları top diye oynatıyor ama sibirya kaplanı o buffalodan bile ağır olan asya mandasını tek başına avlıyor ama eziklik böyle bir şey demek.
Aslanın yelesi büyük avantajdır diğer taraftan da kaplan çok hızlıdır. Kavga içinde ki hayvanların şansına ve altyapısına bağlıdır.
Küçükken babama baba mercedes mi geçer bemeve mi diye sorduğumda günleri hatırlatmış sorudur.
bir buffalonun gücünün ne olduğunu bilmeyen şahıslar yorum yapmasın şurada amk. al ozaman burada kaplan dişi bir ineği dahi yere seremiyor. https://www.youtube.com/watch?v=hQPkmpiH4b0

şuradan ise https://www.youtube.com/watch?v=89IvWitiN8w bir aslanın cesareti ve gücünün nerelere kadar ulaşacağına kendiniz şahit olun. dişi aslan tek başına zürafanın boynuna saldırıyor.

edit: pardon beyler yanlış link ama fark etmez inek inektir. sonuçta dişi yada erkek inek amk
yelesinden aldığı kabarıklığın ona verdiği yetki sayesinde *aslan daha kalıplı görünür. o sebeple bir ön yargı oluşturur biz de. ancak kendileri belgesellerden edindiğimiz bilgilere göre sadece çiftleşmek için hareket ettiğinden idmansız olacağını düşünmekteyim. bilim adamları bile bulamamış cevabını o sebeple benim eyyorlamam bu kadar.
(bkz: ultraslan)
phantom alır. ormanda onun için on kaplan gücünde derler. *
kaplanın kesin alacağı versustur.