bugün

Afet döneminde kan satmak en büyük örnektir

(bkz: Kızılay)
Saç dökülmesi, halsizlik, zor ve bitkin uyanma, çalışma isteksizliği gibi sevimsizlikler yaşamam sonucu bende de aşırı olmasa da olduğunu öğrendim. Demir değerim çok düşük olmasa da, ferritin 9 çıktığı için aile hekimim 2020 başında demir hapı yazmıştı.
istendiği şekilde 3 ay kullanmıştım ama sonrasında türkiyeyi corona sarınca ve okula gidememekten uyku düzenim bombok olunca, yeniden test yaptırıp ne kadar yükseldiğini öğrenememiştim.
ihmale gelmez çünkü damarlara su basamıyoruz.
akit: kan iltihabı, kansızlığın siyasal adı.
damarlarıdaki asil kanı değil de, afedersin arap kanını seçen tiplerin yaptıklarına söylenen söz...
Aşırı olmasa da bende de var, 2020de 3 ay demir ilacı kullanmıştım. Hemoglobin ideal ama ferritin düşük. Saç dökülmesi, halsizlik, uyanma güçlüğü, çalışma isteğinin olmaması gibi sevimsizlikler yaşatıyor.
PEKMEZ MEKMEZ TRAŞ. ANCA KiLO ALDIRIR BAŞKA Bi SiKE YARAMAZ. ÖNCELiKLE KANSIZLIĞA SEBEP OLAN VÜCÜTTAKi SORUNLARI ÇÖZÜN, BESLENME ALIŞKANLIĞINIZI DEĞiŞTiRiN, SAĞLIKLI BESLENiN. KISA VADEDE BiRAZ PAHALI DOKTORLAR HEMEN VERMiYOR AMA DEPOLAR iYiCE BOŞALDIYSA FERiNJECT SERUM. BiR KAÇ GÜN AĞRI SANCI YAPIYOR AMA SONRASINDA ÇiÇEK GiBi YAPIYOR.
Tıbbi olanı tedaviyle çözülür. ırsi olanı çözülmez.
kansızlık yada diğer adıyla anemi bende bulunan sağlık sorunudur açıkçası bu güne kadar bir zararinı görmedim sadece kansızlık sebebi ile göz altımda geçmeyen bir siyahlık biraz morluk var sürekli uykusuz gibi gözüküyorum yani.
Pekmezle limon karistirilip icilir kansizliga birebirdir.
Fizyolojik olanı bende mevcut, zira ferritin 4.
Bazen fizyolojik, bazen karakteristik olur.
hastalık olanı kötüdür, kişilik olanı daha da kötüdür. şu sıralar Ülkede çok fazla görülüyor bu kişilik bozukluğundan.
hiçbir şey olmamış gibi trollükler şakalıklar.. normal fotolar paylaşmalar falan. lan helal lan, buradaki topluluğun ne bok olduğunu zaten biliyorduk da emin olamıyorduk.
teşekkürler darbe girişimi ❤️
Kisin bir turlu isinamazlar. Ankara nin kuru sogugu tam bir olumdur. Kristallesmis hissi verir siz siz olun kansizlik gibi bir seye yakalanmayin...
(bkz: Anemi)
yasadigim durumdur. hele bir de vejeteryansaniz gunde 2 kez b vitamini icmek zorundasinizir. zor.
(bkz: b12 eksikliği)
(bkz: demir eksikliği)

Diyete bağlı sebeplerde bunların ilk sırayı aldığı, anemi de denen kanın fonksiyonel gören miktarının azalışı. Genellikle Red Blood Cell'deki (Rbc diye geçer tahlilde, kırmızı kan hücresi sayısı.) Düşüş yerine Hb'deki düşüklük söz konusu olur. Buradaki Hb de sizin kan hücreleriniz oksijen taşıyan çantalarıdır, hemoglobin de denir.
Demir hemoglobin yapısına katılır, bu yüzden önemlidir. B12 vitamini ise hücre bölünmesinde etkilidir. Normalde kan hücreleri bölünmez, kan hücresi öncülleri bölünür ve kan çoğaltılmak istenir.
Kışın daha fazla üşümenize neden olur.
tıbben muzdarip olanına allah acil şifalar versin fakat mecazen bu sıfatı taşıyanı da kahretsin.
bu ne iğrenç bir şeydir ya.
Çaresi olan sorunsaldır.

B12 ve demir takviyesi yapın acilen.
Siyah uzum cekirdegi kuru by ibrahim saracoglu.
üzüm pekmezi ,bulgur pilavı .kesin çözüm .
Kansızlık; yorgunluk, çarpıntı ,üşüme, karıncalanma ve türüne gore zihinsel fonksiyonlarda durgunluk yapar.
kansızlık kesinlikle yorgunluğa yol açar. çünkü vücuda gerekli olan kanın pompalanması için kalp daha çok çalışır ve bu da vucudu yorar.