üstün zekalı reisimizin bir vecizesidir. ben ekonomistim bunların kafası basmaz diyordu geçenlerde de. faiz sebep enflasyon sonuç diyecek kadar dahi bir ekonomisttir reisimiz hem de (!) sümüklü imama da ne istediyse vermiştir. kardeşim esed, katil esad olmuştur sonra. tanrım, milletçe bu kadar zeki ve vasıflı bir adamı kazanacak kadar nasıl bir sevap işlemiş olabiliriz biz acaba? (!)
Kimileri de bilinçli bir şekilde yaptıkları şeylerin üzerini örtmek ve bu şeylerin sadece bir hatadan ibaret olduğunu karşıdakine yedirmek için kullanır bunu. Oysa gerçek tam tersidir. Kemalistlere karşı Fetö ile birlikte hareket edip Ergenekon/Balyoz kumpası ile ordudaki kemalistleri tasfiye etmek ve PKK'nın açılım saçılım süreci ile şehirlerde at koşturup belediyelerin yardımıyla hendekler kazdırması sıradan bir kandırılma öyküsü değildir. "Çözüm" Sürecinde iktidar tavizler verdi ve PKK'nın kimi eylemleri görmezden gelindi. Bunu ben değil kendileri zaten söylemiş zamanında. Açıp bakarsınız. FETÖ'ye de ne istedilerse vermişlerdi. Arşiv duruyor öyle. Dileyen açar bakar, evet.
Hayatımız hep ' milletimiz affetsin yine kandırıldık ' sözü ile geçti.
Bankacılıkta "sehven"
Siyasette "kandırıldık"...

Her kusuru örter.
kandırdım nazlı yari sonunda çılgın sözlerle.
kendi eşim tarafından kandırıldım. ve hayatım alt üst oldu. işte yaşadıklarımı anlatan video....https://www.youtube.com/w...h?v=XkfQzcq_GPU&t=21s
kendimi recep tayyip erdoğan gibi hissediyorum...
yine içimizden geçtiler aq .
Atatürk tarafından. Ekselans, hani Türk milleti zekiydi?
Bu sefer de biz kandırıldık. Hadi bakalım.

Dolar oldu 6.76
şimdi de putin kandırdı der fetoş kandırdı barzani kandırdı apo kandırdı bu adamı kandırmayan kalmamış çocuk gibi yaşlanınca bunadıysa demek ki.
Dondurma isotluymuş.
görsel
baskıcı, dayatmacı rejimin bittiği ileriki yıllarda, çok güzel bir film ismi olacağını düşündüğüm başlık. senarist arkadaş beni de gör lütfen. daha orijinal fikirlerim de olacaktır.
kandirildik.biz domain boşmuş. alıp kandırılma üzerine sosyal ağ projesi yapılabilir.
kandırıldık part : 4186
dünyanın en kolay bahanesi.

kandırıldık diyorsunuz işlediğiniz bütün suçlardan yırtıyorsunuz. açıklama yapmaya gerek yok. hesap vermeye gerek yok. yargılanmaya gerek yok. bir anda her şey unutulup gidiyor.
netflixte yayınlanacak olan bir rte dizisidir. sürekli yeni bölümleri çekiliyor.
bu aralar canına yandımın ülkesinde moda. işine gelmeyen aldatıldım diyip işin içinden çıkıyor.
Bizler kandırılmış bir neslin çocuklarıyız. Arada sıkışmış, boğulmuş kalmış bir neslin utanmaz insanlarıyız.

Oysa, hayat bizlere bir şey vadetmemişti. Biz küstahlığımızdan her zaman olduğu gibi ödün vermeden güzel hayatlar sipariş ettik, güzeli bilmeden.

ilk önce ailemiz kandırdı bizi;

Bizlere küçükken dünyanın en önemli insanıymışız gibi davranıldı. Belki ailemiz için öyleydik; ancak büyünce öyle olmadığımızı anladık. bizi o kadar çok sevdiler ki. dünyada ki bütün sevgilerin onların ki gibi olduğunu sandık. ama yanıldık...

sonra gelişen dünya kandırdı;

Birisiyle vakit geçirmekten zevk almayı; televizyonda aşk diye anlattılar bizlere. Aşık olduğumuzu sandık.
Fedakarlık yapmanın sevmek olduğunu söylediler; ama fedakarlığın ne olduğunu anlatmadılar.

Hepimizi acımasız canavarlara dönüştürdüler, hoşumuza gitti.

Doğayı ve insanı terk ettiğimiz gün insanın ne denli kötü ve alçak olabileceğini keşfettik. insanoğlu böyledir. Yakıp yıkmanın, kırmanın, acıtmanın gücünü tattı mı bırakamaz. Soysuz ruhunu yıktıklarıyla, kanattıklarıyla, sevgisizliğiyle beslemeye başlar. “ Ben” der başka bir şey demez. Birkaç uyduruk özlü sözle ve melankolik şarkılarla meşrulaştırır vahşetini. insanoğlu tanrılaşmaya görsün geçmişe, kendine olan tüm nefretini, tüm kini kusar bütün güzel şeylere. Her adımında pislik akar paçalarından.

Bizden öncekiler bizleri kandırdı. Biz de sonrakileri kandırıyoruz. Bütün mesele bu. Dokunduğumuz her şeyi kire boyadık.

Bir türlü yüzümüze çarpamadık iğrençliğimizi. çünkü bizde utanılacak bir yüz bırakmadılar.
Hepimiz iğrenç, kokuşmuş ruhlu birer katil olup çıktık. Modern dünyanın doğaya ve insana karşı başlattığı savaşta her şeyi öldüren, acımasız ve beyinsiz birer katil asker olduk. Avukat, doktor, mühendis olursak hayatımızın çok güzel olacağını öğrettiler. Mesleğin yalnızca hayatın katlanılabilirliğini ve yaşama şeklini belirlediğini öğretmediler. Beklentiler yüklediler yaşam tarzımıza. Beş para etmez çıkarcı yığını bıraktılar insanlardan oluşan.

Hepimizi kandırdılar.
rte'nin ihtisas yaptığı bir konuda chp'nin rakip olarak gösterilmesi abesle iştigaldir.
Kemalistlerin ağzına sakız olmuş laf. Afferin açık yakaladınız iyi ki amk.
http://www.youtube.com/watch?v=W5rcakt0urI
güldürüldük. alem terelelli.
Darbe saatlerinde;

Vurun la vurun her yeri çeviği vurmadiniz mi. El kaldıran bile ölecek.

Darbe sonrası;

Kim hayır kim vermiş emri oohahah daha neler kardeş ben torunumun doğum gününü kutlamak için bindim tanka.

Şerefsiz köpekler...
fetullah gülen cemaati ile alakası olduğu için tutuklanan sıradan bir vatandaşın beyanı. söz konusu kişi tutuklanmıştır ve yargılanacaktır.

aynı zamanda cumhurbaşkanı'nın da beyanıdır. tutuklanmamıştır ve yargılanmayacaktır.