buraya abartılı ve korkutucu ne kadar entry giren yazar varsa hepinizin ananesini öpiyim. sizin yüzünüzden koltuğa oturduğumda korkudan gözlerim doldu ama ben benden sonrakilere bi güzellik yapayım.
hiç korkulacak bir şey yok arkadaşlar. gerçekten de 3-4 kere 1-2 saniyelik bir sızlama hissediyorsunuz o kadar. başka hiçbir acı yok. doktorun dediğine göre anestezi geçince akşam biraz sızlayabilir dedi onu da entryi editleyip bilgilendiririm. tavsiyelerime gelecek olursak;
-sizin ne kadar anesteziye ihtiyacınız olduğunu doktor tam olarak bilmiyor. genel geçer kabul gören temel bi miktar uyguluyor. o yüzden uyuşma durumunuzla ilgili açık iletişim kurarak, doğru düzgün tarif ederek gerekirse fazla doz talep edin.
-operasyona başlamadan önce veya esnasında hiçbir zaman kullandığı aletlere bakmayın, sivri uçlu vs aletleri görmek anlık da olsa kafada kurup gerilmenize sebep oluyor.
-imkanınız varsa böyle bi operasyonda ucuza kaçmayın. üniversite hastanesi gibi yerlerde stajyer doktorlarla çok kötü tecrübeler yaşayabilirsiniz.
Yalnız harbi adının hakkını veriyor, 25 çeşit aparat soktular dişe. Ben de sanıyorum, oyup çimento atacak.

kaç aydır ömrümü yedi. Sonunda bugün tamamlandı. O kadar sinirleri aldılar yine acıyor. Geçecek diyolar ya, geçmezse çektiricem amk. zenci repçi gibi altın dil taktırıcam.
Yaptırıyorsun hemen inkilizler el koyuyor.
deneyimli doktorlara yaptırılması gereken tedavi.bundan önceki tedavimi yapan dr tedaviyi düzgün yapamamış başka bir uzmana gittim ama uzman dediysem gerçekten uzmandı.Retreatment uygunlandı (kanal tedavisinin tekrarlanması).20 gün boyunca her gün kanala pansuman yaparak dişimi kurtarmıştı.Buda böyle bir anımdır.
(edit:diş cortladı sonunda implant yapıldı.)
bugün yaptırdım. 2700 küsür tl verdim.
yarım saat sürdü.

sikandal resmen.
kafayı kanal yapmaya takmış bir takım organizmaların akli ve ruhi tedavisine verilen ad.
Kanal tedavisi, yapılan ve onarılan diş/dişler, doğru ağız ve diş bakımı ile bir ömür boyu kullanılabilir. iyi bir hekimin olması şart.
En kısa zamanda yaptırıp yaptırmama konusunda karar vermem gereken diş tedavi türü. Acıması ve hekimin düzgün yapamama ihtimali yüzünden çektirmeyi düşünüyorum ama yaptırsam daha iyi olacak gibi de geliyor.
Benim de dolgum kırıldı. Cuma dişçiye gittim. Önce kanal tedavisi dedi. Tabi yer mi Uludağ çocuğu ısrar edince dolgu yapmayı kabul etti. Yoksa alacaktı bi sürü paramı
2 sene önce kanal tedavisi olduğum dişim 2 ay önce falan kırıldı.
Kanal tedavisi olmayanlar bilmez. Resmen insanın canından can alıyorlar. Onca acı çektim fenalde o dişim kırıldı!

Kanal tedavisi olmak yerine dişi çektirip, implant yaptırmadığıma bin pişman oldum..
birak ganyotcu kanallar acik kalsin.
Ben olsam çektiririm ben iki tane yaprırdım köpek gibi pişmanım.
çektirin geçin paranız olursa implant yaparsınız.
bende iki adet var sağ ve sol alt olmak üzere. ara sıra sızlıyor nadiren.
Meme kanseri olan kadınların %98 i kanser olan memenin olduğu taraftaki dişlerinden kanal tedavisi olduğunu söylemişler bilgisini okudum geçenlerde. Çok garip gelmişti.
Kanal tedavisi artık kurtarılması mümkün olmayacak ölçüde çürümüş-yani bakteri ve mikrop kapmış olan- sinir veya sinirlerin çıkartılması anlamına gelmektedir. eskiden bu yöntem yok iken tek yol diğer dişlerin ve diş etinin zarar görmemesi için dişin çekilmesi imiş. yani kanal tedavisi diş çekimi öncesindeki son yoldur ve dişin kurtarılması açısından önemlidir. zira hiç bir protetik tedavi, gerçek dişin yerini tutmaz. o yüzden kanal tedavisi uzun ve ağrılı bir süreç olsa da, sonunda faydasını göreceğiniz bir tedavi şeklidir.
Dişi kurtaran tedavi. iyi bir doktora yaptıran pişman olmaz.
diş çektirme yerine önerilen zımbırtı. bugün çok fena ikna edilerek 5 misli ödeme yaptım, inşallah para için değildir bu kadar netameli iş. O matkap sesleri, yanıkımsı bir koku, defalarca vurulan anestezi, dişten gelen o korkunç sesleri bunun için çekmemişimdir inşallah. Hayır, daha çok para ödüyorsak bir şeyin daha kolay ve konforlu olması beklenir de, o yüzden bi gelgit yaşıyorum. 2 hafta sonra dolgu yapılacak, bir de o zaman ödeme yapıcam. çektirsem daha iyiydi gibi geliyor bir yandan. Diş hekimi kızın çok güzel olmasının bu kararımda etkili olmamış olmasını umuyorum. Tarla marla satmazsak iyi.
bir dişim çekildi. kanal tedavisi yapalım dediler. 350 tl miydi neydi. çektirmek ise 50 tl'ydi. o zamanlar özel olmasına rağmen her şey normal fiyatlıydı. çektirdikten sonra pişman oldum hala sol tarafta bir diş eksik. arkada.
genel olarak diş mevzusu olarak bilinse de argoada basurlu hastalar içinde telafuz edilen söylemdir. onedio bunedio ve avinist abidik gubidik iki zevatın kronik hastalığıdır.
Çürüyen dişin çekilme öncesi aşaması. Dolgu ve kaplamanın çare etmediği durumlarda uygulanır. Eğer ki ilk seçenek olarak dişe kanal tedavisi uygulanmaya kalkışılırsa kadere kırk beş, sinirlerin eğik olması, kıvrılması veya derine indikçe incelmesi durumunda yöntem başarısız olup tek çare olarak dişin çekilmesine sebep olur. Yani kaş yaparken göz çıkarma riski var.
Cesareti olan üniversite hastanesinde yaptırmasını tavsiye ederim. Öğrenciler uzman Dr eşliğinde titizlikle çalışıyorlar.
böyle yapılıyormuş:

(bkz: https://twitter.com/i/status/1638445599958740992)
zor, sancılı bir tedavidir. ancak uzun vadeli dişi korur.
Çarşamba günü olacağım tedavidir.