bugün

prospero ya katılıyorum hem çekici hem güldüren.
büyük bir yalan.
Bu genellemeye inanan ve kadınları güldürmeye çalışırken kendini aptal durumuna düşürüp insanları kendine güldüren bir soytarının, şansını aslında farklı yollarla denemesi gerektiğini apaçık ortaya koyabilen yanlış bir genelleme.
Esprili olmak iyidir elbet, ancak iyi espri yapabilmek, sağlam bir mizah anlayışına sahip olabilmek herkesin harcı olmamakla birlikte, herhangi bir insanı etkileyebilmenin yegane yolunun bu olduğunu düşünmüyorum.
Elbette bu bir etken olabilir, ancak bu yönünüz iyi değilse hiç denememek, komik olmak yerine sempatik olmak ve farklı özelliklerinizi, farklı ilgi alanlarınızı ön plana çıkararak ortak bir paydada buluşmaya çalışmak daha akıllıca olabilir diye düşünüyorum.
hepsi için geçerli olmasa da güldürmek pozitif bir etki bırakır ve kızda ilgi uyandırır.
Kadınları güldürme derneği baskaniyim.
Kendimi güldürebiliyorum ama kimse hoşlanmıyor.
ağlatan erkeğin de üstüne tepinirler.
hoşlansın diye şebek olmayın da karşısında ya da kankaya da bağlamayın.
Sanmıyorum,
kadınlar o erkeğin yanında kendilerini güvende hissettiren erkeklerden hoşlanır. Doğru olanı bu.
Bugün sizi güldüren, yarın sizi öldürebilir de" diyor Proudhon.
erkeklerde kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanıyor diye duymuştum.

(bkz: erkolara ölüm)
erkeklerin kendini avuttukları donelerden birisidir...
"ama kendilerini ağlatanlara aşık olurlar" şeklinde devam eden sözdür. bir kere bile güldürüyoruz diye "öbüşek mi" diyen birisine rastlayamadık. aksine hep "eheaheahe geri zekalı yaaeaeaeaae" diye övgüde bulunuyorlar bu da çok kırıcı oluyor. abber gibi kırıldım bak gene sabah sabah..
sözlük efsanesi olabilir.