bugün

ilgilenmiyorum. ben hiçbirini tanımıyorum bile. tipsizim ben.
neden artacak olabilir. işte amiri kızıyor amirine gıkı çıkmayan ibne eve gelip karısına atarlanıyor. arkadaş ortamında alay edilir sesi çıkmaz gelir artistliğini kadına yapar. sürekli yön değiştirmeyi kullanır andaval. ulan karın senin şamaroğlanın mı ezik ibne. susmayın kadınlar.
Bu gibi şeylerin sonunun gelmesi dileğiyle..

Geçim sıkıntısı, psikolojik rahatsızlıklar, kişisel egolar, çıkar çatışması gibi etkenler sebep olabiliyor.
Bunu sadece siyasal islamin uzerine yikmaya calisan kemali istlere hitaben

Ahmet kuralin silayi darp etmesi
Ismail kucukkayanin esini darp etmesi
Ece erkenin esinden dayak yemesk
Tugba ozerk deniz akkaya gibi isimlerin siddet yuzunden bosanma davasi acmalari
Sarkici gulsen ve aysun beceoglu

Bunlar sadece buz daginin gorunen kisimlari.

Kadina siddeti sunni islamin uzerine yikmak icin ugrasan kemalistleri takdir ediyorum.
aslında artmıyor. medya, normalde televizyon ekranlarına göstermeyeceği bütün kadın haberlerini öne çıkarmaya başlıyor. e tabii haklılar... duyar oluşturmaya çalışıyorlar.
Aslında hep olan şey artık daha çok göze carpıyor. Kız çocuklarının bir dönem diri diri gömüldüğü, yakın zamana kadar erkek görünce sokağın bir köşesine sinen kadınların yaşadığı bir dünyadan bahsediyoruz. Toplum olarak gelişme yoluna asla giremeyeceğimizin en büyük göstergesi. Daha insana olması gerektiği gibi davranamıyoruz. Artık eğitimlede düzelmez. insanlık olarak bizi Nuh tufanı paklar.
çünkü cezalar çok hafif ve suçlular korunuyor.
bunun arkasında halkı isyan ettirip idam cezasını halkonayıyla getirme amacı var.
emin olun ki idam cezası katiller için değil iktidarın beğenmediklerini yaftalamak için icat ettiği siyasi suçlar için getirilmek isteniyor.
yani bu dönemdeki her şey gibi bu da iki ucu boklu değnek.
" üzüm üzüme baka baka kararır " dan. medyanın yüzünden.
Eskiden evliliklerde birbirlerine saygı varmış, çünkü insanlar sosyal medyada takılmıyorlarmış. Genç erkekler karı kız düşürme sevdasında değillermiş, çalışıp para kazanmanın derdindelermiş. Şimdi ki gençlere bakıldığında uçkurlarına düşkün olduklarını görmemek elde değil. Durum böyle olunca evlilikler çok hızlı sonlanıyor, kadın veya erkek fark etmez mutlaka aldatma söz konusu. Erkeklerin, gücünün yettiğine saldırma düşüncesi senelerdir vazgeçilmez zaten. Bakıyor ki karısı boşanma yolunda, bakıyor ki karısı affetmiyor, iki özür diler üçüncüsünde şiddete başlar. Allah belalarını versin böylelerinin.
Artmıyor. Sadece sosyal medya sayesinde yapılanlar dah kolay duyuluyor.
Sorunlu insanları evlendiren aileler yüzünden. Bırakın şöyle hastaları kendi haline; bırakın ki karımdı o yüzden dövdüm, sövdüm diyemesin. Balık baştan kokar o adam ilerde onu yapacağını gösteren bir takım davranışlarda muhakkak bulunmuştur. Biraz okuyun biraz araştırın da o günahsız insanları mağdur etmeyin!
Aslında kayda değer bir şekilde artmıyor ama iletişim çağında artık sadece çevremizde olanları değil ığdır'ın aralık ilçesinin aşağı topraklı köyünde ki bir olayı bile evimizde yaşadığımız için her tarafı şiddet sarmalı ile çevrili sanıyoruz.

korkutamadığın toplumu yönetemezsin.
Artmıyor. Dedemlerin jenerasyonunda dedem de dahil hemen hemen hepsi eşini dövüyordu. Babamların jenerasyondan böylesine hiç rastlamadım. Bizim jenerasyonda daha da yumuşamakta.

Şu an artan tek şey sosyal medya aracılığı ile kadına şiddete karşı farkındalık yalnızca.
Kadına şiddet asla toplumsal gelişmeler ve politikadan ayrı tutulamaz. Bu bağlamda kadına şiddet toplumsal yozlaşma ve devlet politikaları ile doğru orantılıdır. Bir ülke de siyasiler kadına şiddeti öven konuşmalar yapar, hocalar kadına şiddet uzerine fetvalar verirse kadına şiddetin artmasına şaşırmak ironiktir. Dindarlığı ahlaklı olmak sanan bir toplum yaratıldı bu da beraberinde toplumsal yozlaşmayi getirdi. Otekilestirilen ve bunun üzerinden var olan bir toplumla karşı karşıyayız. Ötekileştirme son zamanlarda özellikle kadın bedeni üzerinden yapılmakta ve buna önce kadınlardan başladılar kadın bedenini sevmedı hep aşağılandi ve bir şekilde kendinden uzaklaştırıldı. Bunun sonucunda kendiniye sevmeyen ozguvensiz kadınlar yaratıldı buda kadınlar tarafindan erkek nasıl gelirse öyle kabul gördü . Herşeyden önce kadın kendi bedenini sevmedi varlığını ve bunun beraberinde getirdiği hakları hep bir lütuf gibi gördü. (Evet hepsi böyle değil ancak bu şekilde düşünen milyonlarca kadinn var ülkemizde ) Ve bugün kadınlar haklarına sahip çıktıkça karşısında bilinçsiz ve ozguvensiz olan erkek bu durumda kadını anlamak yerine onu baskılamaya ve kendi istekleri doğrultusunda hareket etmeye zorladı. Kadınlar bunu kabul etmeyerek çok doğal olan haklarına sahip çıktıkça erkekler güç ve iktidar hirsi ile şiddet uygulayan bir zorba halini aldı. Her alanda en önde olan hep güçlü olan yada buna zorlanan erkek kadını kendisine rakip olarak gördü. Hayatta birlikte var olmak varken yok etmeyi seçti. Erkek bireylerin yetistirlmesinde doğumdan bu yana güç iktidar herşeyi elde etme duygusu öncelik olarak lanse edildi bu şekilde yetiştirilen erkek toplumda bu şekilde yer almaya başladı. Bu da beraberinde ozguvensiz ve bilinçsiz erkek bireyler yarattı. Şiddetle var olmaya çalışan erkek tamamen sevgisizce yaşadı ve yaşattı. Kadınlar kendi haklarına her zamankinden daha çok sahip çıkmalıdır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar