bugün

(img:#825983)
benimdir. ilk kez görüştüğüm ve bana memleketinde bıraktığı ve geri döndüğünde daha ciddi bir şekilde ilgileneceği erkek arkadaşını anlatan münasebetsizler de buna dahildir. centilmenlik iyi şeydir yine de. insanların bok ağızlarına arkanızdan söyleyecekleri bir laf vermemiş olursunuz.
Helal denir.
Sonra da senin yüzünden aç kaldım parasız gezdim diye size çıkışması ihtimal dahilinde olan insan modelidir.
amk sırf arkadaşım bile olsa yaptığım şeydir. sonra da niye param bitiyor biter tabi
esasen zengin olmayan, orta gelirli bir ailenin çocuğudur.lakin gönlü zengindir, eli boldur, delikanlıdır, kadınını başının üstünde taşır, kendinden kısar da hanımına yedirir, fedakardır, cefakardır, helal olsun yiğidime.ay ağlıcam.
benim masamda dişi hesap ödeyemez. zaten masamda dişi oturmaz. öyleyse sorun yok demektir.
genelde gururuma yediremem der.
erkektir.
adamdır. diger buluşmaları bilemem illa kadında elini cebine atmalıdır yarısı, çogunlugu veya tamamı neyse ilk buluşma kesinlikle erkegindir.. fakat mekanda kadına hesap ödeten erkege biz erkek gözüyle bakmazdık, erkek çocuguna bak derdik.
zaten kadınların çoğunun aklına hesap ödemek gibi bir fikir gelmediğinden, söke söke ödeyeceği hesabın şovunu yapan, her durumdan olumlu fayda çıkaran ve kurnaz insandır.
Hesap ödemeye yeltenen az kadın gördüğü için olan durum.
alt ucu bir hesaptır bu kadar büyütmeye gerek yoktur, erkeğin iç güdüsel olarak bölgesine hakim olmasıdır, bilinçli yapılan bir eylem değildir.
kadına hesapmı ödetilir .hatunu ara ara kebapçıya götürürüm .ne olacak hesabı omu ödeyecek .
bir yemeğin lafımı olur ,istesin kebapçıyı alayım . ona feda olsun .
ben gibi birinin derdini 25 yıldır çekiyor .
helali hoş olsun .
Ooo erkek alırım bi dal.
Not: erkeğim.
parasi vardir oduyordur. goklere cikarmaya ya da kiskanip yerin dibine gommeye gerek yok.

sen odemezsen odeme, odeyene ne laf atiyosun? hayret.
Bu konuda sürekli yanlış anlaşılan bir kadın olarak: erkeğin her şeyi ödemesi tabii ki saçma bunu ben de biliyorum. Beklediğim veya beklediğimiz şey de bu değil. Fakat bir kadın o masaya oturduğunda sahiplenildiğini bilsin ister. Ya da ben öyleyim ve bu yanlış bir şey o zaman ayrı.

"Benim masamda kadın hesap ödeyemez erkeği" de ayrı bir öküzdür. O kadına güzelim sen 10 ver yeter demesi bile hoşluk katar. Bunu garipseyen kadını bir daha aramayın amk zaten. Ya da arayın banane.

Özel günlerde böyle şeyler hoşa gider. Ben ödedim denmeyecekse. Kadın bununla ezilmeyecekse.

Kadınına göre çeşitlenen erkektir.
gerizekalı diyen olmuş, erkek eziyor kadını diyen olmuş, herkes yediğini ödesin diye teklif eden olmuş.

Kendimi bildim bileli, karşımdakinin ekonomik statüsünü dikkate almadan yaparım bunu.
Amacımda hiçbir zaman kadına "seni eziyorum, ödeyemezsin " gibi ayaklar olmadı.
Bana göre centilmenliğin kıstaslarındandır bu, bir kadınla bir cafede/restorantt oturuyorsak, kibarca o hesabı ben rica ederim ama etmeden önce özellikle beklerim, karşı taraftan tek görmek istediğim elini cebine atıp atmayacağıdır, kadın bu inceliği gösterdikten sonra ben o hesabı zaten ödeyeceğim, ama o masaya bir daha o kadınla oturup oturmayacağımı kadının o hareketi belirler.

Para içinde yüzen, babası zengin biri değilim, ha keza gittiğimdede yüzlerce lira hesap ödemem, altı üstü 2 çaydır bilemedin iki yemektir, zaten abartılacak birşey değil, kaldı ki her gün bir kızla yemeğe giden biri değilim, ama hesabı erkeğin ödemesinin sebebi oradaki kadını oraya davet edenin ben olmamdır sebebi. Kadın benim için zamanını ayırıyor, benimle vakit geçirmeyi başka aktivitelere tercih ediyorsa, benim de bu centimenliği yapmam gerekir.

Tabii bırak bu centilmenliği, hesabı kadına kitleyen arkadaşım bile var, böyle bi yavşaklık yapacağıma o masaya hiç oturmam daha iyi.
çalışmayan eş ister.
pintilik testinden başarıyla geçmiş olan erkektir.
Çükbanca bir olay olarak nitelendirdiğim bir şey fakat her iki cinsinde bu konuda karşılıklı birbirine saygı duyması gerekir ne yazık ki tek amaç menfaat olmuş menfaatlerinin kesiştiği yerde ise sevgili olma olayı yalan oluyor.
tabiki ödetmemek gerekir zaten parayı ben kazanıyorum ev işlerini sen yap diyerek bi sorumluluk yıkıyoruz üzerlerine eğer hesabıda ödemeyeceksen ne boka yararsın ?

bilemiyorum büyük şehirlerde nasıldır ama anadoluda yaşayan halk arasında bu hala yaşatılan bi gelenektir. sadece üni öğrencileri alman usulü para öderler yerliler asla arkadaşlarına ve sevgililerine hesap ödetmezler.

Erkekte para yoksa kız ödeyecekse bile mekana girmeden kız parayı erkek arkadaşına verir kasada erkek öder bu işin raconu budur.
5 lirada verin amk. O kadar da ölmeyin. Zaten onunda bir haysiyeti varsa eğer size kitlemez.
kimine göre iyi kimine göre kötü olan durum.
ödetecektir de, öyle uluorta ödetmek istememektedir.