bugün

"kadın gibi hissetmek" gibi bir düşünce ile sorumluluk altında kalmış olan güruhtur.
Bazıları fazlasıyla ahmaktır. Kıt beyinlidir.yalancıdır ve düzenbazdır.bu yüzden uzak durmak evla.
(bkz: pleasure machine)
en genel manada kötülük konusuna erkeklerden daha meyilli olan varlıklardır...

yine söylenildiğinin aksine, duygusallık konusunda da erkeklerin gerisindedirler...
Esmer olsun ve mis gibi koksun. Bir de kilolu olmasın mümkünse.
özellikle 30'una dayanmış yahut bir kaç yaş geçmiş olanları erkekleri sadece evlenilecek bir biblo gibi görür.

iş ciddiye binmeden önceki sohbetlerinizde 'ne evlenmesi yaaa ne çocuğu yaaa' diye takılan entel hanım duygular biraz netleşince anında evlilik delisi bir kezbana dönüşür.

'lan bu kadın bana deli gibi aşık' dersin o derece inandırır seni. ama olayın aslının öyle olmadığını gördüğünde iş işten geçmiştir. bir kaç ay önce 'ne evliliği yaa' diye takılan arkadaş bir anda 'ne zaman evleniyoruz?' moduna girer ve duygu katili çekilmez birine dönüşür.

'biraz beklesek mi?' diye sorduğun anda da o sözde ölüp bittiği adamı dakikasında terkeder ve yeni avına doğru yelken açar.
Candır. Ama para köpeği olan versiyonları da mevcuttur ve evlilik delileri, kanca atma sevdalıları. 7-8 yıl ye iç yaşa sonra zengin kocaya olta. Yemezler. Böylelerini siz oynatın parmağınızda.
ezilenin ezilenidir.

"tarihteki kadın ile erkek önde gelen isimler" ile karşılaştırma yapan arkadaş..
son yüzyıla kadar kadınların çoğu hakkı yoktu, mal gözü ile bakılıyordu kadınlara amk sen neye göre erkekle kıyaslarsın?
son yüzyıldan sonra ise kadının ne kadar aktif olduğunu, en az erkek kadar bilimden edebiyata katkısı olduğunu görmemek için kör olmak gerek sanırım.
Hiç ayna da kendine baktın mı sen ?
Şiir utandırırsın...
görsel
(img:#1881304)

Kadın bir sanattır.
Toprak gibidir kadın
sevildikçe bire bin verir...
Herkes bir kadının karnından gelir de
çok azı bir kadının kalbinde ölür.
Mericler yine kadini ovme politikasina girismis.

Sonra kadinlar bizi neden reddediyor.
Sabah aksam kadin guzellemesi yapip bir taraflarini kaldirirsan tabi reddederler.
Hiç birinden sevgi görmediğim varlık. Sevgi görmezsen de otomatikman nefret ediyorsun onlardan.
bazen dayakla yola gelir.
Pic olan erkeklere gitmelerinden mutevellit bu aralar pek bir sogudugum cins.
Biri ona orospuluğun cinsiyetle ilgisi olmadığını söylesin.
Şuanki dönemde yoktan yere ota boka tribe girer kendini vazgeçilmez prenses zanneder 250 gr 'dan ibarettir.
Ve sevinçlerimiz vurur gözlerine kadınların
göllerde ışıyan seher vakıtları gibi.

Hayallerimiz yüzlerindedir sevdiğimiz kadınların,
görelim görmeyelim karşımızda dururlar
gerçeğimize en yakın ve en uzak.

Nazım Hikmet
tanımı falan geçiyorum. çünkü benim yapacağım tanım, varlığımızın anlamı, kadının toplumdaki yerinden çok çok farklı olacaktır.

bugün vicdanı olan herkesin kahrolduğu #eminebulut cinayetini konuşuyoruz, hakkında yazılar yazıyoruz ama biliyoruz ki ne ilk ne de son olacak, maalesef. çünkü erkek çocuklarımızı zehirleyerek büyütüyoruz. o zehrin parçaları nihayetinde bilinçaltında bizi (kadınları) değersiz kılıyor.

siz belki alakasız bulacaksınız ama anlatmak istediğim bir diyalog var. umarım bu diyaloğun diğer tarafı bana kızmaz ama kişisel bir durum değil aslında bahsetmek istediğim şey oluşturduğumuz algı.

bir muhabbetin içerisinde zayıflamak istediğimden ve olmak istediğim kilodan bahsediyordum. muhabbetin diğer tarafından gelen cevapsa şöyleydi; “bırak bu günümüzün sıfır beden algısını unutma ki türk erkeği askere gittiğinde ya da hapise girdiğinde çırpı bacaklı kadınları düşlemez, sibel canları hülya avşar’ı dolabına asar.”

burada anlatmak istediğim şey, kadının zayıf bir bedene sahip olma tutkusunu bile kendine mal eden, onun hayalini süslemek için olduğunu, düşlenmek arzusuyla yanıp tutuşulduğunu düşünen bir kitle var. bu ego sizce de yaratılıştan gelen bir cinsiyet ayrımı için çok fazla değil mi beyler?

fazla karmaşık ve kopuk oldu farkındayım, ama demek istediğim; kadın, erkek için yaratılmış bir varlık değil. bu kafanızda iyice bir yetse keşke. o zaman hak görmeyeceksiniz bu kadar basit can almayı, namusu kadına atfetmeyi, ve daha nicelerini.
Dünyanın en mükemmel canlilardir kıymet bilin biraz.
yaradılış itibariyle erkekten daha estetiktir. ortalama bir kadın, ortalama bir erkeğe göre kadın için de erkek için de her zaman daha çok beğenilen bir bedene sahip olur.
arap kültürü ile tanışana kadar, en değerlimiz...baş tacımız...hatun'umuz...han'ımız...sultanımız...

ne zaman bu amk arapları ile kaynaştık o dönemden sonra değerini fena halde kaybetti...
mustafa kemal döneminde, avrupalı bir çok ülkeden önce kadınlara seçme ve seçilme hakları verildi...türk olduğumuzu ve kadınlarımızın ne kadar değerli olduğunu tekrar hatırlar gibi olduk...ama nafile...

isimler taktık onlara, eksik etek dedik...saçı uzun aklı kısa dedik...sen sus bilmezsin dedik...onlar da kabullendi, ben bilmem beyim bilir mantığına büründü...köylerde "başlık parası" adı altında haraç mezat satıldı...açık arttırma bile yapıldığı oldu...mal mıydı kadın ? maalesef maldı...spermlerimi içine akıtacağım sonrasında bana ırgat verecek bir mal...ne kadar çok kadın o kadar çok çocuk ve ırgat...sperm kaynağı erkek...

dayak, işkence, psikolojik baskı, toplum baskısı, aile baskısı, baba evine dönememe baskısı, gelinlikle çıkan kefenle döner zihniyeti...ve daha neler neler...

zor be bu topraklarda kadın olmak...
bu hayatta hepinize kolay gelsin diyorum...
kıymetinizi bilen adamlar çıksın karşınıza...
Erkeklerden Çok ilgi görüyormuş da onlara aslında hiç ilgi göstermek istemiyormuş havalarında takılan canlı.

Hadi hadi biz sizin ruhunuzu da iyi biliriz.
müflis projenin en önemli adımlarından biri kadınların ahlakını bozmak ve evden uzaklaştırmaktır. Aileyi ayakta tutan, gelecek nesillere temel eğitimi ve ahlâkı veren kadındır.

Günümüzde zavallı biçare kadınlar; bu iğrenç projenin avucunda boğuşuyor. Ahlaki değerler tamamen bir kenara bırakılmış, utanması, hayası kalmamış rezillere dönüştüler ve dönüşmeye devam ediyorlar. Kendilerini sex objesine çeviren bu ahlaksızların eğiteceği nesilden ne çıkar?

Babaları da günümüzün akılsız, ahlâksız, açık götün peşinden aynı rezil bir hayvan gibi koşan maymun kılıklı erkekler olacak. Bu çocuktan ne hayır gelir?