bugün

bu isme sahip olup da, düzgün bir karakteri olan bir kişi tanımadım.
bu isme sahip olan tek bir kişi tanıdım. ilginçtir ki onun da karakteri olması gerekenden daha düzgündü. süper ince, nezaket sahibi, tutarlı bir adamdı yani. gene ilginçtir ki ülkücü olmasına rağmen böyleydi.
taşımaktan memnuniyet duyulan isim.

(bkz: ben)
en itici erkek ismi.
Dünyadaki en güzel erkek ismi olma özelliğine sahip isim.
eskiden türk yöneticilerde kullanılan unvan.
hiç hazzetmediğim isim.

Bu isimdeki insanlar hep mi sikik dayaklık olurlar amk.
kaan da ne bileyim biraz şey gibi. kağan olsa o başka, kağan candır.
Liselerin vazgecilmezi.

Bugun evden cıkma oğlum.
Yeni bir telefon modeli.
Tutabilecek telefondur.
Hoş gözüküyor.
iphone Çakması yerli telefon markası. https://youtu.be/SFsMdnvUppQ
Dünyanın en güzel varlığının adı olacak isim.
KAAN: Hükümdar, hâkan.
Babamın koyduğu zannımca doğdugum(2002) senelerde popüler olmuş hükümdara verilen addır. Keşke nüfüs memuru Kaan yerine Kağan yassaymış yine zannımca popülerligini yitirmiş galiba hiç yeni dogan bi bebekte kaan ismiyle karşılaşmadım. Artık milliyetçi ebeveyinler Bilğe Kağan vs gibi daha iyi isimler koyuyorlar.
ğ'lisi daha güzel olan erkek ismi.

(bkz: kağan)
KAAN: Hükümdar, hâkan.
ibranice cohen denir.
Milli muharip uçağımızın adı..

görsel
Bugün böyle bir açıklama yapılmış.. bu uçak, kabul edelim ya da etmeyelim, ayrıca görüntüsü bile aynı, f35’e tekabül eden bir uçak ve çalışmalarına taş patlasın 3-4 sene önce başlandı…

Hadi motoru dışarıdan alalım; ve motor nedir ki, güç aktarım üniteleri, kokpiti, elektronik kaskı, fırlatma sistemleri, radarları, sihaları otonom kontrol edebilmesi, yazılımları, mühimmatı, havada yakıt ikmal sistemleri.. testlerinin yapılması için hava tünellerinin inşaatları, dış kaplaması… yahu uçağın kanopisini tasarlamaya kalksan 2 sene sürer zaten..

70 senedir jet uçağı imal eden abd bile f35’i 20 senede bitirdi, yarım buçuk.. ki, o da aslında bir ingiliz uçağının proje ortaklığından devşirilmiş, geçmişi olan bir tasarımdı..

Biz ne ara bunu, yer testlerini bitirip uçurur hale geldik, anlamadım gitti.. motor dediğin de, tak-çıkar değil ki.. abd motoru istiyorum desen, abd motor vermese ama Ukrayna verse, o motor o uçağa uhuyla yapıştırılmıyor ki…

Demek ki, aslında ortada pek ambargo falan da yok, gibi..
Yerli motor imalat çalışmaları devam ediyor.
yukarıdaki 2 entryle alakasız olacak ama bizim yazlık komşumuzun torununun adı. ilkokul arkadaşımın da adı. *