bugün

mourinho premier ligde 2 senedir kevgire dönerken kendisinin ilk premier lig performansı vasat ama rezalet de olmayan teknik direktör. ikinci senesini bekleyin derim.
ilk premier lig deneyiminde şampiyon olan, hatta ikinci senesinde de şampiyon olan mourinho ile karşılaştırılması mümkün olmayan real sociedad katili, hannover katliamcısı.
çalıştırdığı barcelona bayern münih liginin en iyi takımlarıydı başarılı oldu yeteneksiz olduğu ingiltere'de ortaya çıktı. evet.
Agueroya takmis hoca. Adam aguero gidebilir gorecegiz demis. Su lafi agzina alan adamdan kan almalari lazim normalde. Senin sisteminden baska bir seyin yok mu? messi ronaldoyla birlikte dunyanin en iyi forvoveti adam. Nereye yolluyorsun. Onu takimda tutamamak dahi hocaliginin eksikligini gosterir. Yersene sampiyon olan bayerni almanya sampiyonu yapmakla olmuyor bu isler. Yaya toureyi yolla agueroyu yolla sweinsteigeri yolla sen thiego alcantara ile oynarsin ancak. Messi top diye oynuyordu galiba seninle barcadayken.
Kel kafasına şap şap vurasım gelen insan. Dk 60 oldu ne zaman gol atacak bu takım? Öyle tepe taklak gelirsin işte premier ligde. Delirttin beni be.
Manchester city den ayrılışı kovulma şeklinde olacak teknik direktör. Hem de tekmeyi basıp gönderecekler. Tabi alacağı tazminatla bu durumu pek umursamaz orası ayrı.
şu bony yi galatasaray alsa ne güzel olur.
Derhal Barcelona nin başına geri dönmesi gereken kel. Yoksa 2 sezon daha kalırsa premier ligde bir sonraki çalıştıracağı takım katar milli takımı ya da shangai sipg falan olabilir.
itici teknik adam. klopp'tan zurnayı yemiştir.
ailesi;

görsel
bu sene man city'nin başına geçtiğinde ilk 6 maçı da kazanmış ve yaya toure'yi kadro dışı bırakmıştı. basın toplantısında neden yaptığı sorulduğunda 'çünkü ben her sezon kupa aldım, 2 tanesi şampiyonlar ligi, yanlış karar almam mümkün değil..." gibi aşırı kibirli açıklamalar yapmıştı.

sezon bitti ve ilk kez bir sezonu kupa almadan kapadı. sıfır kupa. pep de olsan boku üfleyerek yiyeceksin.
bu kadar boş biri olup da milyonları götüren şanslı kişi zor bulunur dünyada. hayat işte, doğru zamanda doğru kişi ile karşılaşmıştı.
Hataları var mı? Var tabii ki ayrı konu.. Ama şu adama balon, şanslı, boş falan demek nasıl bi futbol cahili olduğunuzu gösteriyor.. Her gittiği takıma kendi felsefesini aşılayan, kendi doğrularını dayatan bunu da başarıyla uygulayan bir teknik direktör.. Barcelona, Bayern, city salak, klavye başında taşakları kokan kadar oturan siz işe yaramazlar akıllısınız bi öyle mi?

Bundan 20 30sene sonra tiki taka dendiği zaman bu adam akla gelecek.. Futbolda devrim yapmış antrenörlerden biridir.. Xavi, iniestayı parlatan odur.. Ulan o gelmeden önceki sezon xavinin eleştiri yağmuruna tutulduğu, yedek bırakıldığı zamanları bilirim ben, bu adam onu dünyanın en iyi playmakerı yaptı..Barcelona hiçbir zaman onun dönemindeki kadar dominant oynamadı..

Bayern kariyeri başarılı değil, ama fiyasko da değil..zirve yapmış takıma geldi ne yapsa fiyasko olacaktı..

Gelelim city kariyerine.. Bu adama bok atan kamillerin taptığı mourinho unitedın başında 2.yılında..kloop liverpoolun başında 2.yılında.. Şuanki duruma bakıyoruz sistemini oturtmuş, beklenileni veren tek adam bu adam.. Silindir gibi geçiyor rakiplerin üstünden

Elinde la liga, CL, bundesliga şampiyonluğu var hepsi en az 2şer defa alınmış üstelik, bunlara birde premier lig eklenecek bu sene.. Evet adam boş adam, şanslı adam, harbiden bi siktirin gidin lan amk salakları

Geçen seneki başarısızlığından sonra yazılan yukarıdaki entryleri okuyun, gerizekalı nedir, nasıl olunurun cevabı var
An itibariyle mourinhonun içinden geçmektedir genelde yaptığı gibi..şu adamı yerden yere vurup mourinhonun tasaagini yaliyordu çoğu kişi..yok Barça dışında başarılı olamaz ivir zikir deniyordu..

Ikiside yeni takıma hatta aynı şehre geldiler..ikisi de aşağı yukarı aynı bütçelere sahipti hattâ mourinhonun kulübünün kazanma kültürü vardı..Sonuç ne? Guardiola ilk yarıdan bitirdi Premier Lig gibi dünyanın en zor ligini..şu adama bok atarken agzinizi yıkayın önce amk futbol cahilleri..laf ederken 2 defa düşünün..rezil olmayin
pep´in mentalitesi mesela bayern´ e uymadı. pep´ le bayern uyuşamadı. ancelotti de öyle.

mentalitesi uyuşamayan takımlarda iyi rol oynayamıyo pep, alman, hollanda, fransız ve italyan ekolleriyle pep olmuyo.

ingiliz ve ispanyol ekolleri, ona daha bi yatkın.
her ligin iyi takımına giden, messi gibi özgüvensiz, küçük takımlarda bir bok beceremeyeceğini bildiği için hep iyi klüplerde dolaşan mourinhodan kötü, yılmaz vuraldan iyi teknik direktör.
ZENGiN TAKIMLARIN TEKNiK DiREKTÖRÜDÜR.
o kadar paraya oynatsın bir zahmet takımı.
şişirilmiş balondur yönettiği takımların başına semt takımlarından bir tane antrenör koysalar aynı başarıyı elde eder.

iş futbolcularda.
kendisini anlatmak için hakkındaki geçmişi analiz ettim. cruyff'un otobiyografisi ve guardiola'nin biyografisini okudum ve internetten sürekli araştırmalar yaptık.

öncelikle josep guardiola, total futbolu ileri taşımaya çalışmamıştır. paslaşmanın yoğun olduğu, gizli libero gibi yeni denemelerle zaten ayrı bir ekol oluşturmaya çalıştığını gösterdi. ayrıca kendisi cruyff'tan kaptıgı total futbolu birebir uygulamamıştır. guardiola apayrı bir taktisyendir.

barcelona'da bir sezonda 6 kupa kazanan, ilk sezonunda real madrid'i 6-2 yenen takımın kadro mühendisine vasat gibi ithamlarda bulunmak elbette futboldan anlamayan, salon izleyicilerinin yapacağı bir sığlıktır.

guardiola çok kibirli diyenler var hele ki, tamamen yanlış bir söylem. guardiola belki de en mütevazi td'lerden biridir. kibirli teknik direktör arayan kişileri (bkz: jose mourinho) başlığına alalım. guardiola her daim yardımcılarına ve oyuncularına saygı gösteren bir futbol duayeni.

gel gelelim giyimi bile eleştiriliyor guardiola'nın -tabi taktiklerini,dizilimlerini eleştiremeyince buradan saldırıyorlar ama guardiola kulübede en karizmatik görünen teknik direktörlerden biri. karizması sayesinde, sürekli giyim sponsoru bulan bir adamı kötü giyiniyor diye eleştiriyorsunuz, saçmalık.

guardiola'nın başarıları hakkında çok fazla şey yazılmış, o yüzden yazmaya ihtiyaç duymuyorum.

guardiola sadece bir teknik direktör değil bir katalan aydınıdır. katalanlar tarafından şeref madalyası almıştır.

söylediği sözler slogan olmuş, felsefe olmuş bir aydından bahsediyoruz, cruyff'un her akşam masasına alip taktik, hayat felsefesi anlattığı genç guardiola'dan rol model guardiola'ya. etkileyici.

guardiola'nın kötü yanı yok mu? var elbet, ama guardiola'yı kötü bir insan olmakla suçlayanlara cevabını ben verdim, guardiola'yı başarısızlıkla suçlayanlara cevabıni ise guardiola kendisi verdi ve vermeye devam edecek.
Siz bu adama balon demişsiniz ama adam Premier League'de rakiplerine taş çıkartıyor ve namağlup ilerliyor ve 11 puan fark atmış en yakın rakibine. Barçayı yönetirken de dediğiniz gibi bana verin böyle kadroyu ben de oynatırım.

Dip not: Nah oynatırsın!
ingiltere premier ligi gibi dünyanın en çekişmeli en zor liginde 20 maçta 19 galibiyet 1 beraberlik nedir amk?

Football manager oyununun içinde olduğumuzu düşünüyorum. Oyunu oynayan kişi de guardiola. Gir-çık gir-çık yapıyor sürekli. O yüzden bu kadar iyi. Oyuna gelmeyin arkadaşlar.
kevin de bruyne, raheem sterling, leroy sane gibi ortalama oyuncuları dünya sınıfı oyunculara dönüştürebilen ofansif oynatan bir teknik direktör.

ama ne yazık ki hep güçlü takımların başına geçiyor. yani bir takımı sıfırdan alıp muhteşem bir takıma dönüştüremiyor. bu yüzden benim için jürgen klopp'un gerisinde.
futbolun seyrinin değiştiren dünyanın yaşayan en iyi teknik direktörü.
Jimmye iddiayı yaptırtan keltoş. Hahahasiktir evet.
güncel Önemli Başlıklar