bugün

hayır bir de o kadar emin konuşuyor ki herif kendinden "allah su ile suyu karıştırmaz" deyip örnek olarak utanmadan birbirine karışmayan su ve yağı veriyor. al sana kafa ve zeka. birbirinden o derece uzak ki.
--spoiler--
birincisi karışır, her türlü karışır. karışmayan akışkan mı olur, insan azıcık düşünür lan
--spoiler--
bu cümlenin sahibi sen isen, akışkanların birbirine karışmama özelliği hayat bilgisi dersinden beri bilinen bir şey ise, hakikaten en azından bugün sen susmalısın dostum. biraz dinlen, sahile çık hava falan al. ama gerçekten bugün sus.
müslüman ikiyüzlülüğü ve ergonomisinden bugün payını alan yazar. "allahım suları birbirine karıştırmıyor" diyeceksin. sonra yanıt olarak su ile yağ örneği vereceksin, ama su ve yağ değildi konu su ve suydu denildiğinde de kaçmak, kurtulmak için "aha bak jack, akışkanlar demiş" diyeceksin. bu arada da ilk iddia olarak yazdığın suların karışmama meselesini gözlerden ırak hale getirip allahını temize havale edeceksin. sonra da ayar diyeceksin.

müslüman budur. mütemadiyen yağ gibi üste çıkandır. başka bir bok değil. biri susacaksa 1400 yıldır ısrarla bırak bilimsel olmayı tamamen hatalı olan iddialarını dile getirmekten çekinmeyen ve bu yolda kafa sikmeyi pek bir seven müslümanlardır.

lightsaberın konu hakkında fikir belirtmeyip, redemption önermesi de zaten olayı açıklamaktadır. öneri için de lightsabera teşekkür ederim ama yine sanırım almayacağım.
kendisinin eleştirilmesi olayına bayılıyorum, vallahi sözlüğe girme sebebim bu adamın nasıl eleştirildiğine bakmak! yoksa bu kadar sayıda gerizekalıyı discovery channel arasa bulup bir araya getiremez. akıllı tv'yi açıp yılın salağı videolarını izlesem bu kadar gülemem yeminle...

denizdeki sudan bahsettin ya sen şimdi, hani konumuz çoban salata değil ya, adam senin salak olmadığını düşünüp -ya da minimal düzeyde zekan olduğunu varsayıp- "karışmayan akışkan mı olur" diye sormuş. ha sen buna atlayıp yağ-su örneği verecek kadar mal olabiliyorsan senden daha mal bir zerzevat çıkıp "ahaha ayar yedi ayar" diye ortalıkta koşturabiliyor.

daha da kötüsü adam altına edit yapıp kendini ifade etmeye çalışırken bir diğer ergen ortaya çıkıp "hayır ama yaa hayır işte öyle demiştin sen baştan" şeklinde anaokulu düzeyinde laflarla zırlayıp eleştiri yaptığını sanıyor. ulan akılsızın teki bir laf atmış ortaya, fake hesabı olsa bu kadar yalakalık yapmaz kendine, başkasının başlığına girip tşşak yalayacağım diye copy-paste yapıp "ayar yedi ehehe" demez. biraz yüz olur insanda diyeceğim ama bir takım sabilerin ağzı her gördüğünü yalamaktan ayar tutmuyor ne yazık ki!

not: hele ki "iman eden etmiş, tebliğini yapmış, sen ne konuşuyosun sus!" diyebilecek kadar düşen cahillere hiç birşey demiyorum. laf harcayıp düzeyine inmeye değmez...
(#10346117) doğru tespit yapmış, okurlarını mutlu etmiş yazardır. hoş geleli çok olsa da, yine de hoş gelmiştir.
kendisini özleten yazardır. az uz giriyor sözlüğe, dikkatli olsun, kafamı bozmasın, canımı sıkmasın...
hadi eyvallah...
ben bu adamın tarzını seviyorum. her gün sözlüğe girip ne yazmış diye baktığım 2-3 yazardan biri. yazdıklarına falan da katılmıyorum ayrıca. tamamen zıt şeyler de yazıyor olsa bana itici gelmiyor. inançsızlığını ifade ediş biçimini salakça bulmuyorum belki de. arada ipin ucunu kaçırıyor o ayrı.
(#10625513) güldürmüş ve düşündürmüş yazardır...
ben bu yazılarını "iman etmesine ramak var" diye görüyorum...
sonunda dualarim kabul olacak gibi..
yazarlığımın şu ilk gününde takdire şayan entryleriyle beni benden almayı başaran şukela yazardır, takipçisiyim...
(bkz: tik tak tik tak tik tak)

not:bu tik tak sesleri bazılarının kafasının içini kemirir.

hatta o denli rahatsız ederki kime saldırsam diye sorar kendisine.

fakat nafiledir zaman işlemektedir ve vakit her gecen saniye daralmaktadır.

trafik ışıklarına daha dikkatli bakılır temizliğe özen gösterilir mikrop kapmamak için özen gösterilir fakat ne yazık ki ölüme tedbir almakda bir yere kadardır. herşey o son nefesden sonra başlar üstelik sonsuza dek.

70 sene değil yani.

bu arada sonsuz bir rakam değildir.
basit bir tik tak sesi bazı kişileri ne denli rahatsız ediyor imiş hep birlikte okuyalım şimdi.

(bkz:çoğu başlık altında tiktak.... diye bir bkz atıyor. çocuklar için holywood kuşağı salak hayvanları kahraman yapma dünyası filmlerindeki hali ile "sanırım köpek bize bir şey anlatmaya çalışıyor" etkisi yaratıyor genelde. anlatmak istediği de, saat çalışıyor kıyamet yaklaşıyor tripleri.

ortalama herhangi bir islamcı avamdan zaten çok aman aman edebi yeterlilikte metinler, ilginç diyebileceğimiz bilgiler beklemiyor olsak da yine de bu derece anlamsızlığı ve cehaleti bayrak edinip, kendi küçük minicik kafasında insanları bu şekilde tehdit ediyor ve hatta onlara ayar veriyor olduğunu sanacak kadar beyin cortexi dümdüz süt gibi olmuş bir tanesine de rastlamak hoş tabi. acaba ellerini de "ovuşturup nası ayar verdim hıaa" diyor mudur kendi kendine diye düşündüğüm her anda, böyle ağzın kernarında akan çeneden damlayan bir damla tükürük de geliyor aklıma.

ortalama müslümanın tüm hasletlerine, tüm cehaletine ve tüm ikiyüzlü islamcı ergonomisine sahip kendisi.

çiğ e mide bulandırıcı insanlık yoksunu bol islam soslu çöl bedevisi ahlaklı arap düşkünü fikirleri ile dikkat çekip celebrity olmaya çalışan tipik bir okumamış, kendisine anlatılan tanrının varlığının bilgisine inanan/tapan, radikal ve fanatik aşırı eğilimleri olan dinci türk kendisi.

bu tiktak bkz leri ile yaratmaya çalıştığı korku emperyalizminin zamanında kendisi üzerinde etkilerini hala yaşıyor olduğu halde bunun farkında olamayan; anlatmaya çalıştığı şey ile anlattığı şey arasında dağlar kadar fark olan, çoğu zaman sıkıcı, ilgi çekmeyen, anlamsız kelimelerin yanyana getirilmesi ile oluştuurlmuş bir yazın tarzı var. ve bu tarz ve bu kişilik genel olarak sözlük cephesinde bulunan diğer dincilere de zaten uygulanabilir bir şey.

acınası dedim mi hiç? demedi isem; evet acınası. başka hiç bir şey cidden hissetmiyorum. ilk başladığımda hakkında yazmaya iğrenilesi diyecek gibiydim ama yazdıkça acınasının daha doğru olduğunu görüyorum. evet acınası. yazık. )

(bkz: tik tik tak tik tak tik tak)
yetersiz ve edebi açıdan tatminden uzak islamcı paratoneridir. çeker böyle kendine.
yetersiz ve edebi açıları kendisine ilke edinmiş bir yazarımızdır

#10626262 entrysinde de bunu bizlere ispatlamış ayrıca tanımadığı insanlar hakkında adeta 40 yıllık ahbabıymışcasına

eleştirilerde bulunarak herkesin kendisi gibi düşünmek zorunda oldugu zanneden bir yazarımız dır da.

üstelik basit bir tik tak sesinden bile dellenebilcek kadar hassas ruhludur kendileri.

acaba zamanın hızla geçiyor olması bu yazarımızı neden bu kadar asabi yapıyor ki anlamış değilim.

ölüm böyle birşey işte !

(bkz: tik tak tik tak tik)
allaha, kuran a olan asiliğini ölüm vaktinde de görmek istediğim yazardır. kendisine ilahiyat! profosörüyüm diyen birisinin bir açıklamasından dolayı bunu tüm müslümanlara, tüm inananlara sığdırabilmiş ya bravo diyorum sadece.
dine saygısı olmayan yazar. üstelik cümle kurarken değişik bir stil kullanıyor sanki.*

edit: alttaki gerizekalı arkadaşıma hitaben geliyor;

"hayır bırak allah kuran kurallarını şurada daha önce yazılmış zaten bu kuralına uyamayan yüzlerce insan. sonra bu müslümanlar sınırlı diyince olay oluyor."
moderasyon tarafından alelen korunuyor. durup dururken hz. peybambere hakaret ediyor ne kadar gammazlansan da silinmiyor. biz de moderasyondan kendisine hakaret etme hakkı istiyoruz. adalet ancak böyle sağlanabilir.
muhammede arap dediğim için hakaret ettiğimi sanmışlar kitap kurtları. olur öyle. bana hakaret etmeniz pek umrumda değil. bana orospu çocuğu denmesi yazdıklarıma yanıt değildir ve ortalama müslüman da kendisini mazlum ayağından kurtardığı her an zaten ağzını bozar. ha yok rahat küfredemiyor iseniz, mesajla edebilirsiniz. ben şikyet emiyorum böyle şeyleri. küfredin imanınız artsın, küfredin cenneti garantileyin, küfredin memeleri tomurcuklanmamış reşit olmayan kızlar cebinize gelsin olm.

sözlüğün oturmuş bir hakaret engelleme yöntemi var ve bu suyun başında bu beyin cortexleri süt gibi olmuş müslümanlar oturmadığı için pek bir mutluyum. arap birine arap dediğim için sözlükten uçurulmamı istiyorlar sonuçta. öte yandan tahminim 15 kere çaylak edildim. yani iyi ki koruyor beni moderasyon. sevindim şimdi. varlığım, allahınıza kitabınıza muhammedinize inanmıyorum dediğim anda sizler ebir hakarettir ve bunun için de pek bir mutluyum.

basitçe, verili olan entrymde, sözlükte yasak olduğu halde, bir üsste yazılan şeyi yazmak. bu başlıkta yazıldığını söyledim. yanlış mı söylemişim? yanıt ise şöyle, rte'ye hep başbakan yazıyorlar. e o zaman onlar da yanlış yapıyorlar. rte üzerinden muhammedimi paklayalım ne yapalım yani nedir?

kainat yaratmayı becerememiş bir tanrıya inanıp kainat yazmayı beceremeyene inanmayanları ise apayrı bir yere koyuyorum. kuranı kerim gibi tamamı, cümle düşükleri dilbilgisi hataları, matematik sorunları, birinci tekil şahıs ile başlayıp çoğul şahıs ile biten cümleler ile dopdolu bir kitabı okuyup basitçe bir klavye hatasından dolayı ad hominem yapmak basit bir islamcı ikiyüzlülüğü ve ergonomisidir. bunlara alıştık bir yandan da. allah alıştırmasın, amin.
düşünemeyen, okudugunu anlamayan, tek dogru kendininki sanan adamlara açıklama yapmaya çalışan yazar. hep yazsın ki hep okuyalım.
sağlam duruşuyla, yalnız olmadığımızı ve yoldaşlığın da sadece lafta kalmayacağını gösterebilen yazar.
selam olsun!
yazardır* o. info sayfasındaki tüm entyleri okudum nerdeyse ve inanamadım önce, karnım kasılarak, diyaframdan yukarı doğru bir kahkaha atasım geldi ama yapamadım. helal olsun dedim yağdırmışsın.. onlarca beyin yoksunu insana rağmen sözlüğü açma isteği uyandırıyor.
müslüman değildir.
bir sebep olsa da aslinda cok inanmak istedigi islam dinine kufur etse diye bekleyen troll.
#11113024 yazısı, beyin melekeleri hala 'teslim' alinmamişlar için, koca bir kitap okumakla eş değer bilgi, fikir verecek, Ufuk açacak Niteliktedir.

Müslüman olmamakla suçlanaN yazardir da aynı zamanda. Suclayanlar da eminim müslümanlığı zamanında nüfus cüzdanlarına öyle yazıldığı iÇin değil kesinlikle müslümanlığı araştırıp, öğrenip öyle Müslüman olmuş kişilerdir(!)
ne zaman denk gelsem şu kitleye* ısrarla, inatla uzun uzun yazarak laf anlatmaya çalışıyor.

azmine hayranım bu arkadaşın
en sevdiğim, kalitesi sağlam ender yazarlardandır.
geçen çok düşündüm, aslında bu çok soluklu düşüncemin altında yatan kaynak, tek bir tohumdan, pasif, aniden akla gelen bir düşünce idi. neydi o?

hiç ayrıntısına girmeye lüzum görmüyorum. sade, öz ve de tek:

"eğer de asr-ı saadette yaşasaymışsın jack kardeşim, en hard müslüman sen olurmuşsun.."
işte bu kadar. fazla değil.