bugün

bunaltan kalabalık, gürültü, az maaşlı iş, çekilmez patrondan kopmak amacıyla, işten istifa edip, yazlar haricinde sessizlik ve huzuru akla getiren bir sahil köyüne taşınmak.
işe dahi girmeden hemen yapmak istediğimdir. ömrü uzatacağı fikrinde olmamla beraber önüme çıkan engeller ömür yiyen türdendir.
kimi zaman düşüncesi bile huzur verir.
sehir hayatina alismış birey için oldukca zor bir eylemdir.
bende işten istifa edip bir sahil 'kasabasına' yerleşeceğim.
öyle köylü felan olamam arkadaş.
amerika'da yapılacaksa katıldığım önermedir.
en güzel hayaldir. belli mi olur piyango falan...

ben yeri bile belirledim. muhtemelen çıralı civarında bir yerlere yerleşirim. gerçi bir de ege köylerine bakarım önce. yine de çıralı yakınları açar beni.
her pazartesi düşündüğüm eylem.

gidip köye yerleşeceğim... bahçeye domates ekip, avluda tavuk besleyeceğim. bir de karabaş köpeğim olacak en tembelinden. belki 3 tekerlekli bir mobilet alırım kendime, zor durumlarda şehre inmek için. akşamları odun ateşinde çayımı içerken cırcır böceklerinin sesiyle uyurum belki.
halk arasında tükanı kapatıp bodrum'a yerleşmek deyimiyle özdeşleşmiş eylemdir. her gün bi-iki defa eser öyle. icraat; allah kerim.
böyle bozüyük alaçatı balıkesir tarafları hayal ettigim yerler. imkan olsa hemen giderdim herhalde.
metropol hayatının kargaşasından bunalmış her insanın hayalidir.

(bkz: küçük bir sahil kasabasına yerleşmek isteği)
Benim için sadece hayal olan birşey. Gerçekleşmesi dileğiyle
başka versiyonu da şudur ki emekli olup anadoluya yerleşmek. illa deniz kıyısı şart değil.
sürekli stresli ortamda çalışan biz insanoğlunun bunalınca veya sıkılınca aklına gelip istediği ama asla başaramadığı* arzusu.
düşüncesi güzel de uygulamada neredeyse imkansız. sahil kasabasında barınma ve yeme-içme faaliyetleri maalesef ki beleş değil. sahil kasabası deyince öyle zannediyor millet.
Bu fikrinizi 15 gün uygulayın sakıncası yok ancak bir ömür bu şekilde yaşamaya kalkarsanız bilmem nere sahillerinde ilkel şartlarda yaşayan kabilelere döneriz Alim Allah.
Emekli olduktan sonra yapilirsa tadindan yenmez. Aylik duzenli paran garanti. kuru gurultuden de uzaktasin, bundan daha iyisini dusunemiyorum.
eğer sevdiğiniz insanlarla birlikte böyle bir yere gidildiği takdirde şahane olacak eylemdir.
Başlayamadık ki istifa edelim, yerleşelim amk.
zuhahhaa diye gülünesi iş.

lan oğlum ben gittim 6 ay kaldım. gelir gelmez istanbul un toprağını öptüm.
balkona çıkıp araba sesi dinliyorum.
kalabalık caddelere boş boş bakıyorum.
istanbul un sivrisineklerine kendimi sokturuyorum.
sen hiç anadolu sivrileri tarafından sokuldunmu? balon gibi oluyor orası.

caaanım istanbul.

not: bahara her şey değişebilir onu bilemem ama şu an istanbul cennet.
Paran var ise yapılması gereken bir durumdur. Uzun ömürlü güzel yaşamın olur.
3 ay sonrasında geri dönmek istenilecek eylem, belki 3 ay sürmez bile.