bugün

(bkz: kabız)
aç karnına bi pakete yakın sigara içmenin akabinde yemeğe oturup sofradaki yoğurda ulan içimiz temizlensin diye dalan kişinin ikinci kaşıktan sonra ağzına gelen balgamdır. belki bazılarını mutlu eder, kusturmaz, hatta yuttum diye sevinebilir ancak bazıları için hiç de mutlu edici değildir. hayattan soğudum lan durumudur.

bulgur pilavı, içli köfte vs. bulgurla yapılan yimahlar yenirken de ağza gelen bulgurdan kaynaklı taş ve acıyan diş iştahı keser.haşlamada kemik de buna paralel bir durumdur.
kurt gibi açsınızdır ve tabağınızı hazırlamışsınızdır en sevdiğiniz yiyeceklerle. sonra birden telefonunuz çalar. yıllardır aramasını beklediğiniz kişidir. onun adını telefonun ekranında görünce kısa süreli bir şok geçirirsiniz, ne yapacağınızı bilemez bi halde telefona cevap veremezsiniz, o öyle çalar durur titreyen ve buz gibi olan elinizde. sonra susar, tabağa dönmek aklınıza bile gelmez. kendinizi mideniz ağzınızda tuvalete zor atarsınız.
(bkz: ben kendimden biliyorum)
össye 49 gün kalması.
sevdiğim insanla aramın bozuk olması bu noktada yeterli bir sebeptir. *
hayvanlarla ilgili belgesel izlemek.
moral bozukluğu.
kuru fasulye , pilav , yoüurt , cacık ve bilimum ev yemeklerinin kombinasyonun oluşturduğu sofrada yemek yerken televizyonda afrika da yaşayan insanların açlık çektiklerini anlatan programı görmek iştah falan bırakmaz insan da. o yüzden napıyoruz ; yaşadığımız hayata şükrediyoruz isyan etmiyoruz.
yemekte kızınızın birden "anne atları kim yer" diye sorması. *
Şezlongda yatıp biranızı yudumlarken, önünüzdeki veledin havuza sıçması ve sıçılan havuzun kahverengine bulanmasını izlemek.
bir çok neden içinde ilk sırada olan kesinlikle sevdiğiniz birinin ölümü'dür.
zamansız öğrenilen bazı gerçekler.
izzet yıldızhan'ın hayat kadınlarını döverek ters ilişkiye girmesi.
her akşam haber izleyen baba yüzünden cinayet ve tecavüz haberlerine rastlamaktır. yemek zevki kalmaz ve direk sofradan kalkılır.
bir şeyler yemek..

(bkz: simplicity is the ultimate sophistication)
Çok güvendiğiniz insan tarafından hayal kırıklığına uğramak.
Perşembe gününden beri 1 kase nesfit ve 1 lahmacun yedim.

Mutsuzken, moralim bozukken mümkün değil ağzıma lokma koyamıyorum. En son böyle olduğunda 5 6 kilo kadar vermiştim. Kilo verme ihtiyacı olana güzelde, ideal kiloda olan insan için çok kötü bir durum. 47 kilo nedir yau diye ağlayacaktım.
ishal olmak.
grip olmak.
Şiddetli ve geçmeyen baş ağrısı.
Böyle ağrılı durumlarda ne iştah kalıyor ne yeme isteği.