müdürişimle dosya keyfi *
görsel
o iş yerinden kovulursa veya ayrılırsa başka bir yerde iş bulamayacağının farkında olan insan tipidir.
Kendini satan, gününü başkasını mutlu etmek için yaşayan insan türü.
(bkz: yalamaktan yalaka)
aynı zamanda patron/müdür gibi yetkililerin arkasından en çok konuşan insanlardır. çalışılan yerden uzakta iken veya yetkili uzakta iken diğer işçileri gaza getirir arkalarından konuşturur. sonra yetkili ile başbaşa kaldığında sizi gazlayıp konuşturttuğu şeyleri üstü yarı açık yarı kapalı şekilde sanki hiç söyleyesi yokmuşta söylemek zorunda hissedermiş gibi gidip ispikler.

bu tiplemeler çok tanıdık gelmiştir muhtemelen çalışan birçok insana. onlar heryerde. şirketlerde/işletmelerde hızlıca yükselir böyle tipler ancak önünde sonunda düşüşleri de aynı hızda gerçekleşir.
Adam gibi insanlardır. Oyunu kuralına göre oynarlar.
Toplanın millet, strateji paylaşıyorum.
Her yerde yalaka vardır, foyalarını ortaya çıkarmak için uğraşan adam olmayın,siz zararlı çıkarsınız.onun yerine kimin farkındalığını arttırmak istiyorsanız onun yanında yalakayı iletişim hilelerini bilen ve başarıyla uygulayan biri olarak övün. insanlara kendilerini iyi hissettiriyor filan deyin. Ya da "ben iksi anlamıyorum, bazı insanları hep yükseltiyor,bazılarını da hep gömüyor deyin.mesaj yerine anında gidecektir.
Arkasından da eminim isteyip de yapamadığı bir şey yoktur deyin.
Size yalakalık yapan varsa engellemeyin.
Ukalalık yapan olursa, ya da sürekli size akıl veren varsa onu kişisel asistanız olarak düşünün ve hatta bunu ona bi şekilde hissettirin. Ya geri çekilitorlar ya da şaşkınlıkla yaptıkları ukalalığa devam ediyorlar. iki durumda da siz kazançlısınız.