bugün

içki...
Uyuşmak, kamaşmak, görmemek, duymamak,
bilmemek, düşünmemek, kendi kendisini
kaybetmek, yok olmak ihtiyaciyle şuur ve
muvazenenin zehir içmesi...
Manzara: Gündelik su istihlâkini aşan içki
sarfiyatı...
Çünkü: Vecd ve heyecanımızı zehirde
arayacak nisbette ruhumuz boş bırakılmıştır.
bazen bu amk hayatında tek çözümdür.
kötülüklerin anasıdır, içen ve savunan sarhoştur.
azı haram çoğu haram azı ile ruhunu berbat edersin çoğu ile toplumda rezil olur, dillere düşersin.
Başıma hayatım boyunca unutamayacağım bir anının gelmesine sebep olmuş meret. Bak halen gülüyorum. *
haramdır. özenmeyin. aksine içememek ile övünün.
az için öz için.

hergün kalitesiz ucuz şeyler içeceğinize; haftada bir için pahalı ve kaliteli olanın zevkini yaşayın.
Şalgam suyu vazgeçilmezimdir. Doğanay litresi 2.5 tl sudan ucuz.
başlaması kolay ama kurtulması çok zor. bulaşmamak en iyisi aga.
Kafayı bulmak için içilen şey. Evet.
bipolar ve şizofreni gibi hastalıklara sebep oluyor, ayrıca günah.
yasaklayamadı uzun. her ne olursa olsun, türk milletinden bu konuda ziktir yedi. kendi milletini tanımadığı acayip bi şekilde ortaya çıktı.
içenler cezaya çarptırılsın .
içilen şeylerin geneline verilen isim. Günah diye nitelendirileni alkoldür.

içkiye laf ediyorsanız su da içmeyin o zaman mına koyim.
divan edebiyatı ona çok şey borçlu.
Kafa yapan madde. Evet.
nimettir. nimet olmasa allahın cennetinde olmazdı.
Stockholm ve Helsinki arası yol yaparak en ucuz içkileri toplamakta olan bir gezi teknesi vardır.
içene de içmeyene de elbette saygım var. ancak, iradeyi körleyen, insanı düşünmekten alıkoyan herşeyden nefret ettiğim gibi, içkiden de nefret ediyorum. alkollüyken kaza yapıp birini öldüren profesör de gördüm, kavga çıkaran insanlar da gördüm. kusan, dağıtan, iğrençleşen insanlar da gördüm. serhoş, yani kafası hoş olan insanlardan tiksinirim. kafayı hoş yapan, alkol, uyuşturucu gibi nesnelerden de tiksinirim. karar vermeyi güçleştiren, mantığı engelleyen her nesneden tiksinir ve nefsimin arzularından allah a sığınırım.
Teşekkürler, tüm sözlük olarak aydınlandık.
kırmızı tuborgumla ihaleye giriyorum.
kışın vur tekilaya karın üstünde çıplak gez. misss.
içki içmek şerefsiz hırsız olmaktan daha günah dilse içmeyi tercih ederim ülkede hırsızdan tecavüzcüden şerefsizden geçilmiyor günahım içki olsun sonuçta kul hakkı yemedim içki içtim şort parke taşı bence dahaa büyük sorunlarımız var ülkede içki parası olana .. bonzai yada uyuşturucu tepki verilecekse bende varım Rakı ma dokunmayın zararım kendime ..
Tüm kötülüklerin anası, bilinci bulandıran madde.

Allah aşkına anlamiyorum, bir insan neden içer? Ya da niye uyardığınız halde çok içer ? Amaç ne? Unutmak mı?
Olmasa bu hükümet ayakta duramazdı.