bugün

içki zaten bir boktur, bildiğin bokkk.

beyin hücrelerinizi öldürür, içmeyin şu boku.
Ucuzdur.
olm yapmadığınız/yapamadığınız şeyler neden size bu denli batıyor? bırakın insanlar başkasına zarar vermediği sürece istediği kadar içsin.
ama alkol alınca bik bik bik.... o zaman alkol alınca sapıtmaması gerektiğini öğreteceksin insanlara, bu da toplumun görevi. ya da rahatsızlık verdiğinde caydırıcı cezalar uygulayacaksın ki sorun kalmasın.
adanaydı sanırım, camide hırsızlık yaparken yakalanan at hırsızı gibisiniz... namaz nedir, din nedir bilmezsiniz hesabınıza 3 5 kuruş yatınca böyle saçma sapan muhabbet çevirirsiniz.
içki içmek neyse de içtiği içkinin reklamını yapanları sabun yapmak lazım. araya beni de kaynatırsınız siz bu lafıma.
içki modern anlamda insanlığın var oluşundan beri neredeyse var. din de var. içki insanları genelde mutlu eden eğlendiren bir şey. dinse dünyayı kasıp kavuran savaşların sebeplerinden biri olmuştur her zaman.
zemzem içmeyi bir bok sanana göre daha mantıklı bir iş yapıyordur.

keza zemzem içinde nitrat'tan arsenik'e kadar her türlü kanserojen madde vardır. ama içen bunu bilmez.

alkol alansa tutarlıdır. ne içtiğini bilir ve keyfine bakar.
normal bir şeyi anormalleştirir ve ötekileştirirsen bunun sonu sapkınlık yaratır. toplumun anormal olarak karşıladığı her şey onu yapanlar için ucu açık bir sapkınlığa neden olabilir. bu konuda sınırlar zorlanabilir. bayılana kadar içki içmek ve bununla övünmek, bak nasıl içiyorum diye insanların gözüne sokmak gibi. gençler bayılana kadar içki içmek için evde toplanıyorlar. burada amaçları sadece içki içebilmek olan gençlerden ne beklenirdi ki başka? halbuki içki içmek normal bir şey gibi görülseydi, gençler birlikte aktivite yapmak, sohbet etmek gibi amaçlar ile bir araya gelip yanında da iki bira içip dağılırlardı ya da kararında içilirdi.

toplumda anormalleştirilen bir başka konu da cinselliktir. ve bu konu da insanlar arasında sapkınlığa neden olmaktadır.

sapkınlık: sapkınlık, bir topluluk ya da toplumda, önemli sayıda insan tarafından kabul edilen belli bir normlar kümesine uyum göstermeme olarak tanımlanabilir.
içki içmemeyi de marifet sanan zihniyetle kapışır.
içki nedir, bilir misin?
Ateşi ve yanmayı içimizde görürdük biz zamanında.

Ateş nedir bilir misin?
Bir bok yediğimde, beni yakacak diye anlardım, zamanında.

Yanmak nedir, onu bilir misin?
insanlarla yaşamak, dedim zamanında!

*

Bok işte, insanın götünden zıplayan yumuşak bir şey.
içki içmeye karşı gelen zihniyet ne biliyor musun?
Senin tanrı diye addettiğin!

Kendi çocuğunun etini önüne versen,
Kopmuş bacağını da versen,
Hatta ve dahi, bokunu versen yiyen, alelâde bir tavuğu alıp yiyen ve buna karşı çıkmayan bir toplumun ferdiyken; domuza karşı çıkan bir dinin mensubusun. ilk önce domuzdan özür dile, tavuk döner 7 lira!

Okuyan da filozof konuştu, diyecek!

Sana ne lan kimin ne içtiğinden!?

*

Kendi işine bak! Namazını kıl, bu ölümlü dünyadan temiz git! Evet, içki içenler pistirler ve sizi gerçekten tanrı katında kirletirler.

Capish?!
Dinen kötü bir durum olmasından bahsetmeyeceğim herkes gibi lakin içki içmek afedersin ama içenin üstün bir varlık olduğunu göstermez, bunu havalılık zannedenler var, götümle gülüyorum bunlara, sanırsın çok maharet isteyen bir şey yapmış gibi birde bundan bahsederler ya, öyle bir anlatırlar ki sanki kansere çözüm bulmuş... ne diyim ki böyle devam
ay bok zaten anacım.
hayatımda yediğim en lezzetli bok hemde. haha zırt.
bir zihniyet türü.
içki içmeyi bir bok sanmaktan değil sevdiğimizden içiyoruz bedevi sen git çölünde oyna.
beyni küçülttüğü bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

ama burdaki entryleri okuyarak bile anlayabilirdiniz aslında beyin üstündeki olumsuz etkilerinjetkilerini
boş yapma.
kafam güzel oldu, hiç uğraşamayacağım bu entry ile.
Al bi siyasi dünya haritası koy masanın üstüne, bak bakalım içki içilen ve içilmeyen ülkelere, hangi coğrafyada insanlar birbirini asıp kesiyor bir düşün.

Sen bir futbol maçın gittiğinde fotoğraf paylaşmayı seviyor olabilirsin, bir yakının düğününde eğlenirken, ilgini çeken bir fuarda, güzel bir manzara yakaladığında, bir mitingde, cami bahçesinde bunlar için kimse seni yargılamaz ya da sen bir boksun demez; ama sen kendi tasvip etmediğin şeyleri başkasının yapmasından hoşlanmadığın gibi onlara hakaret etmeyi matah bir şey zannedersin. Asıl bok sen olmayasın güzel kardeşim, bir düşün istersen.
Maalesef benim. Kırka merdiven dayadım ama bu özentilikten kurtulamıyorum. işin kötü tarafı içmekten gram keyif almıyorum. Ama içki içmenin Şekilciliğini seviyorum.
Ona içen karar verir, sanane zıbış ( içmeyiciyim).
Bana gore dindar olmak benzer seylerdir birinde ahireti cenneti cehennemi Allahı düşünüp rahatliyor diyerinde kafayı güzel yaparak benzer sorulardan kurtuluyor ben ikisinide yapmıyorum benim kafaya ulaşmak icinde manyak olmaniz lazım içkiyle dindarlıkla ulaşamazsınız.
bir boktur belki ama senin yediğinden değil.
görsel
Keyiftir. Keyifi artırmanın yolları vardır. Rahmetli boysan’dan sonra ben bir kitap yazayım artık.
görsel
Sivilce ilacı kullandığım için tüketemiyorum. Gerçi kullanmadan önce de tüketmiyordum. Tüketmiyorum. Tü..
görsel

Ne zihniyet ama. Pehh.
Bazıları var ki attığı şarap vs resimleriyle kendini medeni ve entelleswhkjdjdj. Ya gülmekten yarıldım resmen.

Bu gece iyi güldüm ya.

O kendini iyi biliyir. 'Karanlık'.