eğer gerçekten hesap verecekse de bu sadece kendisini ilgilendirir bana göre.
allah ile kul arasında olup üçüncü bir kişiyi ilgilendirmeyen hesaptır.
ahirete kalmadan inşallah tövbe ederler de kurtulurlar.
içkiden çok daha büyük günahlar var. herkes işliyor. mesela gıybet. sıradan bir şey olmuş ama en büyük günahlardan. çünkü kul hakkı var.
tövbe etmeden ölürse şişelerin üstüne oturmak zorunda kalacağı gerçeğinden hep kaçılır.
öyle sandığınız gibi hesap falan yok.
örn: içkiliyken namaz kılmaya izin veren dinin allah'ı "kalkıp sarhoşken kılma, ne dediğini bilecek kafan kıyak ise namaz kılabilirsin" dediği akla gelirse (eğer kur'an hak doğru değişmemeiş allah kelamı ise) burada ahkam kesmek olmaz.
Yanına huri çağırdıysa x2 olacak hesaptır.
Şunu düşündüğünüz kadar hırsızın, dolandırıcının, katilin, küçücük çocuklara, kadınlara tecavüz edenin, ölüme sebep olanın, hainin ahirette vereceği hesabı düşünmediniz. Domuz haram deyip haramı domuz gibi yediniz.
icki icmek kisiyi ilgilendiren bir durum.

fakat icki cicenleri, kisilerin yasamlarina dair yorum yapanlarin durumu daha vahim.

hirsizlik, dedikodu vs allah onlara merhamet etsin.
imamlar düşünsün. Maaşları onun üzerinden alıyorlar ya elbet gelir kaynaklarının halini düşünür bir hal çaresine bakarlar.
Muhtemelen pek iyi şeyler yaşamayacaklar.
o içki içen kişinin sorunu bizi alakadar etmez.
görsel
Yanacaklar.
ahiret diye bir yer olmadığı için verilecek hesapda yoktur şüphesiz..
Ben içmiyorum da kocam içiyor. içince de cebindeki tüm parayı bana veriyor. Ben ondan razıyım.

(bkz: swh)
görsel
beni bu yoldan çekip çıkaran çok sükür ablam o olmasa 5 yanacaksam 10 yanardım
tsk. ve evt icmedim bu aksam.
Kuver hesaba dahil mi?
Temassız çekim sınırı üzerindedir zira çok içerim.
Canlı iken ödediğinden daha az geleceği aşikar olan hesaptır. Alkol çok pahallandı zaar. Bu yüzden Dünya gözünü atlamayalım, o daha çokomelli.
içimi sterilize ediyordum, temizlik imandan biliyosun?
Türkiye'de bir restoranda vereceği hesaptan azdır...
Gece sonu Beni kesin mutfak temizliğine verirler.
bunu yazan arkadaş ahireti gidip görmüş herhalde nasıl bir yer anlatsana biraz..
şarap ırmakları beleşti hani ne hesabı aq.
şüphesiz ki bunu sorgulayan insanların vereceği hesap da vardır.