evet efendim..

izmir adı verilen sahil kasabasında yaşayan şahsi fikrimce yörük kızlarının genel özellikleridir. benim belirlediklerimden bazıları aşağıdadır;

cinsel konularda biraz rahatlar,
sevgilileri çokça, ilişki yapıyolar cinsel.
kordon'da geceleri bira içip sekscilik yapıyorlar.
bornovalı galerici kürtlere hastalar.
kaslı erkek hayranı çoğu.
çoğu namaz kılmaz oruç tutmaz,
ibadet etmezler.
(bkz: izmirli olmayı bi bok sanmak)
izmirli oğlan sevmeleri.
türkiye de bilinen bir gerçek güzel olmaları.
güzel olmaları.
Sütyen değiştirir gibi sevgili değiştirmeleri.
kendi çayını kendin doldurmak zorunda kalabilirsin.
Guzel olmayip da guzel oldugunu sanmak.
- gerçekten doğma büyüme olanları izmirli olduğunu saklar.
ya yaa..
ayrıca;
(bkz: overrated)
Kars-konya-bayburt-diyarbakir-van-çankırı gibi illerden gelip izmirliyim demek.

Düşünsene amk güzel bir restorant ve bir iş yemeğindesin birileri sana nerelisin diyor "garss" diyorsun. Ne fena amk... Dolayısıyla anlıyorum.
35 plakalı araçları gören kızlardır,
izmir de doğmuştur. Batılıdır batılılaşma tamamlanmıştır. Deniz görmüş kızlardır.
izmir'de yaşıyor olmanın yanı sıra memleketi de izmir'se(ki büyük ihtimalle göçmendir) gerçekten güzel olan kızlardır.has izmirli olup da güzel olmayan kıza henüz rastlamadım.
Güzeldirler.fakat herkesçe bilinen özelliklerini söyleyemem.
1.Özellikl: izmirli olmaları.
tantuni yememeleri. Koskoca şehirde tantunici yok yahu. Sizin ben damak zevkinize cosss diye tantuni suyu dökeyim.
Şunu gördüm: genellikle kültürlü olmaları. Fakat izmirli olup kezban kezban paylaşımlar yapanlar değil.

Abi ara sıra bakıyorum tivittırdan, on numara gönderiler, espriler, capsler, bilim, kitap, sanat şeysi tarzında şeyler paylaşıyorlar, beğeniyorlar.

Tabii ki bazı erkekler sadece memesine baktığı için bu paylaşımlara bakmıyor.

Sonuç olarak çok kafa kızlar. Sanırım aradığım kültürlü, kafa kız, eğlenceli, hayatı dolu dolu yaşayan tipler izmir'de.

Yalarım.

Ekleme: fakat çok açık giyindiklerinden kafa olmaları ortak paydada buluşacağımız anlamına gelmiyor.
ahlak seviyelerini bilemem, fakat nihayetinde onlar da insan ve bir çok şehrimize göre kültür seviyelerinin çok yüksek olduğu aşikar.
Herkesçe bilinen şeylerdir. Eğlenceyi severler, her türlüsünü. Evet.
Gevrek severler.
izmirli olmalarıyla gurur duymaları, haklı gurur.
herkesin dilinde olmaları. hiç gerçeğini göremedim
Emilesi ama gavur olmaları. Yani müslüman bir erkeğin onları yalaması zordur. içkici erkeklere meze olurlar.
Hesap ödenecekse ilk o hamle yapar. (Yaşanmışlıklardan bir bilgi )
insan olmaları.
Güzel olmaları.

Izmire gitmeyeli yıllar oldu, ama en son gittiğimde aklım da başımdan gitmişti.