bugün

kendine profesör dedirttiren bir yardımcı doçent kimyacı içeren üniversitedir. ulan doçent bile olamamışsın nasıl bi ego bu sende emeği geçen herkesin ta amına koyayım.sana diploma veren üniversiteyi sikeyim. lise kimya öğretmenim bile senden daha bilgiliydi.
izmirin en dandik üniversitesidir.
eski tekel fabrikalarından kalan binaların bulunduğu balatçık kampüsündeki yollar ve bina yerleşimleri sıfırdan çizilmeli, ardından eski binalar etap etap yıkılıp yeni plana göre sıfırdan yapılmalıdır. bu sırada da efesus outlet yakınlarında yeni bir izban tren istasyonu yapılıp istasyondan balatçık kampüsüne yeni bir yol açılmalıdır. ancak bunlar yapıldıktan sonra burası tam anlamıyla bir üniversiteye benzeyecektir.
Balatçık'ta kurulmuş eski tekel depolarından çevirilmiş bir okuldur. Fakülte kavramı falan pek yoktur. Hemen hemen herkes merkezi derslikler adı verilen binada ders alırlar. Büyük bir kampüs alanına sahip olmasına rağmen bu alanın oldukça büyük bir kısmı kullanılmamaktadır.

Çok köklü bir üniversite olmadığı için kampüs ve kampüs çevresi kurulduğundan bu yana yavaş yavaş gelişmektedir. Okulun içerisine birkaç yeni cafe, ptt vs. bu sene yapılmıştır. Okul çevresinde de öğrencilere uygun cafeler hızla artmaya başlamıştır. Bu sene okul civarına A101 Bim gibi birkaç market açılmış olup bu durum Balatçık'ta oturan öğrencileri oldukça sevindirmiştir. Yavaş yavaş okul ve okul çevresi gelişse de gerçekten üniversite hayatı yaşamak için hala çok iyi bir alternatif değildir.

Ayrıca son zamanlarda okulun ana giriş kapısının yan tarafına sözde "öğrenci otoparkı" adı altında küçücük bir otopark yapıp, araçlarımızı kampüsün içerisine almayı bırakarak büyük ayıp eden üniversitedir. Aynı otoparktan bir tane de arka giriş kapısı tarafına yapılmadıkça mecburen araçlarımızı arka giriş kapısının oraya arka arkaya park etmek zorunda kalacağız gibi görünüyor.
Ha deyince köklü ve tüm ihtiyaçlara cevap verebilen bir üniversite kurmak imkansızdır. Her şey zamanla düzelecektir. Şu an hemem hemen her üniversite için getirilebilecek pekçok eleştiri vardır ve bu türkiye için bütün ülkeler için de söylenebilir. Mit için bile bir kulp bulabilirsin. eleştirilmesin demiyorum ancak ha deyince bir şeyler olmaz. Parmak şıklatacağız ve köklü ve mükemmel bir üniversite kurabileceğiz diyen varsa buyursun yapsın. Odtü itü gazi istanbul ege bir günde bu hale gelmiş üniversiteler değil katip çelebi vb. de bir günde o seviyelere çıkamayacaktır.
izmir'de değildir.
Yani fiziksel olarak izmir'de falan ama Balıkesir'e daha yakın amk, öyle bir lokasyonda işte. 27 yıllık izmirliyim, o okulun olduğu yere sadece 1 kere gittim.
Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bağlı olduğu üniversite.

Ayrıca ismine bakıldığında özel sanılıp, aslında devlet üniversitesi olan güzide bir üniversitedir.

Edit:ekleme
Çiğli kipaya, doğal yaşam parkına bile mi gitmediniz dediğim alkolik oldum yazar kişisine cevabımdır. Bir de izmirliyim demektedir. 16 yıldır izmirdeyim çiğliye gitmemiş insan izmirliyim demesindir.
Liseye daha çok benzeyen berbat üniversite. Ciddi ciddi bi de buralarda okuyanlar var.
(bkz: nefret söylemi)

sınavda öpülenlerin burada nefret kustuğu üniversite. haklı olunan noktalar illa ki vardır ve bu konuda mağdurun yanında olmak gerekir. ama bu kadar ağır ve iğrenç ifadeler kullanmak sizin de ne mal olduğunuzu ortaya koyar.

al öğretim üyesini vur öğrencisine olayı.

yedit: bir üstte küfür dolu rezil bir giri vardı, utanıp silmiş. geç de olsa hatadan dönülmesi güzel.
hastanesinde 18 yıllık arkaaşımın çalıştığı ünüversite..

beyin ve sinir cerrahisinde minnoşum..

edit: savıp sövenler de muhtemelen kapasitesizdir..

eğitimin ne denli ciddi bir iş olduğunu anlayacakları yerde köpek gibi nefret kusuyorlar pes amk..

kabahat sizlerde değil olom, yönetimde..
Eski tütün fabrikası, benim de eski üniversitem. Akademik olarak iddialı fakat öğrencilerin mutluluğu refahı için berbat üniversite, mutsuzdum ve geçiş yaptım.
içinde olduğu mahalle tarlalardan yerini plazalara bırakmaya başlamıştır.
Nasıldır kendileri?
Hazırlık sınıfına başlayacağım üniversite. bakalım bizi ne bekliyor?
Bu arada okul ile alakalı bilgilendirecek mesaj atabilecek varsa çok mutlu olurum.
Sadece orası mı?