bugün

Saat kulesi ve kordon.
Buca
Evim
Şirinyer caddesi.
halk tv.
Kahrolsun AKP ve boktan belediye.
(bkz: Al birini vur ötekine)
yakmayan güzel bir sıcaklık ve renkler doluşuyor gözümün önünde, izmir denilince.
insanı sıcak, havası sıcak, ortamı sıcak, hem şehir hem insanı renkli renkli böyle.

Ankaramın kendine haslığını, karamsar ve buruk havası, grisini nasıl seviyorsam tamamen zıttı olan izmir'i de öyle seviyorum^^
Medeniyet.
cumhuriyet meydanı.
beyaz pantolon, kırmızı parlak ceket, parlak püsküllü ayakkabı.
mustafa kemal paşa.
çiğdem ve bomba.
maumele yapan insanları. imge kategorisine girer mi bilmem.
Kendini zeki, çagdaş sanıp aslında bunların tam tersi olma durumu. Bunuda sürekli izmir reklamı ile kapatma çabası.
beyaz tenli karı arkadaşım ve su karıştırıldığında beyazlaşan, artık bıktığım illet ettiğim nefret ettiğim rakı gelmektedir.

aklıma gelen tek iyi şey çeşme alaçatı’dır.
ege denizidir.
gevşeklik ve tembellik. kötü anlamda değil ama o kadar gevşekler ki üstüne bir süre sonra katlanılmaz derece üşengeç ve tembel davranıyorlar.
istanbullu olarak sikindirik bir kasaba diyeceğim izmirin götü akp ye kaptıracak olmasından başka fazla bir özelliği yoktur hatta hiç yoktur.
devlete milyonlarca lira borcu olan boktan bir belediyeleri varmış anladığım kadarıyla. bunu ben değil chp izmir il teşkilatında olan bir arkadaşım diyor. batıyoruz akp bitirdi bizi diyor. orospu evladı ben mi sana dedim kendi götünü aç diye. hak yolu varken bok yoluna gitmenin ne alemi var taştan heykel mi karnını doyuruyor? diye ama zamanında dinlemedi tabii..
imge değil ama istanbul levhalarla gitmeye alışkın biri olarak Buca ya gitmem icap etti arkadaş tarif edeyim mi dedi tamam Buca ya bi gireyim ararım seni dedim Izmir e girince bir iki tane Buca levhası çıktı onları takip ettim levhanın olmadığı yerlerde de dümdüz gittim hiç bir yere sapmadan artık hiç levha falan kalmadı ama istifimi bozmadan dosdoğru gittim ama yol çıkmaz sokağa girdi, evet Izmir deyince aklıma ilk levhasızlık geliyo.
Bakire kız fosili.

izmirde bakire kız fosili bulundu başlığı altına şunlar girilmiş:
izmirde bakire kız fosili bulundu.uzmanlar şaşkın, bbc den alınan bilgilere göre bulunan fosilin 400 metre ilerisinde bir antik kentin de ortaya çıktığı bildirildi, ilk fosilin yanı başında bulunan nutuk isimli kitap akıldaki soru işaretlerini arttırdı.

izmir valisi ilk açıklamasında ;

'' fosil bizden değildir '' açıklamasını yaptı.

Inci sozluk den alıntı:))
bu durumda buradan bütün lazların da mal ve dana olduğu anlamını mı çıkarmamız gerekiyor.
yobaz orospu çocukları geliyor benim aklıma. çünkü bu orospu çocukları her fırsatta bu güzel ilimize ve güzel insanlarına çamur atıyor.
gavur geliyor lan.
Saat kulesi gelir.
aklından izmir'i geçiren kişinin bilinçaltını dışa vurur.

(bkz: kişi kendinden bilir işi)
ağzını yaya yaya konuşan kız tipi. sınıfımdaki lanet kız yüzünden olsagerek.
Bir saat kulesi vardı, işte o.