bugün

gittiğim bir toplantıda gördüğüm kelli felli adamların herbirinin birer birer masaya koyarak üniversite bitirmiş olabiliriz ama hala kroyuz göstergeci. benimse 3 yıl önce aldığın nokia 6500s vardı telefon numarası verenlerden kart istedim herkese de kartvizit verdim. bir oda yönetici asistanı kız* dahil 22 kişi 21 iphone 1 noki... * *
bu sene sınav zamanı anladım kı bu telefona sahip olan okulu uzatmadan bitirir bu kadar iddialıyım.
(bkz: iphone için en iyi internet tarayıcıları/#16124894)
rus hacker tarafından ücretsiz uygulamalar nasıl indirilir videosunun yayınlanmış olduğunu akıllı telefon: http://www.sosyotrend.com...irmenin-yolunu-buldu.html
bu zamana kadar iphone'a ne para vericem 300e 500e androidli bir telefon alırım, aynı işi yapıyor zaten diye düşünüyordum ama bu fikrim bir süre iphone kullanmamla değişti.

çok dehşet bir şey la. gerçekten adamlar yapmış. her şey elinin altında. geçenlerde kağıthane'de ebesinin nikahında bir yere gittim ki hayatımda ilk kez gidiyorum oraya. iphone sayesinde elimle koymuş gibi buldum. he başka telefonlarda google map yok mu? var ama iphone'da cidden ayrı bir kullanışlılık var. tüm uygulamar çok kullanışlı.
aşırı pahalı teknolojik alet.
1000 tl olsun en fazla uzaya çıkmıyoruz amk.
şu aralar götünde donu bile olmayanların alıp başkalarına hava atma çabalarından nefret ediyorum.
önüne gelenin cebine atmasından ötürü simitçi telefonu olmuştur gözümde.
kullanmayan insanların anlamayacağı telefon modelidir. herkesin aldığı bir ürün kötü değildir tutulan üründür. her iphone alan hava atmak için almamıştırda başka hiç bir telefonda olmayan dokunmatik hissiyat için almıştır. misal ben zengin içerikli app store için aldım. ayrıca işletim sistemi ve işlemci uyumu çok önemlidir. çoğu insan işlemci hızına bakıp aynı özellikde yarı fiyatına telefon var diye düşünebilir ama yarı fiyatına olan telefon aynı anda iki uygulama açınca takılır donar. iphone'un takıldığını ya da donduğunu bizzat ben görmedim.
fakir olup zengin görünmek isteyenlerin telefonu.
apple adlı markanın ürünüdür.
göte girince açılmayan alet. yoksa o şemsiye miydi karıştırdım lan.
home tuşu takılma problemini kalibrasyon ile giderebileceğiniz (muhtemel) bir mobil telefon markası.
Home tuşunuz mu çalışmıyor. üzülmeyin, çözümü yine size iphone'ununuzun kendisi sunuyor.

işte yapmanız gerekenler:

1. herhangi bir uygulama açın.
2. üstteki tuş kilidi tuşunu "slide to switch off" yazısı çıkana kadar basılı tutun.
3. sonra home tuşunuza 6-7 saniye kadar basılı tutun, ana akrana geri döneceksiniz.

Artık çalışan bir home tuşunuz var. sorunun nedeni muhtemelen son indirdiğiniz uygulamalardan biridir, üstteki 3 adımı yaparak home tuşunu kalibre etmiş oluyorsunuz.

üstteki yöntem de işe yaramıyorsa, sorun muhtemelen donanımsaldır. size servisin yolu gözüktü. geçmiş olsun.
yanlışlıkla sildiğiniz bir yazıyı geri getirebilmek için telefonu sallamanız yeterlidir.

peki ben bunu yeni mi öğrendim? evet.
6.serisi 12 eylülde tanıtılacak.
şarjı ışık hızında biten gereksiz bir telefon türevidir.
Bugün beşincisi çıkan akıllı telefon.
reklam şişirmesi cep telefonu.
bugün altıncısı çıkacak olan akıllı.
gözümde tüten telefondur. 1.5 senedir elimden düşürmediğim telefonu teknik servise vermiş olduğu derin hüznü yaşıyorum sözlük.

tamam şuan kullandığım teli 4 gündür şarj etmeye gerek bile duymuyorum, bu açıdan dünyanın yuvarlak olduğunu yeniden keşfetmiş gibi hissediyorum bazen ama o dünya benim dünyam değil işte. benim dünyamın yüzeyi biraz daha düz ve daha parlak ve ben onu her 6 saatte bir şarj ediyorum. içinde de twitter'dan, instagram, facebook ve whatsapp'ında kadar tut bir sürü sevdiğim detay var.

şuan kullandığım teli mesaj atmak için bile elime atmıyorum, ama az kaldı, kavuşucaz yine...

özetle bir bağımlılık türü, yaşayan bırakamaz, yaşamayan bilemez.
insanların her seferinde merakla beklediği ve aynı insanların kapitalizme ne kadar meraklı olduklarının sembolü olan, her çıktığında eksiklerle çıkan alt tarafı cep bilgisayarı.

bilmem kaç yılının teknolojisi şimdiden belliyken, teknoloji kapitalizmin köpeği olmuşken, insanların bunları büyük bir yenilik ve dünyanın en güzel nimeti olarak görmesi, bu dünyadan umudumu kesmeme neden oluyor. ulan tamam bunları düşünemiyorsunuz, bari bu telefonların hangi şartlar altında yapıldığını düşünün. teknolojinin en güzeline daha ucuz bir şekilde ulaşmak sizin elinizdeyken adeta sistemin muhafızlığını yapıp aynı zamanda kölelikle biat etmeniz insanlığa tüm bunların müstahak olduğunu gösteriyor. maalesef ki...

iphone, kapitalizm-insan ilişkisinin mikro düzeydeki çok ama çok açıklayıcı konsantre bir hali, bir sembolüdür. biri kapitalizm hakkında "özet geç piç derse", cevabım iphone'dur. marx olaydı da apple'ı yerden yere vuraydı, das apple'ı yazaydı.
Bu sabah sıçan ve insanlari yarım saat erken uyandiran telefon yarim saatimi caldin göt.
(bkz: iphone5) tam bir hayal kırıklığıdır http://tinyurl.com/cnha8m9
fiyatının hakkını vermeyen bir telefon markası.
kafede hesap, kitap, fatura olayına dalmıştım. kafam karışmasın diyede müziğin sesini kısmıştım. ve o malum telefonun sesi! artık ezberledik dizilerden falan trink ''iphone lan bu diyebiliyorum'' lakin bu farklıydı 1 çaldı kız açmadı, 2 çaldı kız açmadı ( kafamı kaldırdım telefon masanın üstünde) 3 çaldı kız açmadı ( eline aldı**) 4 çaldı ( hala bakıyor) 5 çaldı ve açtı. tahminim 10 saniye konuştu kapattı.

lan artist senin havan kime? mesela ben telefon bile kullanmıyorum. ha alsam iphone dan başkasını almam** ama böyle de yapılmaz ki. ben bu duruma çok kez şahit oldum sevgili arkadaşlar. görgüsüzlüğün bu kadarı da olmaz.

almış iphone lakin ne jailbreak yapmış ne sınırları zorlamıştır. sorsan '' ben fakir değilim ki paramla indiririm'' der. tüketim çılgınlığı artık gösteriş çılgınlığına dönüşmüş. sie lütfen.