"Hayat hem senindir hem senin değildir."

görsel
ip man serisi zaten çok güzeldir.
filmi az önce bitirdim.

tek kelimeyle muhteşem bir film olmuş.

aşk, sevgi, dram, aksiyon.. Tüm türlerin aynı filmde buluştuğu ve içeriğinde müthiş bir biçimde işlendiği bir donnie yien

filmi olmuş.

Filmin sonundaki dövüşte ip ustanın gözüne yapılan darbenin hemen sonrasında gelen ani yumruk, brucee lee ' nin

jet kune do tekniğinden alıntıdır.

zira donnie yen brucee lee hayranı bir aktör olduğundan ona saygı maksatlı böyle bir göndermede bulunmuştur.

puanım 10 üzerinden 10.
araya hoş mesajlar da iliştirmişler, mükemmel olmuş.
görsel
büyük cesaret. bir serinin 3. filmini çekmek gerçekten büyük cesaret. ama bazen cesaret bir işe yaramıyor. bu filmde de onu görüyoruz. aşırı zorlama bir senaryo var ve film çekmek için film çekilmiş resmen. ilk film ile arasında dağlar kadar fark var. felsefeden iyice sapılmış. mike tyson sadece reklam için konmuş. ilk yapımda çok fazla çin saçmalıkları yoktu ama bu filmde herkes sv_gravity.

filme dair beğendiğim tek şey cover'lanmış klasik ip man theme. şu müzik arkada çalınca tahta kuklada pratik yapası geliyor insanın.
Cok onurlu ve efendi adam.
Wilson Yip'in yönettiği, ip- man serisinin devam filmi. Senaryosu çok zorlama olsa da keyifle izliyorsun filmi.
ip ustanın wing tsun * sanatına aşık olduran, 1 cisinden kötü 2 cisinden baya iyi olan filmi. özellikle donnie yen in 52 yaşında olup, hala genç görünmesi ve harika ötesi dövüşmesi beni dumura uğratmıştır.

--spoiler--
öncelikle altyazılı izlenmesi tavsiye olunur, dublaj filmin ruhunu öldürüyor.
mike tyson filmde olmamış dediğim tek şeydi, kapışma anında yaptığı "öldün sen dostum" hareketleri çok iticiydi. amacı neydi? ip man a iki yumruk da ben atiyim der gibi, abes bir duruşu vardı. ama dövüş sahnesi iyiydi bak, ustanın dövüşün ikinci evresindeki hareketleri neydi öyle! boğa kadar herifin yumruğunu savuşturup, sanki hiç darbe almamış gibi kendini bozmadan sakince devam etmesi ve 3 dakikanın sonundaki o tekme harikaydı. tyson u can evinden vuracak iken durması güzeldi *
ip usta aşık olunacak güzellikte bir adam, en azından donnie yen in bize yansıttığı bu. inanılmaz efendiliği, soğukkanlılığı, sakinliği, dürüstlüğü ve wing chun u ile dev karizma sahibi.
iki sahnede çok duygulandım. ilki oğluna zarar vermesinler diye diz çöküp yere kapandığı sahneydi, ip ustanın mağrur duruşuna hiç zarar gelmedi ama öyle büyük bir sanatçıyı * yere kapanmış halde görmek içimi burktu. ikincisi, eşinin yanında hastanede ağlayışıydı. çaresizlik en büyük acıdır, çok güçlü olsan bile çaresiz kalabiliyorsun.
asansörde dövüş sahnesi müthişti. kapıyı kapatıp eşini aşağı yollayıncaya kadar, herifi şiir gibi dövdü. asansör durunca usta işini çoktan bitirmişti, o kadar havalıydı ki.. aşık oldum.
diğer usta gibi, bakın ben de dövebiliyorum artistliği yok adamın. ölümüne mütevazi. diğer usta demişken, adam hayvan gibi wing chun yapıyordu. tekniği çok iyiydi ama gösteriş meraklısı olduğundan pek sevmedim, fakat sonda delikanlılık yapıp yenildiğini kabul etti. filmin en keyifli dövüş sahnesini sona saklamışlar, bitsin istemedim. ip usta seri yardırıyordu, dövüşmüyor sanki dans ediyor, görsellik de müthişti. ustanın sol gözüne aldığı darbeden sonra, yaptığı bir el hareketi vardı. işte wing chun a bir kez daha hayran bıraktı, tek kelime ile mükemmel..
son olarak ip man ın her filminde * dövüş esnasında çalan arka fon müziği muazzam. acayip gaz verici, ne zaman duysam tüylerim diken diken oluyor. çine yerleşip sadece wing chun öğrenerek hayatımı sürdüresim geliyor *

görsel
--spoiler--
Mükemmel serinin son filmi. 4. Filmi sabırsızlıkla bekleyeceğim. Çünkü , bruce lee karakteri tamamen dahil olacak filme. Şimdilik dansçı ve dövüş öğrenmek isteyen bir gençti.
4. Film çok Çabuk gelir umarım.
nete düşmüş film. çok güzel yalnız çok dandik bir final olmuş falan. senaryo zayıftı biraz. açık ve net.
oha bende tam az once bitirdim filmi.

cok iyi olmus.
mike tyson ile olan sahneye doyamadim gercekten.
cunku kaba kuvvetin ve teknigin mucadelesiydi.
keske biraz daha uzun olsaydi.
resmen dans ettiler be.
hatta kendimi 'uff' 'off' 'ahhh' falan derken buldum cogu zaman.
mike tyson'da is varmis daha gercekten.
cok iyi konusturdu yumruklarini.
eklemem gereken birsey daha var.
bu ipman filmleri kavga dovus odaklidir ama izlerken hep sulugoz oluyorum.
ve film sizi aglamaniz icin zorlamiyor bile.
cok abes bir karsilastirma olacak ama bizim turk filmlerinde boyle ekranda hungur hungur aglarlar, seyirciden de aglamasini beklerler.
ama bu filmler o kadar dogal bir sekilde aglatiyor ki sizi (en azindan beni)

10 uzerinden 10'luk bir film.
daha asagisi kurtarmaz.
görsel

dövüş filmi sevenlerin muhakkak izlemesi gereken güzel bir film. mike tyson çok az rol almış olsa bile randumandan düşmediğini herkese göstermiştir. ip man ile dövüşürken camları kırdığı sahne çok iyiydi.. uçan balon patlasaydı daha iyi olacaktı? niye patlamadı halen şoktayım. yukarıda camlar kırılıyor ama aşağıdaki balon patlamıyor. cam parçaları kızın elinde bulunan uçan balonun ipini kesiyor ama balon patlamıyor. ipi kesiyor diyorum. cam parçası balonun ipine denk geliyor ama balona gelmiyor. balon uçuyor ve halen kırılmakta olan camların arasından geçiyor ama balon yine patlamıyor. yahu neden balon patlamıyor? filmi izlemeyenler '' sen ne diyon yarramm'' diyecektir. çok açık konuşuyorum izleyici sinirden kendini siksin diye o balonu patlatmadılar.

görsel

uçtu gitti amına kodum balonu camların arasından tavana kadar çıktı yine de patlamadı. şuan külodumu indirdim. yetişirse sokmazsam adam değilim. edit için döncem.

edit: ihihi geçti ayol sinirim. meğer çok zevkliymiş film.
ohşşşş.
mike tyson'ın pek bir olayının olmadığı film.

toplasan 6-7 dk göründü en fazla.

güzel film yine de.
ikincisinden sonra beklentiyi arttıran film. Umarım beklediğimize değmiştir
izlenesi bir film gibi duruyor.
fragmanının güzele benzediği film.

http://www.sinemalar.com/film/219982/yip-man-3d
film içinde konular baya değişti. yine de donnie yen'in yardırdığı ve mike tyson'u da görebileceğimiz, tavsiye edebileceğim bir filmdir.
Sinemada 3D olarak izlediğim donnie yen abinin yine coşturduğu film

Tek kelime ile muazzam bir film özellikle Mike tyson vs donnie yen sahnesi muazzam .
Güzel, abartısız sahneler. Birazcık dövüşten uzak. izleyiciyi tam anlamıyla doyuramadı. Mike tyson bir yumruk attı bana vurmuş gibi sarsıldım. Genel olarak güzel filmdi ancak final sahnesi biraz daha ihtişamlı olabilirdi. Merak etmeyin Mike tyson un karizma yerli yerinde. Ip man 1 i geçemedi.
Şuan izlediğim manyak ötesi muhteşem film.
Sinemada herkes yerine oturmuş sessizce izliyorken ayağa kalkıp "Kesin ip var amuha gohim" diyerek egomu pekiştirmeme yardımcı olucak filmdir.
ip limit 3'e çıkmıştır.
çok güzel bir film olacak gibi duruyor.

Babamı kafaya aldım mıydı tamam.
kesin gitmem lazım.
ip ustayı kaçirmamak lazım.