bugün

Kişisel olarak ios'tan kurtulup android'e geçince şükrettiğimi bilirim.

Başkasının fikrine saygı duyarım.
ayos'un havada karada alacağı mukayese. android gibi telefonu kasan, boğan, her yerinden virüs fışkıran bi yazılım için fandroidler fazla heyecanlılar. ehehhe. salak lan bunlar. ayosla andoridi kıyaslıyorlar. mallık bedava. evet.
Önceleri kesinlikle ios derdim ama çok bozdu kanımca. Artık android diyorum.
bir kaç yıl içinde kaybedeni tamamen ios olacak karşıaştırma.
ben ta on sene önce nokiada yapabildiğim kişiselleştirmeleri iphone da yapamıyorsam buna katlanmamın tek sebebi uygulama zenginliği idi. e artık android market ile itunes arasında fark yok. birinde ne uygulama varsa ötekinde de var.
o zaman neden zil sesime duvar kağıdıma dosya paylaşımıma hatta ekran boyuma kısıtlama koyan bir sistemi hem de rakibinin iki misli pahalıyken tercih edeyim?
ios stabildir, android herşeydir, candır.
ios alır ama para yok android kullanıyorum.
Telefonu android tableti ios olan biri icin gulunc karsilastirmadir. Android kullaniken kendimi felcli gibi hissediyorum. Android iosun boku olamaz.
Androidden iosa gecmis biri olarak bariz bir fark yoktur.
her ikisini de kullanmış biri olarak diyebilirim ki ios, android'e göre çok daha stabil ve hızlı. takılma hiç yaşamadım ios'ta.
Ikisini de kullanan birisi olarak diyebilirim ki,

-ios daha hızlıdır ve Dizayn olarak da daha üstündür ancak android özgürlük demektir, evet rehbere girerken 1 saniye geç girersiniz ama bunun karşılığında emin olun iosdan çok daha fazlasını yaşarsınız...

Hatta iddia ediyorum samsung galaxy s4 kullanan bir insan eğer teknoloji özürlüsü değilse yani telefonun sınırlarını zorlayabilirse bir daha eline ios almayacaktır.

bunlar hep tecrübe (bkz: ben 55 yasindayim)
android yıllardı süren ios hakimiyetini bozabilen tek yazılımdır, bu yüzden tebrik edilmelidir. fakat ios kalitesine asla yaklaşamaz. ios medeniyettir.
(bkz: windows 95) geçmişimizi unutmayalım.*
android açık kaynak kodlu bir yazılım olduğundan, ilerdeki dönemlerde lider gibi gözüküyor. her yazılımcı androide uygulama yazılımı hazırlayabilir.
Bir c3-00 kullanıcısı olarak henüz ikisinin de tadına bakamamıs birisiyim. Fakırım, fukarayım belki ama şu an 3310 dan sonraki en sağlm telefona sahibim ve gayet de memnunum.
ios için Application geliştirmek için mac'iniz ve 99 dolarınız olmalı. android içinse windows/mac/linux tabanlı herhangi bir işletim sistemine sahip, herhangi bir bilgisayarda, cebinizden tek kuruş çıkmadan yazılımınızı geliştirebilirsiniz. ha ben uygulamamı google playe koyayım derseniz 25 dolar verirsiniz, ama google playde olmasa da herhangi bir link üzerinden uygulamanız indirilip kullanılabilir olduğu için bu çok gerekli değil.

ayrıca ios'un gerekli gereksiz her şeyi kısıtlaması da ayrı bi detay.

özetle; developer açısından android'in açık ara aldığı karşılaşma.
androidin belli zaman sonra kasma ve iosta biraz daha yavaslama gercegidir. android donar ama ios donmaz yavaslar.
11 aralık 2013 galatasaray juventus maçı için star tv android uygulaması çöküş yapmış maçı izletmemiş (şahsımın note 2 si, arkadaşımın s4'ü kobaydır)
ofisteki diğer arkadaşın iphone 5'i ise çatır çatır açmıştır. harbiden apple'da bir kalite farkı var.
kullanıcıya verdiği özgürlük dolayısıyla andorid'in alacağı karşılaşmadır.
Android 4.4 ve ios 7 karsilastirmasi yapildiginda anroid in her turlu alacagi versustur.
Goruntu, ekran gecisleri, kisacasi user experience olarak android kesinlikle daha iyi.
Ayrica soyle de bir durum var, ios yalnizca ipad ve iphone'lar da kullaniliyor.
Anroid kullanan o kadar farkli cihaz, cozunurluk, ekran boyutu var ki, tum bunlara serve edebilecek bir yazilim olarak dahi anroid daha basarilidir bana gore.
Zaten market payi, uygulama sayisi ve dokumentasyon olarak google anroid daha iyi.
anroiddir tabi ya. (bkz: fakirlik) (bkz: iphoneu olmayanların tesellileri)
ios zenginlere, android fakirlere hitap eder.

Hadi fakirsin anlarım da dünyanın en iyi mobil işletim sistemine bok atmak nedir arkadaş? Ne bu kıskançlık böyle?
android işletim sisteminin kullanılabilirlik, arayüz ve popülerlik olarak ios'a yaklaşmış hatta aynı seviyeye gelmiştir. android bu hızla gelişmeye devam ederse piyasada sadece iki farklı mobil iştetim sistemi olacak. yalnız android, ios gibi sadece bir markada değil bir çok markada kullanılır. o yüzden kullanıcı sayısı dafa fazladır. bu özellik aynı zamanda yazılımın gelişimine de pozitif anlamda katkı sağlıyor.
Android'in daha çok donanımdan anlamayanlara kazıkladığı telefonlar ürettiği sürece ios (bkz: ayoes) in önüne geçemeyecek bunların yazılım olduğunu unutmadan ios i bir çocuk bile rahatlıkla kullanırken androidi babam bile zor kullanıyor ve android windows 98 gibi dakikada bir hata veriyor virüs havuzu gibi ios e jailbreak bile yapsan virüs gelmiyor ios harbi döver (bkz: gavurlar yapıyor) (bkz: jailbreak) (bkz: windows 98)
nexus 5te denediğim android l gerçekten çok iyi olmuş. iOs 7 iyi ancak Android L ile çok gelişmiş. Android de cihazın iyiyse androidde sana iyi davranır.
android cihaz dedin mi aklına samsungun o itici ikonları gelirdi. ama 4.4.2 kitkat ile galaxy s5 deki simgeler çok tatlı olmuş. ios 7 deki o basitliği aramış android ve olmuş. tabi herşey görünüm değil. sayısız nedenden dolayı ios çok daha iyidir.