bugün

maaşımı almama az kaldı..
Salça ekmek. Bu dünyada salça ekmek var, siktir edin intiharı.
yaprak döken bitki türlerini incelemek.
edeceksen et düşüncesi.
intihar düşüncesi bi süre sonra kişiyi ağırlaştırır, hem kendine hem çevresine zûl gelmeye başlar. kendi yaşam enerjisini tükettiği gibi çevresini de tüketebilir. arafın melankolisinden sıyrılınca intihar fikri anlamsızlaşır. belki de hiç bir zaman cesaret edilemeyeceği düşünülür. yaşam yine devam eder.
çiçekler açıyor, deniz dalgalanıyor, rüzgar hala esiyor tenine değiyor. bence bunlar yeterli.
hayatının geri kalanında neler olacağını merak etmek.

Sanırım bu merak duygusu olmasa intihar ederdim. Ama bir şekilde beni vazgeçiriyor.
Ölüme fısıldayan yazar.
Hah ben ne intihar edecem be? yiyorsa sen et.

Şey korkusu efendim. Yemiyor.
Bende arıyorum yaşamak için bir sebep ama bulamıyorum.
ben cesaret edemiyorum.
Geber emenike.
daha söylenecek çok şey, tartışılacak çok konu, koklanacak çok deniz, izlenecek çok film, okunacak çok kitap, dinlenecek çok şarkı ve beynine kazınacak çok insan var.
bu dünyada işim daha bitmedi.
avengers infinity war.
Allah korkusu.
bira. bu kadar kısa entry giremezmisim.
(bkz: anan)
görsel
Yarın yeni şehir görcem durun daha ne intiharı.*
Daha yapacak çoook işim var. Neden intihar edeyim ki?
Kuru fasulye.

bonus: pilav ve cacık.
intihar edecek ekipmana sahip olmamak olabilir. Ayrıca ekipmanı almaya/düzenek kurmaya üşenmek de yine pozitif bir korelasyon gösterecektir.
Her sabah yeni bir güne uyanıyoruz. Ölüm, sağlık dışında birçok şeyi değiştirebilmek elimizde. Bizi seven, sevdiğimiz insanlar var. Minik de olsa hayata dair beklentilerimiz, hayallerimiz ve tabi ki bunları yapabilmek için önümüzde koca bir ömür var. Neden neler olacağını görmeyelim ki. Bence bu kadar cesaretimiz vardır, olmalı...
Canım çok tatlı.
görmek istediğim bazı yerler.
benim canım daha tatlı.