bugün

suna internet degil de facebook demek lazim. facebook un kaybettirdikleri cok. bir nesli mahvetti.
sabretme erdemi olabilir ,girmek istediğimiz sayfa 2 dakika bile geç açılsa çıldırıyoruz.
Zaman kaybi çok fazla

Ha bide saygı denen şeyi tamamen kaybettik
Herşeyle dalga geçer olduk .
Mücadele ruhu
Hayata tutunma isteği
Hedefler
Asosyalleşme
Genelkültür

Ve son olarak

Zaman, insanlar dışarda birşeyler yaparken, sen oturmuş onları takip ediyorsun adım adım.
Kitaplar. Aile ilişkileri. Şuan bunu internetteyken yazıyor olmam da ayrı bir ironi...
internet ile tanışmadan önceki hayatımı .
sabır. ulkemizde her 2 kisiden birinin internet hızı yavaş. sayfalari, videolari vs... acmak icin sabrede sabrede kimsede sabır kalmadı.
yeni neslin aklını.
Bir çok şey sayılabilir ama benim aklıma gelen ilk şey saygı. insanlar iletişim kurduğu kişininde bir birey olduğunu unutuyor malesef. Sırf o beni nasıl olsa bulamaz kafasıyla ağzına geleni yazabiliyor. Normalde söylemeye cesaret edemeyeceği kelimeleri büyük bir hırsla içindeki nefreti akıtabiliyor. Tamam belki onu bir daha hiç görmeyeceksin ama sen farketmesende değişeceksin yavaş yavaş. Klavyede kullandığın kötü kelimeler senin kişilik özelliğin olmuş olacak. Ve en önemlisi her şeyi gören Allah o yazdıklarını da görecek.
bence kaybettirmek yerine kazandırıyo yani en azından benim için öyle.
Abazanların bu tip ortamlarda hatun ararken kaybettikleri şey kendileridir..
zaman.
robot olduk robot.
Muhabbet, gerçek özlem, samimiyet, gerçeklik.
Seks.

(bkz: seks)

Çatır çatır sevişmek.
Yolunda giden bir ilişki. Normalde 5 dakika tartışılıp kapatılacak konular, açık oturum gibi olduğu için 5 saat sürebiliyor internet ortamında. Siz iki tane mal bunu fark edemeyip kavganızı sürekli whatsappta ederseniz, birbirinizi kaybetmeniz işten bile değil tabi.
Çıkıp dışarıda sosyal hayattı yaşayamama, belki bir dost ile oturup uzun uzun edilecek sohbeti.
zaman. masumiyet.
Zaman..
hissizleştirmesi.

her şeyi o kadar anlık yaşıyoruz ki üzüntülerimiz, sevinçlerimiz o günün medyasından kaldırılana kadar sürüyor. tepkilerimiz, kızgınlıklarımız, desteklerimiz soyut birer kavramdan ibaret. birbirimize "ulaştığımızı" sanıyoruz ancak hepsi 1 ve 0 lardan ibaret.
zaman tabikide. sabit giden bir zaman vardır. bu zamanın nasıl değerlendirildiğidir asıl mesele.
Kazandırdıklarından fazla olabilir.
öncelikle gençliğimizdir. zaman öyle hızlı geçiyor ki. iki bölüm dizi izlesek mesela, 80 dakika. az mı?

ve en önemlisi hayallerimizi yitiriyoruz. umutlarımızı, geleceğe dair. bir şey izliyoruz, yaptıklarını yapmak istiyoruz. ama bilgisayarın başından kalkamıyoruz.

ilişkilerimizi zedeliyor. yüzümüzde hiçbir ifade olmadan mutlu olabilmeye başlıyoruz. ağlamamaya başlıyoruz. çünkü ağlamanın güçsüzlük olduğunu yazıyor biri. bütün düşüncelerimiz popüler olgulara göre şekillendiriliyor.
insanların şereflerini elinden almistır.*
An.
Anlarımızı alıyor elimizden.
daha sosyal olma dürtüsü ve düzenli yaşam. Uyuşturuyor insanı eğer kontrolü kaybedersen.
güncel Önemli Başlıklar