bugün

30 yaşında olup anne babanın bana sıradan günlük işlerde yardım etmesi.
Herdaim kötülerin,acımasızların,ahlaksızların kazanması.

Bu durum hep böyle hiç şaşmadı.
Ojecilik birincisi olduğuma inanılmaması zoruma gidiyor. Hatta bitane oje yapmıştım amerikada alkışlamışlar beni ablamdan öğrendim.
Senden daha vasıfsızların, daha mutlu, zengin, başarılı olması.
zora giden şeylerin azalacağına artması.
Yaşanmamış yılların eyvahını bana sor.
Abi be verdiğim değerin karşılığını alamayınca zoruma gidiyor. Yok o kadar yazıyorum ilgileniyorum sonra bir anda gidiyorlar. Sikerler böyle işi.
Uğruna ne kadar çok çabalarsan çabala olmayan,oldurmadığın şeyler.Verdiğin değerin hiç yerine konması ve bir insanı ne kadar zaman geçirirsen geçir sonunda tanıyamamışım bu o olamaz demek.
yapmadığı birşey hakkında yapmış gibi suçlanmak.
hani böyle sevdiklerinizin iyiliğini ister, tatlı sözcüklerle oyalamak yerine onları gerçeklerle yüzleştirirsiniz ve günün sonunda kötü siz olursunuz ya, işte bu sahiden zoruma gidiyor.

sevgili michel' ciğimin de dediği gibi

görsel
yaşlı insanların günden güne çöktüğüne tanık olmak. zira insana geleceğini sorgulatıyor.
Yds ücretinin 120 lira olması.
cevapsız bırakılmak.
kurgularının içinde boğulurken seni o çukurdan çıkaracak yanıtı vermeyen insanlar hatalıdır.
Yalnızlık..

Bazen çok koyuyor. Bildiğin gibi değil.
hayatın kesinlikle adil olmaması.
Jagneye 12 milyon Euro vermek.
Adamı Kasımpaşa cüzi bir meblağ verip almış bize iyi yiteklediler.
güvendiği insanların zamanla değişmesi.
Artık hiçbirşey zoruma gitmiyor. Çünkü kimseden hiçbirşey beklemiyorum. Ne vefa, ne iyilik.
zoruna gitmek değil de tahammül edemegim şey bir insanın, kurumun vb. menfaati için herşeyi göz ardı etmesi.
eski sevgilim için yaptıklarım çok zoruma gidiyor. sırf onu 5 dk görmek için 200 km yol gittim gecesinin bir yarısı aldığım hediyeleri saymıyorum bile.
bizim şirkette +10 yıl tecrübesinden dolayı, aslında benim 1 saatte yapabileceğim işleri 3-4 saatte tam olarak bile yapamayan kişilerin benden yüksek maaş alması. Gerçekten zoruma gidiyor, gerçekten...

Tamam tecrübe önemli eyvallah bende önem gösteririm ama çıkan ürün ortada.
her ne kadar ciddiye alıp alınmayacağı tartışılsa da, farklı konular da olsa insanın zoruna giden bir takım şeylerdir. mesela nedir anlatmak istiyorum izninizle. bir kaç gün önce sözlükte, en sevdiğiniz uludağ sözlük başlığı adlı başlığı açıp, altına da en sevdiğim başlık, sözlük yazarlarının söylemek istedikleri başlığıdır. çünkü istediğiniz uygun bir konuyu açma özgürlüğü veriyor size diye yazdığım entry'yi ve başlığı uygun bulmayıp rafa kaldırılıp, bugün sol framede terbiyemin müsaade etmeyeceği şekilde, bilmem ne edilmiş organ adlı ahlaksız başlığın rafa kaldırılmaması.
Çeri domatesin kilosunun 12 lira olması.

Salata da mı yemiyek?
insanın en çok zoruna giden şey görmezden gelinmesidir.

bir insanın kafasına sıkacağınıza onu görmezden gelin bu daha çok etkili olacaktır.
emeklilik zamanlarını yaşaması, köşesinde çayını içip bulmacasını çözmesi gerektiğini düşündüğüm yaşta birinin bana hizmet etmek zorunda kalması. Restoranda yemeğimi servis etmesi, markette poşetimi doldurması, çay bahçesinde çayımı getirmesi.