bugün

yaşıtınız sandığınız bir insan size abi dediği an...
parmak uçlarıyla değil de, avuçlarıyla 31 çekmeye başladığı andır.
ilk olarak annenizin minibüste sizin içinde para vermesi
ikinci olarakta akrabaların her defasında ee yaşın geldi artık evlenmiyormusun demesi.
işte artık büyümüşsündür.
kredi kartı ekstresini eline aldıgı an...
artık hayattaki rollerin az çok değiştiğinin farkına varıldığı andır. ben bunu sanırım ilk olarak mahalledeki çocukların bisikletlerinin zinciri attığında bizzat halletmeye başladığımda hissetmiştim. aslında ne kadar basit ve saçma bir olay. ama herkes bunu farklı şekillerde yaşıyor. bu farkındalık hissi bir kere gelmiyor başımıza. yine yıllar geçince daha da büyüdüğünü anlıyor insan.
edit:yazım.
üniversite yıllarında yaşadığı öğrenci evinin kapandığını ve o evde yaşayan herkesin hayata atıldığını öğrendiği an.
gece dışarıdayken telefonunun hiç çalmadığı ve eve herkes uyuduktan sonra geldiğin andır.
tuvalette götünü tek başına temizleyebildiği an.
kuşun yuvadan uçmakla kalmayıp başka bir ağaç dalına tünediği vakittir. artık yavrularına kendi gücüyle bakmalı onlar için yaşamalıdır. hayat müşterektir. yok bu olmadı
yaşıtlarının evlenip çoluk çocuğa karıştığını gördüğü andır.
çalışıp, sevdikleri için borçlanıp, borcunu yine çalışarak ödediği andır.
hayalgucunun gucunu giderek yitirdigini fark ettigi andir.
2 ilkokul öğrencisi kızın, ben 2000'liyim sen 2001'lisin tartışmasına denk gelmektir.
bir futbol maçından ötürü kendisinden farklı düşünen birini kırmadığı an. yaş, iş fark etmeksizin...
yemegi kendi yapıp insanın aklına annesinin geldigi andır.
Sorumluluklari yerden alip omuzuna koydugu andir.Sorumluluklari yerden alip omuzuna koydugu andir.
en çok sevdiğin, seni arkadan vurduğu andır.
ne büyümesi ben daha gencim safsatasıyla kendini ve başkalarını kandırmaya çalıştığı andır.
kimsenin bilmemesi gereken büyük bir sorunu tek başına hallettiğin andır.
etrafındaki salak sayısını görüp kendine kızdığı andır.
iş bulmak için 40 kapıya 60 değnek çaldığı andır. ne zormuş lan bu gelecek kaygısı...
ölmesi gerektiğini anladığı anla aynı anlamlıdır.
dün yaptıklarına güldüğü andır.
baba olduğu vakit.
canının her şeye daha çok sıkıldığı andır. zira büyümüştür ve artık dünyayla yüz yüzedir. *