bugün

okursa müslümanlıktan çıkar, bazı şeylerin yanlış olduğunu farkeder.

o yüzden sahih hadis bıdı bıdı uydurmalarla yasak saçmalık vs olduğu adına beyinlerini yıkarlar bu zavallıların.
Dinin gereği okumak öğrenmek idrak etmek olan ilk ayetin bilincinde olan müslümandır. Aferin lan.
zaten okumadan anlayamaz bunlar, çünkü kuranda sınırlı olayın başı kıçı belli değil, mesele musa yı alın kurandan okuyun. sınırlı, tevratı da okumanız lazım.

alın mesela isa yı kurandan okuyun sınırlı, incilde ise ful isa zaten.

o yüzden kişileri anlamak dinleri hepsini okumak lazım.

inanmak için kendi kitabını bile okumana gerek yok zaten, ben anlamak isteyenler için dedim.
Allah'a inanıyorsanız, bütün kitaplarına da inanmalısınız. Ve peygamberlerine de. Din üzerine tartıştığım bir çok Müslüman yakınım, hep sonunda "onlar bizim kitabımızı ve peygamberimizi kabul etmiyor." dedi ve haklı olduğunu savundu. Kendi yaptığı da farklı bir durummuş gibi. Bu tartışmalar hiç bitmeyecek. En iyisi siz iyi bir insan olarak, dininizi ve inancınızı kendinize kadar yaşayan bir insan olarak yaşayın.
müslüman olmayanların çoğu karşı oldukları benimsemedikleri islam dininin kutsal kitabı olan kuran-ı kerimi okumuşlardır veya hakkında bilgi sahibir. ama gelin görün ki insanların müslüman olarak geçindiği ülkemizde kuranın ne anlattığından haberleri bile yoktur. neye karşı olduğunu görmesi açısından, diğer kitaplar hakkında ( her ne kadar değiştirilmiş olsada ) bir fikir sahibi olması açısından okuması gerekir. zarar gelmez.
incil'de de tevrat'ta da kuran-ı kerim de olmayan birsey yoktur. Zaten 3 kitapta son kutsal kitapta birlesmistir.
Elime alıp baştan sona okumadım ama filmlere konu olan alıntı galan olduğunda alır ne diyor bu Ada'm diye baktığım çok olmuştur. isa karizmatik bir Adam . Taşı gediğine çok güzel oturttuğu yerler olmuş.
Ben değilimdir.

O kadar cahilim ki kuranı bile okumadım, son olarak okuduğumu hatırladığım kitap , cin ali serisidir.
muhtemelen teşhis amaçlı okuyan müslümandır.
Okumayanlara nazaran benim için bir adım önde olan Müslümanlardır. Bir de okumayıp "ayy ama onlar değiştirildi biliyorsun ki, Kuran'ı okudun mu hem sen?" Diyen tipler vardır ki Allah onları bizden uzak tutsun.
okursa müslümanlıktan çıkar diyen neyin doğru neyin yanlış olduğunu idrak edemeyecek zekaya sahip müslümanlığın ne demek olduğunu kavrayamamış cahiller gibi olmamak için çabalayan müslümandır.
Benim gibi müslüman'dır.
okudum ve sonunda budist oldum.
Hocalar tarafından yönlendirilmesi zor ve düşünmeye başkamış insandır.
Benımde ılerde yapmayı dusundugum seydır. Onlara gore de onlarınkı dogru bızımkı yanlıs. Bunları yapan bır musluman bırcok muslumandan daha muslumandır gozumde.
Kafir olması muhtemel tiptir.
okumayı seven müslümandır.hobi niyetine yapıyordur inşallah.
Akıllı müslüman dır. Çünki onlardaki tahrıbati merak etmek istemiştir. Sabır ve sebat sahibidir. Yani ha bire Allah ı birey kadar küçük, yanılabılen, gaflette olabilecek şekilde yorumlayan bir kitaba okurken dayana bilmek harbiden kolay olmaz.
Dininin kaynağını öğrenmek isteyen müslümandır.
Araştıran ve birebir gözlem yapan müslümandır.
ailesinin mensup olduğu dine kendisinin zorla, fikri alınmadan mensup olduğunu kavramış, araştırmak sorgulamak istemiş kimsedir.
(bkz: good samaritan detected)
kuranla benzerliklerini görür. aslında tek bir din vardır o da islamdır son dindir hak dindir.

MAiDE Suresi 3. ayet: Üzerinizdeki nimetimi, dinimi tamamladım. Liyâkatinizden dolayı, hayatınızla içiçe, din olarak, şeriat olarak, medeniyet olarak size islâm'ı layık gördüm.
okunmasinda dinen de fikren de bir sakinca yoktur. keza işin felsefik boyutuna inmeye çalışan bir birey bunu mutlaka yapmalidir. itikadi boyutta bunlari okumak musluman kimligini de zedelemez ayrıca. sahsen evimde uc kitapta mevcut ve yanyana duruyor. bir sakincasi mi var?
Kuran ile olaylara bakış açıları çoğu zaman aynı zaten hic bir müslüman incille yada tevrata laf etmez onu yaşayış biçimlerine laf atarlar tıpkı bizim müslüman olmayanların müslümanlara laf ettiği gibi.

Nerden duyduğumu hatırlamıyorum ama yeni müslüman olan birinin söylediği bir söz vardı
Eğer müslüman olmadan önce kuranı değil de müslümanları tanisaydim müslüman olamazdım.