bugün

yarısında olduğum hikayedir. pek farklı olduğunu söyleyemem. sırf meraktan okutturuyor kendisini.
görünüşe göre sonu olmayandır.
her zamanki bilindik inci uydurmacasıdır. la bunlar bir şirketle anlaşsın hikayenin arasına reklam falan alsınlar lan. yalan bi hikayeyi iyi sardırıyorlar yetenek lan bu. işsiz güçsüz adamlar da okuyo işte.
dün okumaya başladığım hikaye. çok ayrıntıya girmesiyle adamda amma hafıza var dedirtecek türden.
35 sayfa amk. oku oku bitmeyen hikaye.
an itibariyle 446 sayfa ve 11141 entry sayısına ulaşmış efsane hikayedir.
(bkz: ebru)
(bkz: ekşın reyiz)
446 sayfayı gece gündüz demeden okuduğum hikayedir. ilk başladığımda 421 sayfadaydı bitmiştir amk deyip başladım ama bitmemiş hala devam ediyor. tavsiyem okumayın panpalar. çok feci kitlenip kalabilirsiniz.

--spoiler--

suratımdaki ifadeler ot yiyen inekler gibi
yiyor içiyor ama samansı yaşıyorum hayatı

gözyaşlarıyla çalışsaydı otobüsler 3 4 depo fullerdim hayrıma
--spoiler--
merak edip okumaya bir başladım, hayatımı skti tabiri caizse.
ulan herifin hafıza fillerde yok.
olay örgüsü çoğu tv dizisinden daha kaliteli o ayrı.
bir başlarsam bırakamayacağımı, gecelerimin heba olacağını bildiğim için başlamadığım hikaye.
çok feci sarıyor.
filmini çekin de izleyelim. malum üşengeçlik kaldırıp attı beni bir kenara.
iki günde 400 küsür sayfa okutmayı başarmış yazarın okunmaya değer hikayesidir.
onca sayfadan sonra kısa süreli körlük beklerken gözlerden, 'ya yeni bölüm eklemişse?' diyerekten düşünürken bir daha o sayfaya giriş yapmaktan da korkutur.
sabah erken uyanmam gerektiği halde, sabah erken uyanıcak olmanın verdiği huzursuzluğun yanında gözlerimden uyku akmasına rağmen ısrarla saatlerdir okuduğum ve sonunu bi an önce getirmek istediğim hikayedir.
(bkz: o yazıyı kim okuyacak)
497 sayfadır, çekilir ama bu gözlere de yazık.
Şu memleketin haliyle ilgili iki satır yazsan özet geç piç diyecek adamların, abazanin birinin bardan karı kaldırıp, sikme ihtimalini 20, (yazıyla) yirmi, sayfada anlatmasını ayila bayila okuduklarını ,üste bir de "sikmiş mi sikmiş mi" diye heyecan yapıp beklediklerini görmemizi sağlayan yazıdır.
85 sayfasını bir solukta okuduğum sağlam hikayedir. sonu merak ettirir cinsten.
hala sonu gelmemiş hikayedir.
stephen king in Nona adlı uzun öyküsünün çakması bu.
inci sözlük yayınlarından çıkan dev yapıttır. kendisini 3-4 gün önce bitirmemle beraber aynı gün içinde 'acaba ebru napıyo,bi mesaj atsam mı kıza' diye tribe bile girdiğim olmuştur. hani romanlarda hikayelerde olmak istediğiniz veya sizde olmasını istediğiniz karakterler olur ya... öyle bişe oldu benim için de ebru.

başlık şu an 450 sayfadan ibaret ama sadece hikayenin olduğu uzun uzun ve dolu dolu 35 sayfa var ki bu da normal ebatlardaki bi kitaba göre bayağ bi sayfa ediyo bakmayın 35 sayfa denildiğine. toplamda 11 saatimi ayırdım ve hiç pişman değilim ama sinirliyim. çünkü sanırım eleman hikayeyi bitiremeden silik yapılmış ve hikaye gayet de tatmin ediciydi o ana kadar. devamı gelir mi beklicez bakalım.

(bkz: amına çakim arkadaşım).
tamamen doğaçlama yazılan, gerçek olmadığı ortada olan hikaye.
en azından ilk 5 sayfa çelişkili yazılardan dolayı bana öyle.

--spoiler--
arkadaşın o dönemlerde anadolu lisesini sınavla kazancak kafaya sahip olması ama üniversiteye olmaması.
parasızlık fakirlik ama kooparatif evi.
parasızlık fakirlik elemanın kazandığı parayı eve vermesi ama aynı yı dershaneye gidebilmesi.
bahsi geçen kızın babasının iki oteli olması ama apartmanda oturması.
bahsi geçen kızın koleji yeni bitirmesi ama erkek kardeşinin motor kullanıyor olması ve kaza yapması.
--spoiler--
Altınışer incisiker işte daha ne olsun. Oku dur işte.
uluda bu başlığı gördükten sonra inciye dalmama sebebiyet vermiş hikayedir. hoştur. iş yerinde patrondan fırça yemişimdir bu abazan yüzünden ama değer be hacı adam king beyler. yiğidi öldür hakkını ver.
lost gibi bitmese bari. bir iki sayfa okudum amma sardıya lan...
yakında bu başlığa spoiler sız girilmez.
vel hasıl tanım:ulu da öğrenip bir iki sayfasını okuduğum erler film procesi...