bugün

Kıymetini bilemedik be örtmenim...
Küçücük daha zihinleri açılmamış çocuklarken her şeyi iyi sanıp sizin her şeyi en iyi bildiğinizi düşünürdüm. Ödevini yapmayanlara cetvelle vururdunuz. Sınıfın en fakir öğrencisini aşağılardınız kıyafetini sümüklü mendilini. Ben para nedir bilmediğimden anlamazdım neden böyle olduğunu. Nedense sınıfın en zengin çocuğunun annesinin sınıf annesi olduğunu anlamamıştım o zaman. Nedense sınıfta matematikten yüksek not alan ellerine hiç cetvel yemeyen çocukların ailelerinin sizinle günlere gittiğini hiç anlamamıştım hocam. Emekli olduktan sonra aynı öğrencileri etüt merkezinde kurs verdiğinizi de anlamamıştım. Hocam ciğeriniz paraymış. Ben bunu yeni yeni anlıyorum. Sınıfta ezdiğiniz, itelediğiniz, dövdüğünüz çocukların fakir olduğunu, bazılarının roman olduğunu ben çok sonraları fark ettim. Hocam var ya sizin ruhunuz beş para etmez. Ben bunu söylemek isterdim ilkokul öğretmenime. Canım benim canım benim seni ben pek çok pek çok si..
görsel
sen ne piskopat bişeysin ya aq manyak karısı.
Yaz tatilinde bize 200 sayfa ödev verdin . Tatilimin içine ettin. Ödevin stresinden yazın bile uçuk çıkardım. O ödevi düzgünce hazırlamak için uğraştım. Ve tatil bitip okula döndüğümüzde sen yoktun. Tayininin çıktığını bile bile ödev verdin bize. 3. Sınıfa yeni başlamıştım o sene. insanlara olan güvenimi sarsmıştın.
farklı sınıflardan insanlarla empati kurabildiysem, ezilenin yanında durmayı öğrendiysem, solcu olduysam senin de payın çoktur.

Çok kötü bir insandın.
Yoksul çocukları ezerdin. içlerinde pırıl pırıl zeki ve sadece biraz motivasyona ihtiyacı olanlar vardı. Ama sen onlarla ilgilenmedin bile. Ben çocuk halimle arada ders çalıştırırdım onlara ve fırsat verilse ne kadar hızlı ilerleyebildiklerini görüp saşırırdım.
En son facebook'ta senin için falancanın öğrencileri diye bir grup kurulduğunu görmüştüm. işin komik yanı senin köpek muamelesi yaptıgın cocuklar da katılmış. "Ellerinden öperiz." falan diyorlar.
Toplumsal şartlanma böyle bir şey.
1.sınıftan 5.sınıfa kadar 10 tane öğretmen değiştirdim.Her birine bir şey söylesem bir kompozisyon olur.Hepsine tek bir ortak sorum var;NiÇiN BENiM TEMELiM SAĞLAM DEĞiL ?
nefret ederdim çünkü fakirdim ben zengin çocukları benimle alay eder döver o p.venk sesini bile çıkarmazdi.

senden nefret ediyorum hocaaaaa..
umarım senin coluk cocugunda aynı duuruma düşer..
4 yılın nasıl geçtiğini anlamadım ama bu süre zarfında amma çektirmişsin. senin ben amına koyim. şerefsiz. adını yazmayacağım sonra tck'dan hapis cezası yerim çünkü sende aşağılık kompleksi var gidersin şikayet edersin.

sınıfta herkes iyi aile evladı da ben piç evladıymışım gibi davranırdı. unutur muyum be. millet ana avrat kayarken oğluna anlamını bilmeden dediğim it oğlu it lafı yüzünden boğazıma yapışmıştı. insan bir sorar di mi anlamı ne diye?

ödev yapardım "adam gibi yapamıyon eksi" derdi. bari uğraştığımın hatrı olsun orospu çocuğu.
Allah rahmet eylesin ölüp gitti ama keşke derste sürekli sigara içmeseydi.
Ben tahtaya kalkıp cümleyi yazmadan şekerimi veya sikgimi verirdin nasıl olsa biliyo diye. Senin gibi hocalar yüzüne ilkokuldan bu yana egomu indiremedim ders yüzüne. Kaç tane alttan ders alıyorum suçlusu sensin kadın!
Öğretmen çocuklarını kayıran bütün ilkokul öğretmenlerine sesleniyorum umarım çocuğunuz ezik bi öğrenim hayatı geçirir.
Sizi çok seviyorum lakin beni bir kere kırmıştınız hep o içimi acıtır ne zaman hatırlasam...
hocam, sizi il merkezinden uzak dağ köylerinden birine sürdürdüğüm için özür dilerim. benimkisi fevri bir davranıştı, dilerim beni affedersiniz.
Bana Atatürk sevgisini ailemle birlikte ilk aşılayan insandınız, sizden sonra çok iyi hocalarım olsa da sizin yeriniz ayrıydı. insanlar hakkımda şu an iyi şeyler söylüyosa payınız büyüktür, saygılarımla.
Ayrıca verdiğim söz için çalışıyorum, umarım başaracağım.
kendisi babam olduğu için şimdi bile pek bisey söylemek mümkün olmuyor *
Kısacası Allah belasını versin diyebilirim.
Sadece para alabilmek için okula gelip örgüsünü örer, çekirdeğini çitler ve yalan olarak plan defterini doldururdu.
Sınıfta herkes dilediği ile uğraşırdı böylece. Başı bosduk biz hep.
Kendisi yüzünden ne okul hayatım ne de eğitim hayatım normal geçmedi.
Sürekli ders dışı etkinliklerle temel bilgimiz olmadan mezun etti.
Okula gitmeyi hiç bir zaman sevemedim sırf bu insancık yüzünden, hep kaçtım.

Ve bu şimdi iş hayatımda dahil her konuda ve alanda ben de bir çok ön yargılar oluşturdu.

Rica edeceğim sayın öğretmen ve öğretmen adayları,
Ya severek hakkıyla kutsal görev bilerek yapın şu işi ya da bırakın esnaf falan olun ki para sadece paraya çalışabilen beyniniz macera yaşamasın.

Lütfen duyar kasılmasın, ilkokul öğretmeni hayatın temelidir ve o temel sağlam değilse ilmiği boynuna takılmış insanın altından sehpası çekilmiş gibi hayatı mahveder.

Çok sinirlendim gece gece yine aman be! Kim açtı şu başlığı sözlük.

Edit: eksileyenin sanırım başına gelmediğinden, gelebileceği zaman ne yaptığını görmeyi dilerdim.
yapacağın işe sokayım ! matematikten nefret ediyorsam sebebi sensin günde 5 saat matematik 1 saat türkçe mi olur lan ? beden yok müzik yok hayat bilgisi yok. ben istemez miydim lan şu an şirketin birinde mühendis olayım ama yok matematikten soğuttun beni sen.
Keşke bizi birey olarak görüp, o şekilde yetiştirebilseydiniz ya da en azından haksız yere suçlandığımda arkamda dursaydınız ama yine de en çok şeyi sizden öğrendim, teşekkür ederim.
Bakın bunlar benim ilk öğrencilerim. 3 saatlik bir köy okuluna gidip geldim her gün. Örtüleri annem dikti. Panoları babam çaktı. Sınıfın boyasını kendim almıştım. O şerit var ya ortadaki onu ellerimle yapıştırdım. Erkenden okumaya geçti kuzularım. Altına işeyenlerin donunu değiştirdim. Buyrun burdan sövün bana.
görsel
Keşke beden eğitimi derslerinde matematik işlemeseydin matematiği iyi anlayıp öğrenmemizi istedin ama ben sadece soğudum.
Sen olmasaydın belkide şimdi çok güzel yerlerde olabilirdim, hep derim hakkım haram sana .
Seneler önce iş yerime ziyarete geldiğinde söyleyip, bu ulvi görevi yerine getirmişimdir.
Öğretmen: Ben biliyordum senin buralara geleceğini, çok çalışkandın, çok akıllıydın, usluydun.
Ben: hocam siz başkasıyla karıştırıyorsunuz sanırım, siz sürekli beni azarlayıp, tahtaya kaldırırdınız.
(bkz: yaşandı bitti saygısızca)
Ananı sikeyim.
ilkokul hayatımın içine eden sayın ingilizce öğretmenim...
ilk başta, şimdi senden çok daha fazla ingilizce biliyorum you son of the bitch!
Eğer kariyer planlarım, tanrının kutsal onayı ve kendi planlarım ile harmanlanıp gerçekleşirse:
Yaklaşık 10 yıl sonra senden çok çok çok ve çok daha iyi bir mevkide seni bulacağım, kapına gelip ingilizce olarak yüzüne ana avrat söveceğim, öyle bir söveceğim ki hüngür hüngür ağlayacaksın seni kötü adam.
Üniversiteye kadar onlarca öğretmenim oldu lakin bir tek senin adını, soyadını, memleketini ve hatta o kötü adam tipini bile tam olarak hatırlıyorum.
I am still studying for my vengeance, you bastard!
Ayrıca hakkım haram zıkkım olsun.