bugün

bu yazılanların cok cok az bir kısmı bile bana yazılırsa ölürüm kahrımdan...
teşekkürler hocam, nurlar içinde yatın.
daha geçen gün telefonda konuştum. Söylenecek, söylenmek istenecek şeyleri geçeli ise çok oldu.
Bildiğiniz hal hatır, tatlı sohbet...
zaten beni okuttuğunda 35 yaşındaydı aradan geçmiş 30 yıla yakın süre şimdi nerden baksanız 65-67 civarıdır yaşı da...
Yani diyeceğim o ki sözlük; söylesem söylesem sağlığını ve bu güzel muhabbetimizin devamını dilediğimi söylerim... *
Hayata güzel bakmayı öğrendiğim insandır. Küçücük yaşımda önümde kocaman dünyalar yaratan ve hayatımda gerçekten derin izler bırakan en değerli insanlardan biridir.

"Amaç" derdi ilkokul hocam bana. Bir insan amaçları olmadan yaşayamazmış. Şimdi sölemek istediklerini daha iyi anlayabiliyorum.

Benim bitmek bilmez sorularıma ve isteklerime bir kere de ters bir cevap verdiğini hatırlamam.

Öğretmen olduğum ilk gün onu aradım. Umarım öğrencilerim beni de ilerde böyle ararlar öğretmenim dediğimde ağladı. Neden ağlıyorsunuz diye sorduğum anlayacaksın ilerde dedi.
Ve geçen yaz ilk öğrencilerimden biri arayıp hocam ben hukuk fakültesini kazandım dediğinde bende ağladım. Hatırlanmak ve hatırlanırken o güzel yüreğin içinde senden izler taşıdığını bilmek çok başkaymış.

Öğretmen olmayı belki daha tam öğrenemedim ama umarım bir gün öğrencilerimde beni,benim sizi hatırladığım gibi güzel hatırlar.
iyi ki varsınız öğretmenim ve iyi ki sizi tanımışım.
sayin semahat hocam allah belani versin serefsiz kopek. okulun ilk gunu bazi degisik ailelerin iki cocugunun ismi de ayni oluyo deyip beni ornek gostermistin. sanane lan abimin isminden benim ismimden. yaziklar olsun sana sinifta cok utanmistim. annemlerlen kusmustum niye isimlerimiz ayni diye. ins ogretmenligi birakmissindir yaziklar olsun sana baska bisi demicem.
iyi ki ingilizceye de girmemişin. O kadar.
hocam derste konuşan ben değildim bana vurdunuz . ama olsun seviyorum sizi .
Ondan nefret ettigimi soylemek isterdim ilkokul cocugu sacindan cekilip iteklenip dovulurmu birde zengin cocuklarinin velisiyle hep icli disli olmasi bizi iplememesi ondan nefret ettirmistir.
bizi sıra dayağına çekerken öfkeden yüzünde oluşan ifadeyi 30 yıl geçmesine rağmen hatırlıyorum hocam.
ben seni çok kıskanıyordum. en gözde öğrencin olmak için çabalıyor ve diğer rakiplerimi sana kötülüyordum. yalnız beni sev ve takdir et istiyordum! yalnız beni!!!!! en çok ben ulan!!!!
Beni sınıf önünde defalarca rezil ederdi. Zaten utangaç bir çocuktum onun yüzünden iyice içime kapandım. Öğretmenliği haketmiyorsun sana söyleyeceğim fazla birşey yok.
Benim gelismeme neden olan tek öğretmendir kendisi.ondan ayrılınca okulda haylaz takımına girmeye başladım.keşke yine bana dogru yolu gösterse.
iyi iş, sayende mühendis oldum.

Bana efendiliği, saygıyı, sevgiyi, okumayı, öğrenmeyi öğreten güzel insansın sen. Bana atılan iftiralara inanmayıp yanımda durduğun için sana minnetlerimi sunuyorum.

Umarım emekliliğinin tadını yaşıyorsundur. Allah nice uzun ömürler versin.

Saygı ve sevgilerimle ellerinde öperim.
Beni kardeşimle aynı sınıfta okumaya zorladığın için çok teşekkür ederim . Süper yaptın (!)
Hayatım boyunca sana ah edeceğimi bilmeni isterim bugun matematikten nefret ediyorsam, 2 yıl okuduysam senin suçun, eğitim hayatımı kanser ettin. Okula gelmek istemezdim senin yüzünden. Beden dersinde bile matematik anlatırdın. Moruklaştın hala öğretmensin. Hakkım haram sana.
cahil herif.
güzel yazınızı bana miras bıraktığınız için teşekkür ederim öğretmenim.

ve yine, sorgulamayı, yapamadığımız bir şeyin üstüne üstüne gidip yapabilmeyi, harita okumayı, matematiği sevmeyi ve vicdanlı olmayı öğrettiğiniz için de teşekkür ederim.

allah size rahmet etsin.
Çok bağırıyorsunuz, anladım bu yollardan sizde geçtiniz.
Valla hocam insan kayırmaya bayılırdınız. Para için yapmayacağınız şey olmazdı. Bunların hepsini kabul edebilirim. Hep derdim annesi o çocuk yaşındayken ölmüştü ve o da bu yüzden bu kadar kötü birine dönüştü. Ama o kötü kalple bile bi şeyi anladınız bizden bişey olmayacağını.
Ali lidarla hocalarımızda aynı sanırım

Peki hocam nerden anladınız benden bişi olmayacağını. O zamanlarda nasıl bu kadar ileri görüşlüydünüz?
Sahi hocam nerden anladınız??
Zekisin ama çalışmıyorsun dedi şimdi gelip bir çayımı içsin isterim keşfettiği cevheri görsün.
- naber kevaşe?
tuvalete gidebilir miyim ?
o güzel kalbinizle bizlere sadece okumayı, yazmayı öğretmediniz. empati kurmayı, birbirimizi sevmemiz gerektiğini öğrettiniz. sınıfta kavga çıkmadıysa onca sene sizin sayenizdedir hocam. yıllar sonra sizi ziyaret ettiğimde, o kadar değişmeme rağmen canımın içi gelmiş diye ayağa kalkıp sıkı sıkı sarılmanızı hatırladığımda gözümün içi gülüyor. 5. sınıfta ilk kez size hocam dediğimde kırılmıştınız. öğretmenim lafını duymayı daha çok severdiniz. her şey için çok teşekkür ederim öğretmenim, sizi asla unutmayacağım.
Seni pezevenk daha ölmedin mi?
çocukluğumdan beri sözelci biri olduğumdan dolayı türkçe derslerini çok severdim sense türkçe derslerinde okula getirdiğin fanatik gazetesini açar okurdun. matematik derslerinde de küçücük çocukları deli gibi birbirleriyle yarıştırırdın. farklı bir din koluna mensup olduğun için çocuklara yanlış ve kafana göre bilgiler verirdin sende öğretmen oldun ya rıza ben daha ne diyeyim. he bi de unutmadan o cak cak çiğnediğin sakıza da sokayım.