bugün

hayal kırıklığı yaşamama sebep olmuştur. 12. sınıfa kadar bir fırt bile çekmemiştim. içtim sonunda. Hep böyle bağımlısı olucam, öksürüklere tutunucam falan sanmıştım heyecanlıydım yani. Çektim bir de ne göreyim, ne tadı var ne bir şeyi var. Dedim bu muymuş. Ara sıra falan içerim ama bağımlısı olacağımı sanmıyorum.
hahah, az önce deney amaçlı içtim.

25 yaşında ilk sigarasını içen bir kadının düşüncelerini aktarayım hemen.

küçüklükten beri sigara kokusunu sevmem, kokusunu aldığım andan itibaren nefret ederim. kardeşlerim içtiğinden merak ettim. dedim lan bende içecem, tadını merak ediyorum. ki üzerlerine sinmiş koku geçmeden, balkondan odaya almıyorum. kardeşim ben yakıp vereyim dedi, yok ben yakacam dedim. tabii yakamadım. meğersem sigarayı ateşlerken tutuşması için içine çekmek gerekiyormuş. olaya o kadar fransızım ki. hahaha. ikinciye yakabildim. dumanı hüp diye içime çektim ki ulan bir öksürdüm ki anlatamam. kusuyorum sanki, kardeşlerim gülüyor falan. nasıl içiyorsunuz kızım siz bu boku? diyorum, ciğersiz diyor dallamalar. yaklaşık 15-20 dakikadır, boğazım, ciğerlerim ve kalbim ağrıyor. duman ve öksürmekten dolayı. bir daha merak edeceğimi sanmıyorum. iyi bir ders oldu.

evet, bir sözlük kızının nasıl kirlendiğine şahit olduhahahahhah.

ne kirlenmesi? o kadar muhafazakar ve insanların zevklerine karışan biri miyim ben? sigara içince kirlenmiş olunmaz. ironiydi o.

yalnız boğazım ve gırtlağım hala yanmakta. merak edip içmeyin. ben ettim, siz etmeyin.

marka da rotmansmış.
Usenmemis anlatmış 2 saat. Ok bacım.
Ohh kafa yapar tüm damarlarınızda gezindiğini hissedersiniz 2 paketten sonra o tadı bir daha alamazsınız.

Yıllar sonra sigarayı bırakayım ve tekrar başlayıp o zamanı yaşamak istersiniz.
okulun arka bahçesinde gizlice içmiştik arkadaşımla o içiç son içişimdi o günden sonra bi daha ağzıma almadım.
Sigarayı ilk arkadaş çevresinde hoşlandığım kişiyle konuşmak için içtim duman rahatsız ediciydi fakat o zaman daha fazla oturacağını düşünüyordum. Bu onun benimle konu mak için ilk gelişiydi.