bugün

Güvensizlik.

Ki zaten güven olmayan ilişki ilişki sayılır mı, tartışılır.
Guzellik icin katlandiginiz her sey.
Aşırı kısıtlanmaktır nokta.
(bkz: çamaşır suyu)
uzak mesafe ilişkisinde
birisi yavşadı mı korkusudur..
uzaktasındır elin kolun bağlıdır başına bişey gelmesin diye dua etmektir
görsel

iliski ne cok zamandir bihaberim ama kulaklar çok muhim onu biliyorum.
ilgisizlik.
Susmak..
karşındaki insanın yalanını yakalamak. artık her olaya şüpheli yaklaşmaya başlıyosun veya çok fazla tartışmak iki tarafı da yıpratır.
Bir ilişkinin olması.

Bir ilişki yoksa yıpratılacak bir şey de yok demektir.
Gurur+ego.
ilgisizlik.
ilgisizlik ve saygisizlik.
uzun mesafe, kıskançlık, ota boka kavga çıkartmak, güvensizlik.
ilişkinin kendisidir.

ilişki kendi kendini yok etmeye programlı bir sistemdir.
Sevgi yoksunluğu.
güvensizlik ve paranoyak sevgili ikilisi.
fazla ilgi ve ilgisizlik.
-Saygısızlık.
-Anlayışsızlık.
-Acelecilik.
-Çok fazla vakit geçirip tek bir hayata odaklanmak. (Çok fazla vakit geçirmekten kasıt birbirleri hariç herkesi silip sürekli yapışık ikizler gibi gezinmek veyahut sabah akşam mesaj, arama gibi şeyler yapmak) çünkü çok muhabbet tez ayrılık getirir demişler.
-Alttan almayı bilmemek. En önemlisi zannımca bu. Çünkü bir ilişkide tarafların birbirini dengelemesi düşüncesindeyim. Ben sinirliyken onun, o sinirliyken benim alttan almam gerekir ki birbirimizi yıpratmayıp çözüm odaklı düşünebilelim.
En ufak seyde ayrilmaya kalkmak. Ayrilmak kelimesini cumle icinde kullanmak. Kisilerin birbirine ozel alan tanimamasi, her seyi ana karnindaki tek yumurta ikizleri gibi yapmaya calismasi.
Eskimişlik.
Çok çeşitli şeylerdir. Burada daha bir kıza merhaba diyemeyen ergenlerin ilişki uzmanı kesilmesi ayrı komedi. Evet.
Mesafe...
başkaları ile kıyaslamak/kıyaslanmak.
Güvensizlik ve aşırı kıskançlık.

Aşırı kıskançlık zaten güvensizlikten kaynaklanıyor.

Mesela şu kıskandırma, yok işte beni ne kadar seviyor gibi aşk oyunlarını da ilişkiyi yıpratan şeylerin başına yazabiliriz.