bugün

şöyle kocaman harflerle ilgisizlik ve umursamazlık yazmak istiyorum buraya.

güvensizlik kadar güven veremiyor olmak da büyük bir problem bence.

insanın boyunu aşan yalanlar, kişinin üstüne aşırı gelme, sonunu düşünmeden konuşma, anlayışsızlık, karşıdaki haksız olduğu halde aranız kötü olmasın diye alttan aldıkça insanın tepesine tepesine çıkılması...

offff yani içim daraldı resmen.
en nefret ettiğim ise ilk söz ettiklerim.
ilgisizlik ve umursamazlık insanın sabrını en çok taşıran şeyler.

ha bir de sevdiğini hissettir(e)memek diye bir şey var ki buna inanmıyorum ben.
seven insan nasıl hissetiremez abi? sevmiyorsun demek ki yani*.

liste uzaaaar gider.
yukarıda yazan her şeye katılıyorum bu arada.
onu da ekleyip gideyim.
Aşırı ve gereksiz kıskançlık.
Aldatılmak, arkadaşlarını bana üstün görüp hep onların dolduruşuna gelip beni ezmeye çalışması, yanımdayken bile başkalarına asılması daha neler neler çoğu da böyle ayrıldık ayrılalı kimseyi sokmuyorum hayatıma artık o kadar bıkmışım ki.
güvensizlik
aşırı kıskançlık
bencillik.
iki taraftan birinin eşcinsel olması, yani olmaya karar vermesi.
güven kaybı.

bitirme noktasına getiren en büyük etkendir, bu aşamadan sonra denense de yürümez zaten.
Küçük bir güvensizlik kar topu olayı gibi kocaman olabilir. Hemen halletmek lazım en küçük kusurları bile. Kendinden bir şeyler vermeye başladın mı geçmiş olsun.
Karşılıklı saygının azalması. Sevgi bi süreden sonra alışkanlığa dönüşüyor zaten alışkanlığa dönüşen sevgi belli bir zaman sonra Tutku’ya dönüşüyor. Ama Arada ki saygı bitmeye başladığı an yalan söylemeler , önem vermeme başlıyor. Çünkü insan saygı duyduğu kişiye ne yalan söyler ne de önemsememezlik yapar. Şimdi ki ilişkilerin kısa süreli olmasının nedeni Arada ki saygının az olması. Düşün yani iki çift buluşuyor ellerinde telefon iki dakika da bir telefonuna bakıyor. Yani konuşmaya bile saygısı bile Yok ki ilişkisine saygısı olsun. Bir ilişkinin olmazsa olmazı saygıdır
Yalan söylemek. Bu yalan denen zehir öyle bir şey ki kana karıştığı zaman çıkmıyor bir daha. Sürekli devamı geliyor ve en kötüsü yalanı söyleyen kişi bir süre sonra kendi yalanına inanmaya başlıyor.
aldatma,saygısızlık,aşağılama,yalan.

Allah korusun hepsinden.
benim son ilişkimi bitirmeme sebep olan şey, whatsapp´ ten bana bilinçli olarak beni incitmek için yazılmış bikaç cümlelik bir metindir. ondan sonra bi daa iletişim kurmadım.

bu sabah aradı, hastaymış, soğul algınlığı, geçmiş olsun dedim, konuşmak istedi,kusura bakma meşgulüm haftaya görüşürüz, dedim.

yazdığı şey, yenir yutulur bişey diildi.
Saygısızlık. Saygı yoksa sevgi Yok, heyecan yok.
yapılan hatanın telafi edilmemesi, anlamaktan uzak konuyu kapamak adına özür dilenmesidir. kabalık, saygısızlık, kalbinin seni duyamayacak kadar soğumuş olması da sayılabilir. bu tablo oluşana kadar birbirine ve kendine saygı duyan iki yetişkin gibi yolları ayırmak en iyisi.
kadının seks ten kaçması , erken boşalma , orgazm olmama durumu.
Yalan söylemek hemde defalarca.
erkeğin sıkılmasıdır. hep aynı karıl olmaz yani. aynen.
Saygısızlık.
fedakarlıklar.
Güvensizlik ve empati eksikliği. Bir de çok ben merkezli yaşamak. Hepimiz insanız işte neden bu ego savaşları.
-ilgisizlik
-Anlayışsız davranma
-Sevdiğini söylememek ya da uzaktan bi arkadaşmış gibi davranmak
-karşıdakini eleştirmek değiştirmeye çalışmak en kötüsü küçümsemek
-hayatına sokmak istememek ailevi bi konuda sen destek oluyorsundur ama o hep ters teper ailesine hayatına almak istemez
-karşı cinsle samimiyet telefonla konuşurken arkadan gelen kız/ erkek sesleri
-ihmal etmek verdiğin değerin verilmemesi
-kıyas (şunun sevgilisi şunu yapmış o da başka şehirdeydi vs)
-Gelecekle ilgili hayalleri kurarken soğuk durması daha çok var ya demesi
-sosyal medyada birden beliren yeni karşı cins arkadaşlar (sınıftan şimdi kabul etmesem ayıp olurdu)
-kalbi kırık uyumasına izin vermek

öyle işte uzar gider.
Erkeğin eski sevgililerini anlatması. Karşıdaki kıza bu erkekten sevgili olmaz mantığı veriyor. Eski sevgililerinizden konuşmayın.
Yalanların başlaması.
fazla değer vermek.
haluk kişisinden gelen "özlemiş misin" yazılı çıplak fotoğraf.
Sürekli geçmişi konuşmak.