bugün

Alınacak kitabı incelemeden araştırmadan alanların okuması gereken başlıktır.
içinde yazısı olsun.
ikinci el olup olmadığına dikkat edin.

eğer ki sıfır ise bir daha o dükkana adımınızı atmayın, çocuk mu kandırıyorlar lan bunlar!

oldu amk ikinci el fiyatına sıfır kitap alacam ha, kimse kusura bakmasın daha fazla konuşmak istemiyorum, neyse allahından bulsun!
Korsan olup olmaması. Bazı ikinci el kitaplar bile bandrolsüz. Tabi bide her kitapta bakılması gereken içerik. Onun dışında pek bişey yok.
ucuz olması. gerisi umrumda değil. eksik olması, altının çizik olması vs. daha çok hoşuma gider hatta.
en başta sayfa sayılarına bakarım ben.
Yaklaşık bir senedir ikinci el kitap alıp okuyorum. Bu süreçte ikinci el kitap konusunda çok fazla deneyimim oldu. Öncelikle ikinci el kitap alırken kitabın korsan olup olmadığına bakıyorum. Bu benim için çok önemli. Korsan kitap konusunda çok hassasım. Bir kitabın korsan olup olmadığı nasıl anlaşılır diye merak edenler için şu makaleyi paylaşmak isterim:Sonrasında eğer korsan olmadığına kanaat getirirsem temizliğine bakıyorum. Kapağının ve içinin temiz olup olmadığına bakıyorum. Leke var mı yok mu kontrol ediyorum. Sonra yıpranma durumuna bakıyorum. Yırtık ya da eksik sayfası var mı vb. Benim ikinci el kitap alırken dikkat ettiğim noktalar bunlar.
erektor denen bir hanım abla vardır

o anlardı bu işlerden.
internette alıyorsanız eğer sayfaların eksik olup olmamasını muhakkak kontrol edin ilk teslim aldığınızda.

Ve eğer eksik varsa gittigidiyor gibi satıcı puan ve yorumlarının önemli olduğu sitelerde bu durumu mutlaka bildirin ve yorumlayın.

Kutsal isyan serisinin ilk basımlarını internetten toplarken bir kitapta tam tamına 70 sayfa eksik vardı. Adamın ticari itibarına baktım gıcır gıcır. Ama eksik kitap yollamaya utanmamış. Yorumu yaptım ve mesaj attı durumu çözelim yorumu sil diye. Tek cevap vermedim. Eksik olan kitabı başka bir yerden aldım.