bugün

KAPTANININ BIRI FIRITINALI HAVADA DENIZDE YARDIM ISTEYEN BES KISIYI GORUP, YETKILILERE HABER VEREREK OLAY YERINI TERK EDEN KURUMSAL SIRKETTIR.
istanbul deniz otobüsleri nin kısaltması.
Bir budo değil.
istanbul dondurması.

Değil mi lan?
ibrahim- deryanın- oğlu...açılımı...
ibrahim ve deryanın oğlu.
se digim bir sahistir. insallah tanismak ta nasip olur.
istanbulda bazı insanların hergün kullandığı can kurtaran ulaşım firmasıdır. içinde can kurtaran yelekleri olması da cabasıdır.
özelleştikten sonra iyice tüketiciyi kazıklama üzerine odaklanan şirkettir. aynı gün içinde her seferde bileti farklı farklı fiyatlarla satmaktadırlar. örneğin aşağıya aynı gündeki istanbul-yalova feribot ücretlerini yazıyorum. (araba ve içindeki şöför için)

09.30- 83 lira
10.45- 78 lira
12.00- 74 lira
20.15- 34 lira
21.30- 29 lira

böyle abuk sabuk fiyat tarifesi mi olur allasen? sadece böyle geç saatlerde daha düşük alıyorlar zannetmeyin. bazen gün içinde rastlıyorum, ben almışım saat 10.00'da 30 liraya, arkadaş benden bir sonraki 10.30'la gelmiş 72 lira vermiş filan, böyle abukluklar var. tutturabildiğine sistemi bu olsa gerek. ee biz türk halkıyız arkadaş, ne kadar kazıklanırsak o kadar orgazm oluyoruz, bize müstehaktır.
sık sık kullanmak zorunda kaldığım ulaşım aracı.
Yalova Yenikapı seferleri dolu olandır.

ne sürpriz ama. *
görsel
görsel

şu çaya 2.5 tl alan ismi küçük, kazığı büyük şirket.
Bir bardak bayat çayını 3.5 tl ye satın alıp, içerken bacak bacak üstüne atarken milano'da espresso içiyormuşcasına keyiften kahkaha atacağınız güzide firma. En azından böyle bir etkisi olduğunu hayal ediyorum çünkü götüm yemedi almaya.

Çok mu fakirim, yoksa herşey bana mı pahalı geliyor ey hayat ?
Şu anda kadıköy-bursa seferinde bulunduğum deniz otobüsüdür.

Denizde 2 saatlik yolda çay içmeye kalkarsanız 3,5 tl verirsiniz tabii ki. içmeyin. 2 saat çaysızlıkta ölmezsiniz kardeşim.
Şuan da 11.45 yenikapidan yalovaya gidecek olan idodayim. Karsi tatafima sarisin benyaşlarda bir kiz oturdu bakısıyoruz. Fakat yaratan özene bezene yaratmıs. Boyle güzellik olur mu saclari altın gibi.
rüyalarıma giren firma. kadıköy yalova seferi olsa, hayat bayram olsa falan.
Yolcu olarak da, araçla da trilyon kez kullandığım, hep memnun olduğum firma.

Geçenlerde, Osmangazi köprü indiriminden sonra, ona vefasızlık yapıp Osmangazi Köprüsünü kullandım. Maddi, manevi pişman oldum. Kendisinden özür diliyor, yalova-kadıköy seferinin gelmesini umuyorum.
elimde bir adet pazar akşam 9.45'de yalova'dan yenikapı'ya bileti bulunmakta. bu heriflere %50'sini hibe etmemek adına isteyen birine aldığım fiyata (10 tl) verebilirim.
Yaz tarifesine geçmiş, pendik-yalova araçlı 39 liradan 44 liraya çıkmış.
Erkenden bilet alırsanız bayağı ucuza bulabilirsiniz. Son dakikada almak istiyorum ve aracım yok diyenler için budo daha iyi bir alternatif.
deniz yolculuğu firması. bilet fiyatları pahalıdır ama yolculuk her defasında keyif verir bana. yenikapı bandırma arası gidip gelirim.
Marmaray kullanılsın diye seferleri büyük ölçüde azaltılan taşıt. Hayır benim anlamadığım bostancı dan bakırköy e gitmek istediğimde neden tek bir taşıt kullanmak yerine bütüb istanbulu tavaf etmek zorundayım?
ibrahim ve derya'nın oğlu. ismi de bunların baş harfinden oluşmuş. dün öğrendim bu bilgiyi allah da beni bildiği gibi yapsın nerde salak saçma bir şey varsa öğreniyorum.
babasının markası,
sese teknolojik destek,
biraz para ve pr ile süslenmiş bir balon,
yaz yağmuru gibi geçer gider.