bugün

4 tür efendim. 2 erkek 2 kız gönüllerde yatan. allah hayırlısını versin.
En fazla iki..
5'tir.

türk genç nüfusunun korunması için gereklidir.

sağda solda kürt lütfen diye caka satacağınıza işe koyulun 5 çocuk yapın türk nüfusu artsın.

öyle bakamam ayağına yatıp sorumluluktan kaçmayın, bakın kendi babalarınıza dedelerinize istisnalar dışında kalabalık ailelerdir.
(bkz:
)yapın biz bekleriz.
En az üç.
30 tanedir. Aslında gereken 2 tanedir. 28 tanesi Komşulara dağıtılmalıdır.
2 ya da 3 diye hayal ediyorduk. ama kızımız o kadar mucizevi bir zekaya ve güzelliğe sahip ki artık başka çocuk düşünemiyoruz.
2.

bir kız bir erkek.
3 çocuk iyidir bence.
kişiye göre değişiklik gösterir bu sayı. biz 2 kardeşiz. babamızın vefatından sonra bir an olsun kenetlenmekten vazgeçmeyip birbirimizi hiç yalnız bırakmadık. annem hep "keşke 3-4 tane daha yapsaymışım" dedi uzunca bir süre. o anki şartlar, ailenin maddi ve sosyokültürel yapısı vs gibi bir çok etken var. o yüzden şu olmalıdır diyemem net bir şekilde.
ikidir sizi ilkel yaratıklar, sıçar gibi doğurmayın.
2 yada 4, 2 oğul ve 2 kiz, güzel ve eşit olur. benim 3 ablam var. ama ne isterseniz allahtan dilyein.
Tek çocuk büyüdüm tek büyümek pek iyi değil yaşıt kardeşim olmasını isterdim. Bir çocuk yapmayın gençler.
işsizlik 11 lerde onu da düşünün.
Ailenin refah düzeyine bağlı değişim gösteririr.

Paran varsa banka müdürleri seninle özel ilgileniyorsa yüz tanede yapsan değmez.
Bir çocuk nufüsün geri düşmesine , 2 çocuk yerinde saymasına , 3 çocuk ise nüfusun artmasına sebep olur . 2 diyorum. Kaynaklar yeterli değil.
Aklinizin sagligi kadar yapin.
Dusunun ki onu buyutecek egitecek ilk kisi sizsiniz.
2 çocuk iyidir gerekli sevgiyi verirsin tek çocuk yalniz kalir siginacak bir kardes olmali allah sagliklisini versin herkese.
görsel
bu kirli dünyaya bir yumurta getirmek istemiyorum.
gelir ile Dogru orantilidir.

iki ideal ama uc neden olmasin.
Ben 3 tane isterdim mesela abisi ve ablası olsun en küçüğünün. Onu, ikisi her başı sıkıştığında yardım etsinler diye. Benim abim ve ablam var desin göğsünü gere gere.
Bir kız bir erkek iyidir. Bakabilen için 3 ya da 4 olabilir. Ama bakabilen ve hepsine vakit ve parası olan için.
üç çocuk. evet.
ya hiç ya 2.

tek çocuk olmanın artıları-eksileri var; mesela insanın üstünde fazla baskı yaratıyor gibi geliyor bana. anne-baba baskı yapmıyor olsa bile.

ebeveyn olabilecek psikolojik, fiziksel ve ekonomik gücü kendimde bulamazsam çocuk yapmam. eğer buluyorsam da 2 tane yaparım diye düşünüyorum. olursa tabi.
0.

Belki evlatlık. Dünyada milyonlarca kimsesiz çocuk var. Sayıları azaltılabilir.
1 dir. Ne mirasa ortak çıkan olur ne kardeş kavgası olur. Al ye iç malımı oğul ya da kızım denilir. Bana göre tabiki.