bugün

çağırdım geliyor..

önce 128 milyar doları çalıp ortadan yok olan bakanı, kayınpederini ve ona destek olan öküzleri idam edeceğiz..
ilkel kabile gelenekleriyle adaletin sağlanacağını düşünen primat talebi. Türkiyedeki yasalarda sıkıntı yok, kağıt üstünde çoğu batı ülkesinden de sert durumda. Ama yasalar uygulanmıyor mesele burada.
Demokrasisi oturmamış toplumlarda katliam olur.
idam cezasi bu ulkede hep politik gerekcelerle uygulanmistir. her gorusten insanin hatta bir basbakanin dahi idam edildigi ulke burasi. tamda bu sebepten idama cok karsiyim
hangi ülke için istiyorsunuz bilmiyorum ama . tek adam resjiminde yönetilen bi ülke ise istemeyin bence siz kaybedersiniz.
idam geri gelirse tabiki öncelikli şeyler var ama bu gücü tamamen bir kişi eline alırsa çok kötü olur diye düşünüyorum.
Idam geri gelmeli ve akil hastası olsa bile cinayet ve ağır suçlar işleyenler idam edilmeli. Bir raporla dişarı salınıyor bu insanlar. Bir fiske bile vurulmazmiş engelliymiş. Umarım bir gün sevdiklerinizin basına bir sey gelir o zaman anlarsıniz yarak kafalı pembe gotluler.
Fakirleri salkım salkım asalım ama cinayet işleyen zenginler hapis bile yatmasın diyor halk düşmanı yobaz.

idam gelsin derken tabi ki laik hukuk çerçevesine göre gelsin (ki ona da karşıyım) demiyor, şeriata göre gelsin diyor.

Diyelim ki şeriata göre idam geldi, bu durumda zengin ve güçlü katillerin aileleri maktulün ailesini diyet kabul etmeye ikna eder, katil kodeste yatmadan serbest kalır.

Oysa laik hukukta maktulün ailesinin katili affetmesinin bir önemi yoktur. Cinayet topluma karşı bir suç olarak değerlendirilir ve savcı tarafından dava konusu edilir.

Münevver karabulut cinayetinde gördük işte. Maktulenin ailesi kan parası kabul etmeye mütemayildi. Böyle olması çok zengin bir ailenin çocuğu olan katili kurtaramadı.

Şeriat 7.yy arap kabile hukukudur, günümüzde yeri yoktur, vesselam...
hukuk sisteminin yerle bir olduğu, adaletin mumla arandığı bir muz cumhuriyetine ( güzel ülkemi bu tanımdan hariç tutarım ) idam cezası çok farklı amaçlar için kullanılacaktır ve çok tehlikelidir.
dilediği her kanunu bir gecede çıkartabilen, önünde hiç bir engel olmayan siyasi iktidar idam yasasını neden çıkartmıyor dersiniz ? çünkü, keser döner sap döner, gün gelir hesap döner, horoz domalır tavuk gömer...
geldiği gibi de muhalefetten birkaç ismin asılması gerçekleşir. yapamazlar demeyin, büyük bir keyifle yapar bunlar. onlar için (hatta onun için) önemli olan ülkeyi yönetmeleri, bunun için herkesi harcarlar.
görsel

Adalet, bu ülkede sadece bir kadın ismidir.
Diyeceğim bu kadar!
Gelmemesi lazım. Adalet adaletsiz insanların elindeyken masum çok can gider.

Simdikilerin elinde olsa ülkede adam bırakmaz.
idam gerektiren suçlar fetöcü olmak, terörist olmak, AKP'li olmak, tecavüzcü olmak ve kasten adam öldürmek olursa ben onay veririm.
--spoiler--
fetoya destek vermiş kim varsa şehir meydanlarında sallandırılsın
--spoiler--
E sen cbaşkanından içişleri bakanı na, bakkalından kasabın tüm AKP lileri sallandırdın be kardeş.
--spoiler--
fetoya destek vermiş kim varsa şehir meydanlarında sallandırılsın
--spoiler--
E sen cbaşkanından içişleri bakanı na, bakkalından kasabın tüm AKP lileri sallandırdın be kardeş.
bu idam cezasında bir çok masumun canından olacağını biliyoruz. adaletli kullanılmaz türkiye'de
ne oldu menderes dönemini mi özlediniz? biz buna karşıyız!
gericilerin ıslak rüyasıdır. bu kadar vahşeti kaldıramam. ABD'nin hukuku en modern kurallarla işleyen eyaletlerinde de idam cezası olsa ülkemde istemem ben. bir caydırıcılığı yok çünkü.
Adalet gelsin ilk önce.

Ve

Suçu ne olursa olsun idam cinayettir.

Allah'ın verdiği canı

Sadece Allah alır.
Gelmez çünkü o ip kimin boynuna geçer belli olmaz.
idamı uygulayacak kişi kendinden başlarmı bu işe acep.