bugün

Bari şu çocuklara tecavüz edenlere ve ülkenin bağımsız bütünlüğüne göz diken alçaklara gelseydi ya. Allah belalarını versin.
Nasıl bu kadar canice şeyler düşünebiliyorsunuz ben anlamıyorum. Evet bu suçları, iğrençlikleri yapan insanlar hasta, cani. Fakat onların da sağlıklı aile bireyleri ve onları her haliyle kabul etmiş sevdikleri var. yapılan şeyler büyük, iğrenç, sesli söylenirken bile tiksindirecek şeyler olsada idam cezası çözüm değildir. Bunu atatürkçülüğe veya bi ideolojiye oturtmaya çalışmakta oldukça yanlıştır. Keza fransada başlayan idamların sonucu tarihte görülmüştür. En son millet kanıtlanabilirliği olmadan dahi birbirini asabiliyordu...
Kaç yaşında insanlarsınız çoluk var çocuk var caniliğe canilik ile cevap vermeyin.
Kısasta hayat vardır.
Bazen karşı bazen karşı olmadığım cezalandırma yöntemi.

En çok düşündüğüm ; ya bir gün bende suçsuz olduğum halde suçlanır ceza alır ve idam edilirsem ve suçsuzluğum idamdan sonra kanıtlanırsa.

Şimdi yazık olmadı mı bana, sevdiklerime ve sevenlere.
bence şu apo için önce yasağı kaldırılıp apo idam edildikten sonra geri yasaklanması gereken öldürme yöntemi.
ülkemizde en son 1984 yılında uygulanmıştır. banka soygununda 3 kişiyi öldürdükten sonra yakalanan mahkumu. bir de şimdiki suçları düşünün. ülkeyi perwolle yıkanmış gibi temizlenir geri gelse valla.
allahtan korkmayanlar için güzel bir alternatif.
Hala bunu savunan beyinsizler var. Adamın hayatı düzgün olsa, dışlanmaktan veya ölmekten korksa zaten işlemez suçu. Hatta ölmek isteyip de götü yemeyen kişilerin suç işlemesine bile neden olabilir, var böyle aklı yarımlar. Ağır suç işleyen insanların ağır ceza çekmesi lazım, önce hayatında neyi kaybetse mahvolur araştırıp onu o şeyden mahrum bırakacan. Bakalım nasıl bir hismiş derinlemesine hissetsin, o acıyla yaşasın.
Avrupa Birliğinden vazgeçmeliyiz önce. yoksa mümkün değil.
bazen lazım (bkz: Ceren Özdemir cinayetinin zanlısı)
Ahahah adam yukarıda sırf muhalif ve Atatürkçü diye adam asar bunlar yazmış.

istikal mahkemeleri de hain diye bir sürü insanı idam etmedi mi?
Ya onlar da hain değilseydi, sadece muhalif oldukları için idam edilmişlerse?
Adaletin çöpe atıldığı ülkelerde çok tehlikeli.
toplumun yapısı bozuldu.
okullarda eğitim verilmiyor. verilse de çocuklarda zerre etkisi olmuyor.
aileler çocuklarla ilgilenmiyor. eğitimsiz insanların sırf cinsel tatmini sağlamak adına yaptıkları gereksiz evliliklerde şiddet ve küfürle yoğrulan çocuk şiddete yöneliyor.
suç işlediğinde de devlet asalım diyor.

önce sen üstüne düşeni yaptın mı? sosyal devleti geliştirdin mi?
aile ve sosyal politikalar bakanlığı ailenin ilgilenmediği çocuklara sahip çıktı mı?
hayır.
çocuklar suç işliyorsa, devletin ihmali vardır. o yüzden bu şartlarda, bu ülkede idam cezası bu yönetim zihniyetiyle uygulanabilir bir yaptırım değil.
Amerikanın teksas eyaletinde bu yıl toplam 567 kişi idam edilmiş,ve suçluların işlediği suç ekseriyet itiribariyle adam öldürmek, biraz düşünüldüğünde adamlar bizim dinimizde bulunan kısas kuralını uyguluyorlar, biz neden dinimizde olan kısas'ı ülkemizde uygulayamıyoruz. Özgecan aslanların,güleda cankellerin ve nicelerinin katillerine idamdan hariç her ceza mükafat olur. Lütfen idam onlar için mükafat olur gibi deli saçması bir ifade kullanmayın ,katillerin ekmeğine yağ sürmeyin.

Ölen 567 kişinin sicilleri, ve karıştığı olaylar

https://www.tdcj.texas.go...r_executed_offenders.html
Bunu savunan adam yarın hırsızlık yapanın elini keselim der, beri gün sevişeni taşlayalım der.

Bunlar bin sene öncesinin mantığı.

idam vardı, menderes 146’dan yargılandı, suçlu bulundu, asıldı.

iyi mi oldu? Memlekete faydası mı oldu zararı mı oldu?

Deniz, yusuf, hüseyin asıldı... noldu? Memleket mi kurtuldu?

Bunlar yanlış şeyler.

Ceza aklı başa getirmeye yaramıyorsa ben napayım ki öyle cezayı? Öyle medeniyeti?

E şimdi diyelim adam ölümü kabullenmiş bir psikopat.. gidip bir masumun günahına giriyor mesela, seve seve de ölüyor sonra.

Bu adam ceza çekmiş mi oluyor? Olmaz. Bu adama da ödüldür idam.

Avrupa birliği falan o işleri geçtik.

Salt adalet olarak bakınca bana göre oldukça primitif, hiçbir şeye hizmet etmeyecek bir şeydir.

Türkiye’yi geriye atar.
Eski mısırda kedi öldürmenin cezası idamdı.
hak eden sonuna kadar tek hücrede kafayı yesin zira o ibne için kurtuluş olur...
herkese renkli günler
Hapishane değil orası ıslahevidir. Islah olmayacağına inanılan suçluların hayat hakkının sonlandırılması işlemidir.
idam gelmez çünkü kimin o darağacında olacagı belli olmaz suçun engellenmesi için bunada gerek yok aslında suçluya ceza verilmesi yeterli ülkede suçun ve suçlunun çok fazla olması ülkede ceza olmamasıdır.
Asla türkiye de olmayacaktır sadece gündem değiştirmek için ara ara kullanılacak çünkü sapıkları asmadan önce asılması ama asla asılamıyan insanlar var bu yüzden sözde kalacaktır.
bu saatte uygulanması hoş olan eylem.
Idam, sanskritçe dilinde "bu (this), şu (that)" anlamına gelir. Ve türkçede nasıl okuyorsak, öyle okunur.
idam-e nin son bulmasıdır. birileri gelir -e takısını alır cümlenin boynundan. başka bir aksesur takar yerine. ipe sapa gelmez konuştum yine. burada entarimizi sonlandırıyoruz.
Türkiye’de belli suçlar için getirilmeli. Evet.
idam bazilari icin ödül olur. Yaşarken aci cektirmek lazim bazilarina.