bugün

Hz. isa'yı doğuracağı sırada yeryüzündeki bütün putlar devrilmiştir.
Tüm Şeytanlar o anda irkilmiştir. Akabinde Şeytanlar gidip durumu iblise anlatmıştır.
iblis'te; dünya'da çok önemli bir şey oluyor! demiştir.
Sonra da hz. Meryem'in doğum yaptığını ve çevresinde bir melek ordusu olduğunu görmüştür.
Normalde bütün bebekler doğarken ağlar. Çünkü doğum anında şeytan onlara dokunur. Peygamberimiz söylemiştir bunu.
Ama hz. isa doğarken ağlamamıştır. işte Sebebi de onu; bu meleklerin korumasıdır.
Hz. Meryem ana'nın evi;
izmir efes bülbüldağında bulunur.

görsel
hristiyanlar için kutsal bir insandır. islam ile ittifaklı olarak mübarek bir insandır. iki dinde de hz isanın annesi olarak bilinir ancak ayrıldıkları tek nokta meryem isa'yı nasıl doğurduğu konusunda. bazı tarihi kaynaklarda meryem fuhuş yaparak dünyaya getirdi yani gayri meşru bir çocuk. dini kaynaklarda ise hristiyanlıkta isa'nın babası tanrı idi. hatta babasız dünyaya geldiği için ona tanrı dediler. kuran ise bambaşka bir boyut katarak meryem suresinde meryemi temize çıkararak cebrail'in insan şeklinde görünmesiyle isa dünyaya geldi. meryem suresinde şu ayetler vardır.

ona ruhumuzu gönderdik; ruh ona tam bir insan şeklinde göründü.
Meryem, “Beni senden koruması için çok esirgeyici olan Allah’a sığınıyorum! Eğer Allah’tan sakınan bir kimse isen (bana dokunma)” dedi.
Melek, “Ben ancak sana tertemiz bir erkek çocuk bağışlamak için rabbin tarafından gönderilmiş bir elçiyim” dedi.
Meryem, “Ben iffetsiz olmadığım ve bana bir erkek eli bile değmediği halde nasıl çocuğum olur?” dedi.
Melek cevap verdi: “Orası öyle; ancak rabbin buyurdu ki: O bana kolaydır. Biz, onu insanlara bir delil ve kendimizden bir rahmet kılacağız. Bu, kararlaştırılmış bir iştir. Derken Meryem ona hamile kaldı, işte bu sebeple karnında bebeği ile uzak bir yere çekildi.

milyarlarca insanın ayrıldığı noktayı kuran bu şekilde açıklıyor. meryem'in isa'yı nasıl doğurduğu konusunda günümüzde hala şüpheler devam etmektedir.
hz isa'nın annesi mi oluyor ? yanlış hatırlıyor olabilirim.
Meryem Ana Kutsal Madonna param yok lütfen bana piyango çıkartın. Marduk bir şey yapmasin masumlara. Evet çöpüm masumların sucu yok. Para verin bana lütfen.
Bakire olduğuna yürekten inanıyorum .dd
Olmamıştır.
Protestanlarin pek itibar etmedigi ama katoliklerin büyük saygi duydugu karakter.
Hazreti Meryem, 2002 yılında yayımlanan iran yapımı Kur'an ve islamî geleneğe dayanan tarihî ve dinî film. isa'nın doğumuna kadar annesi Meryem'in hayatı anlatılmaktadır.
Dünyanın en büyük trolü olabilir. Hala Tanrının çocuğunu doğurduğuna inanan milyarlarca insan var.
Hadislerde Hz. Meryem için “El-azra el-betül" tabirleri geçmektedir. Bu tabirler için bazı rivayetlerde “kendisine hiçbir beşer dokunmamıştır”ve “Hz. isa dışında bir çocuğa hamile kalmamıştır” şeklinde açıklama yapılmıştır.

Kelime manası olarak; El Azra: Bekar Bayan
El Betül ise; Evlenmeyen, dünyevi zevklerden kendini uzak tutmuş kendisini Allah'a ve ibadete vermiş bayan demektir.
Ben zina yapıp bu şekilde taşlanmaktan kurtulduğunu düşünüyorum. Çünkü bu hikaye Mısır dininde de var.
son derece o zamanki çağa göre
Skandal hikaye akıcılık hakim mucizevi olaylar
Mekanlar can alıcı
Lakin o zaman sinema yoktu hahaha.
Normal güzellikte (fazla güzel olmayan) ve de açık turuncuya çalan ve açık kahve bukleli saçları olan bir kadın olarak resmedilir.
hz.isa nın annesidir.
görsel

Bakire meryem. isa nın annesi, tanrının ise kuludur.
bize göre bakire meryemdir hristiyanlık inancına göre fahişe meryem şimdi hangisi?
aşağılık insanların ağzına alamayacağı kadın.
görsel
ikna kabiliyetine hayran olduğum kişi.
(bkz: occamın usturası)
lmao
Buyrun banamı seslendiniz......!
hz Meryem bütün Müslümanlarında annesidir.
Yusuf:
"Haydi söyle bana:Tohumsuz, ekin biter mi?"dedi.
Hz.Meryem:
"Evet! Biter!"dedi.
Yusuf:
"Hiç erkek olmadan, çocuk olur mu?"diye sordu.
Hz.Meryem:
"Evet! Olur!"
Sen, Allah'ın ekini ilk yarattığı gün, tohumsuz olarak, yarattığını bilmiyormusun?
Allah'ın ilk defa ağacı yağmursuz olarak yarattığını onun ağacıda yağmuru da her birini ayrı ayrı yarattıktan sonra yağmuru ağacın hayatına vesile kıldığını bilmiyor musun?
Yahud, suyun yardımını istemedikçe Allah'ın bitirmeye gücü yetiremediğini, söyleyebilir misin?
Eğer öyle olsaydı, Allah, ilk ağacı bitirmeye gücü yetiremezdi"dedi.

israil oğulları Hz.Meryem'in zina ettiğini sanarak kendisini taşlayıp öldürmek için ellerine taş almışlardı.
isa Aleyhisselam konuşunca Hz.Meryem'i serbest bıraktılar.Aksi taktirde recmedilecekti.
Kuran-ı kerim'de bizzat ismi zikredilen tek kadın.
tanrının hamile bıraktığı kadın.
din saçmalıklarına göre tanrının tek oğlunu doğurmuştur.
(bkz: meryem suresi).