bugün

1800 Meters (m)

=

5905.51181 Feet (ft)

anlatabildim sanırım.
yine de merdivensiz evereste çıkamaz.
Saatte onbin km yol alabilir. Dünya çok küçük olur.
Gemi yerine okyanustan yüzerek geçmiştir. Bu arada şöyle entryler girerek Gırgır dergisine malzeme vermeyin .
yanlış.

gelelim yanlışa günümüzde 180 cm olan birinin ayağı ortalama 25 cm'dir.

bu videoda sıkıntılı adam ayak izinin 27 ayak olduğunu söylüyor. sonrasında 8-9 metre diyor. hadi diyelim ki 27 adım boyu yani 27 metre olsun. fakat yine saçma olur çünkü 1800 metre uzunluğunda normal bir insanın ortalama 250 metre ayağı olur.

böyle insanlara inananlar var yazık..

edit: istek üzerine dalga boyunu hesapladım. 180 boyunda birinin türkiye ortalamasında(kendimden hesaplamıyorum yoksa baya büyük çıkar) 15 cm dalgası olsa 1800 metre adamın ortalama 150 metre dalgası vardır.
Maymundan geldiğine inananların güldüğü gerçek.

(bkz: trajikomiklik)
dinli insanların orta çağ masallarında geçen adem safsatasının bide uçuk bir boyla desteklenmesidir. ikra bismi rabbi safsatasından sonra duyduğum en büyük safsatalardan biridir diyebilirim.

"ilk insan diye bir şey yoktur"
(bkz: ya dayak yememiş ya hesap bilmiyor)
Kuran-ı kerim in ilk emri "oku" olduğu halde bu emri hiç ama hiç uygulamayan ve sadece dinleyen sığırların inanmak zorunda olduğu gerçek.

Neden inanmak zorunda, çünkü "sarığım şekil, önümden çekil" modun da önüne rahle konmuş bir sahtekar hocanın anlatdığı ile bilgi sahibi oluyorlar.

Bu şarlatan hocada diyor ki "gara davut kitabında yazmış".

Gara davut kim? diye soran yok.
Gara davut un yazdığı yazı nerede diye soran yok.

Sorgulamayan, başını öne eğerek hocanın her söylediği yalana "aminnn" diyen ümmet aslında tam da RTE nin istediği ümmettir.
bir de baba olacak. insan hiç değilse bir parça genetik miras bırakır.
Herkesin aklina acaba alet kac metreydi sorusunu getirir.
- yav bahattin yalandan kim ölmüş? ölen var mı?
- valla moruk sen öyle salladın ki, ben şimdi gülmekten ölecem he.
Adam yürüyen gökdelenmiş resmen.
akla neseli gunlerdeki ziya karekterini getitir...

-aslanin boyu 10 metreydi
+ziyaaa
-5 metreydi
+ziyaaaa
-tamam canim aslan kadar aslandi..
"sırt üstü uzandığında boyu zeytinburnundan samatyaya kadarmış yuh amk" tepkisi verdirten mevzudur. kim çıkartıyor lan bunları merak etmiyor da değilim hani..