bugün

bir araba modelidir.
ev almak için sattığım arabam. severdim kendisini.
güvenlik opsiyonel olmamalı. hyundai nin bu araçlarda yaptığı en büyük şerefsizlik budur. örneğin 100 verirsen 2 airbag 150 verirsen 4 airbag.
söylendiği gibi çok güvenli bir araç değildir. parça kalitesi çok yüksek değildir.
lakin modeli ve verdiklerine göre fiyatı uygundur.

egea, clio dengi bir araçtır.
taliant'tan iyi olduğunu düşünüyorum.

polo, fiesta, fabia'ya ise rakip olamaz.
80i geçmeyin, geçerseniz bir yere vurmayın,
vurursanız unutmayın;
(bkz: kelime-i şahadet)
kia rio daha iyidir. üstelik daha ucuz.
az kaçan çok yakandır.
fiyat muadili Fiat egea, Renault Clio, Citroen c3, Dacia Sandero stepway'dir.

şu grubun tamamı kalitesiz kabul ediyorum.
ancak bu grup içinde i20 alınabilir bir araç olarak gözükmekte. ha ben olsam sedan kasa egea varken diğerlerini almam orası ayrı.

ve bence i30'dan daha makul.
en azından i20 fiyat dengi araçlarla kıyas yapılabilir. ama i30'un fiyat denginde i30'un kıyasa dahi giremeyeceği rakipleri mevcut. kimse kusura bakmasın.
Güzel bir kasayla geldi. Fiyat yüksek ama hepsi yüksek. iç ve dış tasarımı olmuş bence.
iyi ki almamışım. Kasa değiştirmiş.
görsel
görsel
görsel
görsel
Ben böyle dandik araba görmedim. Güneşliği bi kapatıyorum tavan sacından ses geliyor.
otomatiğinin yakıtı lpg'siz biraz üzüyor, bu da tercih meselesi. Tipini seviyorum, iki kişi için ideal her türlü. Bugün 170'i gördüm, bana mısın demedi. Müzik hep açık zaten, trim dedikleri olaya da takılmıyorum, güzel araçtır. Tek sorunu otomatiğinin 4 ileri olması.
Yerine toyota auris alınırsa daha mutlu eder. Malum hyundai mavi kapaktan araba yapıyor.
(bkz: çöp)
(bkz: çöp)
Bir diger yuruyen tabut. Ekurisi de clio’dur. Clio’ya gore bir tik daha kalitesizdir. Ozellikle ic konsol... zamaninda 1 yil kadar kullanmistim. Gonderilen arac sifirdi. O 1 yil icerisinde de adi plastik kokusu gitmemisti arabadan. 120’nin uzerine cikinca da direksiyonu titriyor, yuksek hizda bir araba gecerken de titriyordu. Virajlarda ise hic guven vermiyordu. En sonunda otomatik sanzimani arizalandi, yerine de baska bir yuruyen tabut olan clio gonderdiler.
Silah gibi arabadır.
rallilerde tahmin edilmeyecek başarılara imza atan hyundai modeli.
2014 modelini 1 hafta 2015 modelini 3 yıl kadar kullanmış biri olarak, en zayıf noktası kesinlikle süspansiyonlarıdır. Motoru atiktir, ağır be oturaklı bir arabadır, iyi yol tutar. Vites geçişleri keyiflidir ancak süspansiyon sistemi çok gürültülü. Derin çukurlara hızlı girerseniz sizi üzer.
Geçen yıl 0 km 1.2 82 bg en full donanımlısını almaktan son anda vazgeçtiğim araç. ikinci el auris 1.33 aldım. iyi ki vazgeçmişim.
yarın teslim alacağim yeni arabam. iç dizaynı çok güzel. disi da fena değil. donanımi bol. inşallah hayırlı olur. tanım: otomatik olanı çok yakar.
Eski bir i20 kullanıcısı olarak "Uçan teneke" diyorum.

Konfor 0 (sıfır)
güvenlik 0 (sıfır)
kalite 0 (sıfır)

3 sıfır ile uğurluyoruz kendisini.
Bir i30 değildir. Hem geniş sportif Hem bir aile arabası. Bence i30 alın derim.
Kutu gibi araba, Getz in 2017 si işte. Eski araba Getz di,
Çok ufak yahu, yani tamam kullanımı kolay ama gerçekten çok ufak, yerle bir gidiyorsunuz.

Şimdi ise terios 1.5 var. Jeep.