bugün

bana doktor 6 ay boyunca kullanmam için laroxy adında bir sinir ilacı vermişti. üzüntüden sinirden stresten kaynaklanıyor yani.
öyle bir şey ki acını unutuyor oturup o huzursuzluk için ağlıyorsun.
hemen tedaviye başlanılması gerekn bir rahatsızlıktır yani. yoksa geceler zehir olur. uyku diye bir şey olmaz hayatında.
son 4 5 gündür sıkıntısını çektiğimi düşündüğüm sendrom. ya tam yatıyorum, böyle gıdıklanma gibi başlıyor, sanki bacağın içinden elektrik geçiyor. çok zorlarsam ve bacağı hareket ettirmezsem ani seğirmelerle bitiyor ama yok arkadaş, uyku filan haram resmen. uykusuzluktan geberiyorum. en ufak bir şeye bile uyansam tekrar başlıyor. aha işte saat sabah 8, gece 3'de uyudum bi uynadım daha uyku yok. sikerim böyle işi ya, bacağı germekten kas rahatsızlığına çeviricem hastalığı resmen.

edit: çözümü buldum ya, bacağı kırın.
Yattığınızda tuvalet ihtiyacınız az da olsa varsa artan durumdur kendileri.
Havayı tekmelettiren rahatsızlık.
Huzursuz bacak sendromunu toplumda çok yaygın görülmesi, hastalık olduğunun bilinmemesi ve yıllarca insanların bu hastalıkla tedavi edilmeden yaşaması nedeniyle en az bilinen en sık görülen hastalıklardan biridir diye tanımlayabiliriz.

Huzursuz bacak sendromu özellikle istirahat döneminde ortaya çıkan bacaklarda uyuşma, yanma, iğnelenme, karıncalanma, ağrı ve şiddetli hareket ettirme isteği gibi yakınmalarla kendini gösteren bir nörolojik hastalıktır. Yakınmalar genellikle akşam saatlerinde ve bacaklarda ortaya çıkarken, ilerleyen durumlarda gün içinde de uzun süreli oturma ve istirahat dönemlerinde ortaya çıkabilir. En önemli özelliklerden birisi yakınmaların hareketle azalmasıdır. Genellikle her iki bacağı etkilemekle birlikte az oranda ki hastalarda tek taraflı olabileceği akılda tutulmalıdır. Nadiren kollara, ellere ve vücudun diğer bölgelerine yayılabilir.

Bulguların sıklıkla akşam ve gece saatlerinde ortaya çıkması, bu hastalarda ciddi uyku bozukluklarına neden olmaktadır. Ayrıca huzursuz bacak sendromu olan hastaların %80’ine yakın bir bölümünde uyku sırasında belirli aralıklarla bacaklarda ortaya çıkan ve Periyodik Bacak Hareketleri (PBH) adını verdiğimiz istemsiz hareketler vardır. Bunlar da uykuyu etkileyen bir başka nedendir. Bazı hastalarda huzursuz bacak sendromu olmaksızın sadece PBH’leri ortaya çıkabilir.

Huzursuz bacak sendromu genellikle ileri yaşlarda ortaya çıkan bir hastalık olmakla birlikte tüm yaşlarda da görülebilir. Kadınlarda erkeklere göre yaklaşık iki kat daha fazla görülmektedir.
benim bir huyum vardır: bacak bacak üstüne atmadan soru çözememem, ders çalışamam. geçen aylarda da ygs lys derken saatlerce bacak bacak üstünde kaldığı oluyordu ayağımın. sonunda bu lanet şey ortaya çıktı ve yaklaşık 3 hafta hayatımın içine etti. lys 1'e 2 gün kala geçti allah'tan.

neyse; iğrenç şeydir, geceleri uyutmaz.
Bacaklarımda bazen olur ama enteresan olan çok azda olsa hareket ettirince Ağrı geçer sonra tekrar gelir tekrar hareket edince gider bu böyle sürer.
her bacak atması huzursuz bacak sendromu değildir.

(bkz: epilepsi)
gece gece geldi yine amına koyduğum.
Ben huzursuz bacak benden huzursuz.
Çok stresli olduğum aslında çok sıkı çalışmam gereken ama hiç çalışmadığım günlerde beni yakalayan rahatsızlık. Bacağı kesip atasiniz geliyor
Psikolojik kökenli olabilir. Magnezyum gibi mineral eksikliği olabilir. ilaçsız tedavi icin fizik tedavi önerilir.
klinik verilerde demir eksikliği anemisi ile beraber görülen hastalıktır. demir parametrelerine baktırılmasında fayda var. eksikse demir tedavisi yapılır. yok ondan değilse otör arkadaşımızın da dediği gibi antiparkinson tedavi yapılabilir. bunlara uzmanı karar verir tabi biz burdan ne desek boş.
Bu gece yine benimle olan zulum.

Yemin ederim bacagi kesip atasin geliyor oyle cile.
kotu bi sey olsa gerek diye dusunurken sol bacagimi salladigimi fark ettim. sahiden kotu bi sey.

dursana oluuuum!
huzursuz bacak sendromuyla kimse hayatından soğumamalı bir çaresi var istiyene ücretsiz de gönderebilirim ..yorumunuda buraya yapsın bu hastalıkta bir sorun olmaktan çıksın artık...
Stresli dönemlerde ve yaz sıcaklarında artan bir rahatsızlıktır. ilaç kullanmadan normal bir uyku uyuyamazsınız.
Uyumadan hemen önce musallat olan, ağrı desen değil, sızı değil, sancı hiç değil garip mi garip, lanet olası bir durum.

Gerersin olmaz, bükersin olmaz, yorganın altı olmaz, üstü olmaz...
olum ne istiyorsun gece gece, zıbar işte dersin anlamaz.

imdaattt!
bu gece salgın var sanırım. aman dikkat.
Şahsımda var olan yatağa girdiğim an fıkır fıkır kurt gibi kaynamama sebep olan rahatsızlık. Şu an stresliyim vesselam bacağım titremekten ağrıdı.
Endorfinle ilişkili diye biliyorum.
taşikardisi olan insanlarda da oluyor. demir eksikliği. stres.
tutabilene aşk olsun derste özellikle.
Sahip olduğum rahatsızlık aniden kalkıp gitme isteği uyanıp duruyor,çıldırtıyor odaklanmanı engelliyor 40dk olduğun yerde oturamıyorsun çok zor bi tedavisi var mı diye merak ediyorum ya da rahatlatacak bir şeyler yazarsanız sevinirim.
uzun yıllardır muzdarip olduğum rahatsızlık.

öldürmüyor lakin yaşam kaliteni etkiliyor.

dinlenmek yasak, sürekli hareket halinde olacaksın.