bugün

idlib te askerimiz 10 gündür havadan bombalanıyor. askerimizin tek yaptığı saklanmak . rsular internete koydular videoları.

ne bir tedbir ne bir başarı ne bir savunma silahı. yapayalnız çaresiz rus uçaklarının önünde attılar mehmetçiği.

şimdide 29 şehit.

ulen sen nasıl asker oldun nasıl paşa oldun yuh be.
Akmıyor...
15 temmuzla ilgili anlattığı olayların hala hikaye olduğunu düşünürüm.

muhtemelen kendisi en büyük fetöcülerden. birşeylerin ters gitmesi sonucu durumu lehine çevirip başarılı bir şekilde taraf değiştirmiştir.

boğazını sıkıp başına silah dayamışlar da kahramanca "olmaz" demiş. hayret ki insanların üstüne helikopterle, tankla ateş eden zihniyet kendisini oracıkta öldürmemiştir.

değişik bir durum.
Hulusi Akar, 51. Türkiye Cumhuriyeti Millî Savunma Bakanı.
VASIFSIZ.
o kadar şehit verildi; yardım, mühimmat, ambulans vs. konusu halen muallak. bir açıklama var mı bakan beyden? gazetede okudum; vatandaşın biri bölgeye gidip kamyonetle yaralı asker taşıyor, rezilliğe bakar mısınız, nerde savunma bakanlığımız? en yakınında ki fethullahçı darbecileri dahi çözememiş bir milli savunma bakanı var başında çünkü. başka yerde fıkra olur, biz de bakanlık yapıyor.
Kendi yaveri tarafından esir alınan eski genelkurmay başkanı.
Tarih kendisini Zor zamanlarda kaçmayıp taşın altına elini bedenini koymuş bir Türk evladı olarak yazacaktır.
tarih kendisini mensubu olduğu türk silahlı kuvvetlerinin haysiyetini iki paralık eden adam olarak yazacaktır.

(sağlığı sıhhati yerinde görünüyor. bunun vereceği hesap ahirete kalmayacak belki de)
Tabi askeri vesayet ile türkiye nin anasını ağlatanlar, bırakıp kaçanlar darbe sevdalıları haysiyet timsali. Hayır hayır asla Olamazlar.

Nasıl Atatürk askeri üniformasını çıkarıp sine i millete döndü akar paşamız da Atatürk ün yolundan giderek üniformasını çıkarıp bakan olarak Milli savunma nın başına geçti.
Kendisinden her gun sehitlerimizin kani yerde kalmayacak, intikamimiz aci olacak gibi mahalle kabadayısı uslubunda demecler duydugum msb.

Hic demiyor ki bundan sonra askerimiz olmeyecek, yapacagimiz akilli hamlelerle ulkemizi bu dar bogazdan çıkaracağız, evlere sehit atesi dusmeyecek..

Nedense bu adama pek guvenemiyorum. Eski genelkurmay başkanı olmasa saygi da duymam kendisine. Saygim makaminadir.
Ordu komutanlığı yapmadan Genelkurmay başkanı seçilmiş kişi.
Çok da şaşırmamak lazım o yüzden gidişata.
erdoğan'ınız türkiye savunmasının başına tam adamlarını bulmuş da tutmuş. dün şehit edilen askerlerle onun meyvesini topluyoruz.

görsel
görsel
görsel

Buram buram Otoriterlik fışkıran rütbeli emeklisi.
Kesinlikle başarısızdır. Evet.
feslinin kankisiydi.
sevmiyorum. bu makam sanada kalmayacak.
Genel kurmay başkanı olması ordu da general kıyımı ile gerçekleştiği yönünde (örn: Türk silahlı kuvvetlerinin komutan yokluğundan askeri tatbikatları yapamaması ve CB Erdoğan'ın orduyu yönetecek general kalmadı sözü) eleştiriler yapılıp asla bu görev için yeterli olmadığı eleştirilerine maruz kalan siyasetçi.
Sonuç olarak 15 temmuz gerçeği ortada.
ileride 15 temmuz için fetö kurbanları tarafından açılacak davalar ve soruşturmalarda vereceği ifadeler çok tartışılacak kişidir.
gün boyu yazmadım.
ama cihat yaycı paşamızın istifa açıklamasında isim vermese de tek suçlu olarak gösterilen kişi sensin.
o yüzden yazacağım şimdi.

şu cihat yaycı paşa'nın istifa açıklamasının metnidir;
görsel

galeride görsel net görülmüyorsa paşanın avukatının twitter gönderisi şurada;
https://mobile.twitter.co...tatus/1262418294436478976

sayın hulusi akar.
bu kaçıncı???

önce zekai aksakallı paşa'yı yedin.
sonra ismail metin temel paşa'yı...

barış pınarı harekatında zafere giden orduyu durdurdun...

ve şimdi de cihat yaycı'yı yedin...

hatırlıyor musun, gazi meclis'in çatısı altında sana şöyle seslenmişlerdi hulusi akar;
"senin silah arkadaşların sana hakkını helal etmeyerek öldüler, hakkını helal etmeyerek öldüler. sen silah arkadaşlarının bedduasını alan adamsın..."

evet, sen silah arkadaşlarının bedduasını, ahını alan adamsın.

senin ne olduğunu, kim olduğunu ben çok iyi biliyorum.
3 sene önce senin ne olduğunu yazmıştım;
(bkz: hulisi akar abdullah gül şükrü karatepe fotosu/#36467697)

mehmet dişli ile ortak arsa alıp, her şeyden terayeğından kıl çeker gibi sıyrılmak büyük marifet gerçekten.
(bkz: hulusi akar ın mehmet dişli ile ortak arsa alması)

tsk bünyesinde fetö ile mücadele eden bütün paşaları yedin.

ama unutma ki türk silahlı kuvvetlerinde atatürkçü, cumhuriyetçi ve fetö karşıtı binlerce subay var.
onların hepsini tek tek yemeye senin ömrün yetmeyecek...!!!
cami yaptırdı adam daha ne yapsın.
nankörler. ne o darbe olana ve boynuna ip geçirilene kadar burnunun dibindeki darbecileri farkedememiş.
bunlar ufak detay.
adam namaz kıliyy. başı secdeye değiyy.
sen de günde 5 vakit namaz kıl da her şeyle ilgilen her şeyin farkında ol kolaysa.
cihat yaycı paşa.

mavi vatan'ı yarattı, libya ile denizyetki antlaşmasının mimarı oldu, fetömetre sayesinde deniz kuvvetlerini fetöcülerden temizledi.

ön plana çıktı.
fetöcüler istemiyordu, sürekli hedef gösteriyorlardı.

cihat yaycı paşa istifa etti.
-------------------------------------

ismail metin temel paşa.

15 temmuz'da fetöcülerin ölüm listesindeydi. başaramadılar.
2. ordu komutanı oldu, zeytin dalı harekatı'nı yönetti. fetö ile mücadele ediyor, fetöcüler tarafından hedef gösteriliyordu.

ismail metin temel paşa'yı önce pasifize etti, şimdi de kadro yokluğundan emekli edildi...

--------------------------------

zekai aksakallı paşa.

15 temmuz kahramanı.
kahraman olduğu için korgeneral oldu, korgeneral olması hiç istenmedi fetöcüler tarafından.
fetöcüler hiç peşini bırakmadı.

fırat kalkanı harekatını yönetti.
cerablus'u, el bab'ı teröristlerden temizledi.

mükafat olarak orgeneral olmasının yolunu kapattılar. pasif göreve çektiler.

ve bugün zekai paşa da emekli edildi.

------------------------------

türk silahlı kuvvetleri'nde ön plana çıkan, başarı kazanan, halk tarafından sevilen kim varsa, fetöcülerin istemediği, fetöcü köpekleri hoplatmış kim varsa değirmen gibi öğüttün hulusi paşa.

sen hayırdır?
hesabın kiminle???
kimin istediğini yapıyorsun???
Tsk da bugün emekli edilen komutanları emekli eden bakan.
baş döndüren bir diplomasi trafiğinin içinde ve hatta tam da merkezinde olan 68 yaşındaki milli savunma bakanı. Milli savunma bakanlığının twitter hesabını takip ediyorum, yani ben şu genç yaşımda bu kadar yoğun tempoyu kaldıramayacağımdan eminim. bu adam 68 yaşında ve sürekli oradan oraya koşturuyor, hakikaten saygı duymamak elde değil.

geçenlerde sanırım bir ay kadar önceydi, bir gün içindeki görüşme programı şöyleydi: (şimdi tıvitırdan baktım, 20 temmuz imiş)

-Katar Emiri
-Katar Savunma Bakanı
-Azerbaycan Askeri Heyeti
-Malta Savunma Bakanı
-Libya Savunma Bakanı + Libya içişleri Bakanı

tüm bunlarla ayrı ayrı görüşüyor üstelik hepsi türkiye'de de değil. ben kıçımı kaldırıp ekmek almaya gidemiyorum yahu. helal olsun vallahi.

keza dün akşam azerbaycan'dan geldi buraya, bu sabahtan bu saate kadar ise ukrayna savunma bakanı ile görüştü, sonra Oruç reis'e refakat eden gemileri incelemeye ve denetlemeye gitti. 68 yaşında bu adam. harbiden hayran kaldım.
Darbelere destek verip cehape saflarında yer almadığı için linç yiyen bakan.
Ne akar, ne bulaşır. Tavşanın neyiydi o?