bugün

hukukçular daha zeki insanlardır.
Hangisi zeki diye tartışmayacağım ama tıp okuyan biri olarak sormak istiyorum. Bazı arkadaşlar doktorluk sadece ezber demiş. Be Amına kodugum iyi doktoru kötü doktordan ayrıran tek şey ezber mi yani ?
hukukçuların polemiğe bile girmeden sikip atacağı sorunsaldır.
not: hukukçuyum.
Kesinlikle dilbilimciler.
Birisi ünlü hukukçu yok demiş. Hadi len cevabı verilebilir.

Ayrıca hukukçular devletin bir çok kademesinde görev alırlar.

Örnek mi?!

Ahmet Necdet Sezer
adnan menderes
deniz baykal
bülent Arınç
muammer Güler
Suat Kılıç
Beşir Atalay.
kesinlikle, kesinlikle ve kesinlikle esnaflardır.
ikiside çalışmadan bir boka yaramaz. zeki olan, olması gereken mühendistir.
Siyaset zeka işidir ve ekseriyetle hukukçu siyasetçi mevcuttur.
Hukukçuların hafiften ezik hissettiğini gorebiliyoruz efendim tabi iş felan da bulamıyor yavrucaklar üzülüyor insan bu kadar zeki insanın aylak aylak dolasmasina. Zira ankara ıstanbul ve bi kaç özel disindakileri bitirenler disarda kalıyor sikini sallasan avukat. Bu kadar zeki insana yazık olmuş amk. Niye kimse sizi işe almiyor lan ?

Ayrıca kimin nüfusu varsa ya da iktidara yakınsa onun istediği şekilde sonuclaniyor ülkede davalar. Bunların hiçbir etkisi yok yalan mi amk ?
hukukçular zamanla yetkilerini kendi çıkarları için kullanmaya başlarlar. en basit bir olayda bile "ben hakimim ben savcıyım hedeyim hödöyüm" diyip işin içinden çıkmaya, milleti bok yerine koymaya bakarlar. tıpçılar da bir süre sonra ya işi ticarete dökerler ya da insanlıktan nefret ederler. hiçbir insan yoktur ki güç elde edip götü kalkmasın. herkes şark kurnazı memlekette.
türkiye'de zekayı ölçüt almayan sınav sistemini düşününce karşılaştırma yapılmayacak sorunsaldır.
kuramsal fizikçiler en zekîdir. nokta!

(bkz: sheldon cooper)
Kamyonetçiler en seksileridir.
ille de bir çözüm gerekiyorsa adli tıpçılardır diye cevaplanası sorunsal. *
tıpçıların öss puanlarıyla bile döverek alacağı karşılaştırmadır.
en zenginler ne tıpçıdır ne hukukçu. zekayla paranın alakası yok diyebilirsiniz ama zekayla her şeyi alamazsınız parayla? evet.
sayısalcı olunmaz, doğulur bebeler... pubertal testosteronla alakalı. haydi görüşürüz.
mühendisler ve hukukçular çok mal olurlar genelde tıpçılardan daha aklı başında insanlar çıkar.
geçen sene, 1 milyon dolar ödeyip cennetten arsa satın alan bi tıp profesörü vardı... gerisini siz düşünün artık.
türkiyede sayısal yeteneği olan sayısal, sözel yeteneği olan sözel seçmez. zeki olan sayısal seçer, diğerleri ea sözel vb. ıvır zıvır sıralanır. hukukçular kim la? benim kafası hiç bir sike basmayan ortalama bir öğrenci arkadaşlarım bile hukuğa gitti siz neden bahsediyorsunuz?
Dilciler daha zekidir.
tıpçılar zekidir, hukukçular hem zeki hem karizmatik.
Zekayı kiyaslayacak elimizde bir veri yok. Ille de bir paradigma yaratip kiyaslayalim diyorsaniz elinizdeki şey universite giriş sinavidir. Onda da tipcilar her puan turunde hukukculari katlar katlar neyse...
hukukçular diyenler ağırlıkta.
onu bilmem ama ikisininde zekayı mesleklere hatta lys sonuçlarına göre belirleyen gerizekalılardan zeki olmaları muhtemel.