Her sabah kaçırmadan izlerim.
Hugo iyi adamda Tolga abi sıkıntılı olan tip. Evet.
cadı sila'yı tuttuğum program açık ve net.
ilkokul çağlarında az mı izlerdik bunu
Kanal 6 da oynardı
Okuldan çıkar çıkmaz hemen tvyi açar bunu izlerdim

O dönem çocukları özeldi
Şimdiki gibi internet bebesi değildik...
3 6 9 rakamları kullanarak oynanan oyun. Bir de orada böcek dövüştürme oyunu vardı ona bayılırdım
(bkz: cadı sila)
yalancı ibde tolga abi. hepimiz biliyoruz hügonun amına koyulduğunu.
Olsa da tekrar izlesek dediğimiz masum eğlenceli tatlı mı tatlı çocuk programı.
Hugo dergisi aldıktan sonra Hugo Fan Club'a üye oluyordunuz. Size bir kod veriliyordu, o kod sizin üye numaranız. Yarışmada bi ekranda rast gele kod çıkıyor ve koda sahip üyenin ev telefonu aranıyordu. Bana hiç denk gelmedi ama bir ümit hep bekledim.

Sonraki yıl o sistem değişti, direkt telefonla izleyiciler arayarak katılmaya başladı.

hugo fan club üyelerine tatilya denen eğlence yerinde baya güzel indirimler yapılıyordu hatırladığım kadarıyla. hatta mektup arkadaşlığı olayı da vardı. Bi mektup arkadaşı belirlenmişti bana ama salak salak büyükler gelir mektupları okurdu kuzenler filan, amcık amcık şeyler. Çocuklara yapılmaması gereken şeyler. O yüzden utanıp hiç mektup yazamadım mektup arkadaşıma. Çocuğuz lan, nasıl yazıcaksın. Zaten yazsan ne yazcaksın ama gel gör ki bi çekingenlik oluyor.

Bir dönem çocuklarının en büyük eğlencesi olan programdı. Güzeldi. Özledim valla.
bence çoğu fakeydi özellikle oyunu tamamlayanlar. ne bileyim o zamanın şartlarına göre bildiğin ev telefonu tuşlara basıp oynayacaksın yani bir yerde telefon televizyon arada sesler yani yetişkin biri bile konsantre olup oynayamaz doğru düzgün.
orta okula giderken, katıldığım ve sonunda kazandığım efsane çocuk programı. o dönemde hediye ettikleri elyaf yorganı hala kullanıyorum...sene sanırım 1995 filandı...
sabahların vazgeçilmez programı. lakin bugünkü bölümdeki salak bi çocuk sinir etti beni. telefon tuşuyla oynayacağına kumanda tuşuna bastı. bilmiyorsan bağlanma programa.
daha acun ılıcalı şortla zıpır zıpır dolaşırken yarışma aleminin kralı tolga abimizdi. herkes haddini bilecek.
kanal 6'da basketbol ligi maclari izlerdim. mavi jeans ortakoyler, raks itu'ler tuborglar falan vardi.
Güzeldi be. Cadı sila felan.
Özledik valla üşüyoruz reis.
ben küfrü bir yerde gördüm olayın yeni patladığı zamanlardı ama çabuk kaldırdılar.
en sevdiğim oyun dalgacı ile dişlek.
Ben küfrü duymadım (O zamanlar internet youtube yoktu programı kaçırdın mı izleyemiyordun) ama bu kadar kişi küfür edildi diye boşuna uydurmuyor olmalı. Herkes mi aynı halisunasyonu gördü yani. E program da apar topar kapatıldı zaten. Gerçi kendi suçları da değil ama o zamanlar öyleydi işte. Neyse bence küfür olayı var evet.
90'lardaki çocukların malum küfür olayı ile hafızalarında kalandır. işin ilginç yanı küfür ısrarla inkar edilmiştir tolga abi tarafından. zaten olayı bu kadar gündemde tutan şeyde budur.
çıkıp ''evet küfür edildi'' deseler olay kapanacak ve şu an olduğu gibi şehir efsanesi olarak kalmayacaktı.

ama kanal 6 arşivlerinden kaldırılıp, sır gibi saklanan bu video gelecekte youtube ortamına düşecektir. çünkü bu sefer ''efsane kayıt bulundu'' denip, gidiyeah vakası gibi senelerce konuşulacak bir argüman yaratacaklardır.
üzerine remixler falan yapılacaktır.
(bkz: hugo nun amk)
Bunu duymam üzerine internette döne döne videoyu aradım.
eski nesilin çocukluğunu renklendiren yarışmalardan biridir. her sabah bunun için uyandığım günler olmuştur. teşekkürler..
Bu yarışmaya katılmadım. Kimler katılıyor diye merak ettim. Zenginlerdir dedim. Kaderime razı oldum. Aileme telefon faturası kitleyemezdim.
Bu yarışmaya katıldım. Ve hugonun da tolga abinin de sjmdkgdkm deyip kapattım.
bu yarışmaya katıldım.

ama gülmekten.