bugün

Biri var sözlük, düştüm düşecem kıza. böyle serseri aşık modunda peşine düşüp yakmak istiyorum kendimi ama bir yandan da hiç mi akıllanmayacaksın be amına koduğum diyip frenliyorum kendimi. ilan-ı aşk için geç kalmasam diyorum bir yandan, diğer yandan ne aşkı la hemen diyip susuyorum. Tamam anladık duygusal boşluktayız, aşık olmaya bahane arıyoruz da bile bile lades demenin de alemi yok şimdi. Ne yapsam nasıl etsem?

Seviyorsan git konuş kanka diyen ilk kişiye Brüksel lahanası, hem de bir kilo. Dolu dolu bir kilo.
karım naber ?
merhaba, naber, nasılsın gibi klişelerden uzak durulmalı bence. çok banel ve sıkıcı onlar.
selam, nasılsın?
5 yıl önce ilk defa aşık oldum, çeşitli planlarla tanıştım kızla, o tamamen rastgele tanıştığımız sanıyordu ama aslında her şey planlıydı, onunla arkadaş oldum, bir şekilde numarasını aldım, o kıza ilk mesajı atacaktım, ne yazacağımı bulamayıp bu başlığı açmıştım.

bir mesaj attım, o kızla çokça konuştuk, çokça vakit de geçirdik, birbirimize hediyeler aldık, kendisinden hoşlandığımı biliyordu o zamanlar ikimizin de hiç sevgilisi olmamıştı, o kariyerine ve hedeflerine odaklanmak istiyordu, bana bu konuları ileride düşünelim demişti, bu yılın ortalarında beni aradı, sana bir şey söyleyeceğim ama şaşırma dedi, ben de benden hoşlandığını filan söyleyecek zannettim, ben evlendim dedi, şok oldum. bense hala buradayım. bu başlığı görünce garip hissediyorum.

hala konuştuğumuzda bana tanıdığı en iyi erkek olduğumu söyler, hatta eşinden bile daha iyi olduğumu söyler, bana dua eder karşıma beni hak edecek birisi çıkması için, halâ arkadaşız.

zaman ne kadar hızlı geçiyor, her şey bir anda değişiveriyor.

bu da bu başlığın hüzün verici anısıdır işte...
Dünyadaki en güzel çiçeklerin ilham kaynağı olan kadın, böcek olsam ilk sana konardım.
Ve sonra iyi evlilikler.
görsel
A.mini s.ikem.
ilk örnek :

- merhabalar
+merhaba
- beni tanıdınız mı?
+çıkaramadım?
- x okulundan
+ uhm.. hayır

diye devam eder bu konuşma...

ikinci örnek :

- selam
+ selam, kimsiniz?
- önerilenlerde görmüştüm ekleyeyim dedim
+ hımm anladım, bende ekleyeyim bari
- nickindeki senin ismin değil mi?
+ evet, niye başka isim koyayım ki?
- bilmiyorum, genelde farklı isim koyuyorlar ondan...
+ anladım

işte tam bu noktada konuşma tıkanıyor. gerisi sizin muhabbeti yürütebilme gücünüze kalmış. bende bu güç bir hayli zayıf olduğundan tavsiye verme aşamasına girmeyeceğim.

aynı okul, iş yerinde falan bulunuyorsanız işiniz bir tık daha basit buradan bir konu açıp aranızda en az 7-8 cümlelik bir diyalog geçmesini sağlayabilirsiniz.

akışı iyi sağlarsanız daha da uzun olur. konuştukça sizde karşı tarafta dahada açılacaktır, konu bulmak daha basit olacaktır.
Böyle durumlarda bir altyapısı olmadan ilerlemek benim için zor olduğundan hep bi bahane niteliğinde şeyler buluyorum işte spor salonunda hoşlandığım bi hanımla sohbet icin beslenme hakkında bi makaleyi bahane edip sonra devam ederim markette çalışan bi hanımla sohbet etmek için kendisinin bir arkadaşıma benzediğini ve o arkadaşımı uzun suredir göremediğimi söylerim eğer doğrudan görüşme imkanım yoksa uzak yerlerdeysek herkesin gordugunden daha az farkedilir şeylerine iltifat ederim örneğin bu perçem olabilir yani ne bileyim ilk mesaj ilk konuşma biraz pratik olmakla alakalı değilseniz de dümdüz gidin ben de öyle yapabilenlere özeniyorum.
"seni kendime aşık etmem lazım ama nasıl olacak tüyo verirmisin?"
"sen bir aysın ben kara gece, gel derim."
"titrettin beni titttrreettttiin."
gibi gibi yardır.
dönerse senindir, dönmez ise zaten hiç senin olmamıştır.
sarıııı, titrettin beni titrettin denmeli bence. hem niyetimiz fanfilifinfon değil mi?
Habuluhubululibu.

Düşün artık uzun zamandır yazdığımız yok.
Sikişelimmi? Yaz ama -mi ekini ayirma.
görsel
(bkz: filiz sevişelim mi)
bir soru.

yazilmaz, konusulur.
+ selam, naber
- iyi?
+ senden naber demeyecek misin
- hayır
+ ne kadar egolu birisin ya
- iyi misin sen?
+ evet iyiyim bak nasıl sordun haha
- ya deli ya kimsin sen?
+ tanımadın mı
- hayır, cikaramadim.
+ demek ki iyi sokmuşum hahah
+ noldu resmin gitti profiline girilmiyor.
+ amk Kezban siz tc kızları hep aynısınız.
E: Hakkınızda ihbar var.
K: ne alaka ya?
E: Hırsızlık yapmışsınız
K: ne çalışmışım?
E: kalbimi.

Şaka şaka ben Seni beğeniyorum bir kahve içelim mi yazın geçin. Olacağı varsa storysine alev atsanız bile olur.
storysine yanıt veriyorum. dönerse döner. dönmezse daha ne yapayım. yani mesaj olarak elimden gelen budur.
Eğer tanışmışlığınız yoksa ve sadece sosyal medyadan görülmüşse iş tamamen senin ağzının laf yapmasına kalıyor. En basitinden kalıplaşmış tanışma sözcüklerinden öteye (selam, naber tanışalım mı) farklı bir emoji kullanıp merak ettirerek sana yazmasını salayabilirsin. Önemli olan muhabbeti devam ettirebilmek ilk yazdığının bir önemi yok. Tabi yine kalıplaşmış sözcükler kullanırsan başlamadan sıçarsın.
selam, nasılsın?
görsel
alüminyum.
Selamün aleyküm.