bugün

(bkz: öküz)
her sozun ayrılık yerine kavgaya yaklastırdıgını, iliskinin konusarak bitirilemeyecegini bilir.

konusmaz, bilir ki konustukca kavga eder, kavga ettikce gidemeyecegini anlar.

sessizce gider.

hoyrattır o. mutluluk icin beraber olmus, huznu gorunce cok alıstırmadan gitmeye karar vermistir.

illa ki pesinden kosan olunur.

bilir ki, hic bir sey soylemeden gitmesi soru isareti bırakır. soru isaretleri cevap bulmamalıdır.

gitmesi gerektigini bilendir. peki ya o na nasıl anlatabilir bunu? ne soyleyebilir? seviyorum ama olmayacak, aynı senaryoyu defalarca oynadım, oynamıyorum artık der. nasıl der bunu o na?

emin olun ki hicbir sey demeden ayrılmak onun alıskanlıgıdır, yasam seklidir. daha once yapmıstır ve daha sonra tekrar yapacaktır.
kazım koyuncudur. aslında çok şey diyordur.

(bkz: hoscakal/#1164163)
gerekli olan açıklamayı daha sonra gerekçeli karar olarak e mail olarak yollayacak olan erkektir.

beklemek lazım.

aceleye gerek yok.
dırdır kafa ağrıtıp ayrılan kadından daha makbul olsa gerek. kimbilir, belki de sessizliğin boğucu gürültüsünü bir intikam malzemesi olarak kullanmıştır.
kız tarafından korkak damgası yapıştırılacak erkektir. fakat bu kızın o anki sinirindendir, her zaman kafasını kurcalayacaktır neden sessiz bırakıp gittiği. %68 ihtimalle de o erkekle konuşacaktır, "neden sessiz ayrıldın" diye.
okuzun onde gidenidir.

lakin kiz versiyonu da ayni derecede okuzdur. bunlar, yasananlarin hepsini yalan etmis, duygusuz ve saygisiz insan tipleridir.

kendilerine ayni muameleyle karsilik verilmeli ve siklenmemeli.

her seyin ardindan soylenecek tek soz muhtemelen "yazik" olur.

dusman basina.
sebepsiz yere ortadan kaybolup telefonları açmıyorsa, mesajlara cevap vermiyorsa, msn'de engelliyorsa, affedersiniz ama s.ktirip gitmesi iyi olmuş erkektir. "insanlar konuşa konuşa" diye biliyoruz biz...
kızı artık sklemeyen erkektir. kız tabi atar tutar; aciz, korkak falan diye... işin garip tarafı erkek o lafları da sklemez...
(bkz: asili kaldim bir ipin ucunda)
yaşadığı ilişkiden dolayı kafayı yemiş erkektir. ilişkide olduğu güzeller güzelinin kendisini haketmediğini düşünerek çok uzaklara gider.
ayrılıkla zaten acıttığı yetmezmiş gibi bir de kendinizi suçlamanıza sebep olan, hatayı kendinizde aramanızı sağlayan erkektir. aslında gittiği iyi olmuştur. tabi bunun farkına varmak için zaman gerekir.
her türlü ilişkide en önemli kural olan -ya da olması gereken- 'saygı' unsurunu gözardı etmiş erkektir.

o yaptı diye sizin de aynı şekilde karşılık vermeniz gerekmez. herkes kendi yaptıklarından sorumludur.
her şeye rağmen; ilişkiye, o kişiye saygı göstermeye devam etmek, ölçülü tepkiler vermek gerekir ki, kendinize olan saygınız eksilmesin.
yıllar sonra dönüp olanlara baktığınızda anlık öfkeyle hareket etmeyerek, kendinizi kontrol ederek doğru şeyi yapmış olduğunuzu anlayacaksınız.
aslında o esnada birşey söylemese de, geçmişte yaşanan gereksiz tarışmalar yüzünden çok şey ifade etmek isteyen erkektir.
yaşanılanların, erkek için hiçbir iz bırakmadığının kanıtıdır.
odundur.
kızımı bırakmak için kaç para istiyorsun sualine cevap veren bu suale söyleyen kişi ile fiyatta uyusan er kişi olabiletesi yüksek olan kişidir.

(bkz: paranın ne önemi var)
(bkz: mühim olan insanlik)
(bkz: hadi ulan ordan peynirli poğaca)
- merve ben kendimi çok kötü hissediyorum, seni zorladığımı düşünüyorum en iyisi daha fazla uzatmadan burada bitirmek.

- aslı yaşadıklarımız çok güzeldi ama içimde ki heyecan bitti kusura bakma.

- şükran ay çok fenayım bitti bitti.

- melisa ayrılmak istiyorsan söyle bileyim.

- figen bu ilişki biraz monotonlaştı mı ne?

- ece hadi ben kaçtım bye.

- simge seni asla bırakmayacağım
ertesi gün
- simge konuşmamız lazım..

gibi dandik bahaneleri uygulayan biz gariban erkeklere göre daha mülayim olan erkek tipidir.
bilumum sözlük yazarları tarafından öküz diye nitelenen erkektir. kadın erkek ilişkileri üzerine doktora yapmış yüz bilirkişiye sorduk ve alınan cevap, kadın hiçbir şey demeden giderse kurtarılabilir. erkek keza aynı şekilde davranırsa iş bitmiştir. daha ne konuşacağız peki.
(bkz: bukowski) dir. çiftleşecek yeni birini bulmuştur.
suphanedir, hiyardir...
"sen iyi, çok iyi bir insansın ama..." cümlesini duymuş erkektir.
merakın ve de terkedilmişliğin sevgiyi diri tutacağına inanan erkektir.her nedendir bilmem ama henüz cevabı verilmemiş sorular varsa ve de terkeden siz değilseniz siz gitmeseniz de yüreğiniz sessizce gideni takip edip yakaladığı ilk anda
keskin bakışlarla "neden?neden?" diye soracaktır.ortada bir aşk da kalmamıştır büyük ihtimalle ama bir şeyler net olarak ortaya dökülmedikçe,son noktalar konulmadıkça ilişkiler bitmez işte.garip bir şekilde bitemez!
yüzyüze gelmekten kaçan versiyonları olan erkektir. bilir çünkü zaafını. zorunluluğu da bilir, sizden geldiğinde bitti sözü gerekçesi de vardır artık. ve gider. ama hayatınızdan tamamen gider mi orası ayrı bir entry nin konusu.
kendinde aciklama yapmayi bulacak kadar bile cesareti olmayan erkektir.

(bkz: binlerce dansöz var)