bugün

yolda olmaktır.
bir yere ait olmak bir bakıma yolu terk etmek, yoldan olmaktır. yolda kalmak, bir yere ait olmaktan daha mühimdir.
Beni acayip derecede rahatsız eden durumdur. Küçük bir şehirdeyken de büyük şehirlerde yaşadığım zaman da yurtdışına gittiğimde de ben hiçbirine ait hissetmiyorum kendimi. Bu en çok rahatsız eden durumlar. Köye, kasabaya, ilçeye hatta istanbul, Ankara'ya da yerleştim ama yok. Ey huzur nerdeysen çık gel artık.
Terkedilmek demektir. Evet.
Her yere ait olmaktır.
Bakın size yemin ediyorum. O kadar yalnizim ki bugün ölsem sadece beni arayan kişiler oyundaki arkadaslar olur sebebide kac gundur neden oyuna girmiyorum diye ararlar. Baska hic kimsenin haberi olmaz. Cunku beni arayip soran merak eden kimse yok. Nasil oldugumu ne haldeyim iyi miyim kötü müyüm merak etmiyorlar. Bense zamaninda hep onlara karsi iyiydim. Belkide bundan kaybediyorum. Nasil bi insan olmaliyiz ki deger gormek icin. Serefsiz haysiyetsiz cikarci mi olalim. O zaman degerli olacak miyim. Muhatap oldugum tüm kizlarla yatip kalkip gönül eglendirsem o zaman degerli mi olacagim. Karsimdakine kizsam bagirsam o zaman olacak mi. Her boku yiyip ilerde eşime bakirim desem o zaman güzel mi olacak. Yemin ediyorum sabrim cok az kaldi gercekten. Artik kötü insan yoluna dogru gidiyorum. Beni bu hale getirende sizsiniz. Keske şu yazdiklarimi cevremdeki herkese okutma sansim olsa cunku burda beni taniyan 1 kisi bile yok ve aslinda buraya yazdiklarimida sozlukten siradan birileri bile okumuyor. Az kaldi kötü insan olmama birazda kötü burak yanımı görün.
zaten her şeye, her yere ait olma durumu iyi bir şey değildir, hiçbir yere ait olamamakta kötüdür. sorun zaten ya hiçte yaşamak ya uçta yaşamakta çıkıyor. en çok aile kavramını bilin, en başta ailenize ait olun.
ayrıca;kendinizi iyi tanır , kendinize sahip olursanız aidiyet duygunuzu nasıl ortaya çıkaracağınızı daha iyi bilirsiniz. ve. bir de önce kendinizi sevin , önemseyin. kendini sevmeyen hiçbir şeyi , hiçbir yeri sevmez çünkü. hep yalnızlıkta iyi değil sonuçta.
aslında bi yandan iyidir çünkü hiçbir şey insanın elinde sonsuza kadar kalmıyor. hatta hiç kimse kalmıyor. düşünsenize ben buraya ya da bu kişiye aitim dediğiniz yer ya da kişiyi kaybettiğinizi.
Hiçbir yere ait olmamak istediğin yere gidebilme özgürlüğü verir.
benimdir. gittiğim her yere çok rahat uyum sağlıyorum ve genelde başka bir yeri özlemiyorum. gittiğim her yerde kendimi farklı biri olarak tanıtıyorum. küçüklükten beri o kadar çok taşındık ki artık nereye gitsem fark etmez.
şöyle der rus şair: ''Kendini ait hissetmeyen, kenarda köşede bırakılmış özleyen ve bekletilen kişiliklerimiz, aslında hepimiz oluyoruz.''
(bkz: la oreja de van gogh)

Bazen de insanın içinde bir gün bulma umudunu taşıtır.
kendini hiçbir yerde tam hissedememektir.
(bkz: içler acısı bir durum)
(bkz: ben)
... Ama hiçbir yere de gidememek.

Koca bir hayatın içinde, kendi içinde sıkışıp kalmak.
Bunaldigimda yada kafamin tam bagimsizligini ilan ettigi ortamlardan ayrilirken yolculuk boyu hissettigimdir. Tam burada yil devirsem koymaz dedigin yerden kactigin -sogudugun yere gelmek zorunda kalmak iste tam o anda olup olabilecegin hicbir yerde kendine aitlik hissetmiyorsun .
Bir süredir hissettiğim yönsüzlük hissidir. Hiçbir yere ait hissetmemek dünya dışı biri gibi hissettirir.
Bir süredir hissettiğim yönsüzlük hissidir. Hiçbir yere ait hissetmemek dünya dışı biri gibi hissettirir.
uzun zamandır hissettiğim durum.

olmak istediğim yerde olmadığımdan, olmak istediğim yerde de kalıcı olamadığımdan kaynaklı.
Özellikle sürekli tayin görmüş bir babanın çocuğu idi iseniz. ..
Kendimi hala bulamadım. istediğim gibi davranamadığım için istediğim hayatı yaşayamıyorum ya da isteğim hayatı yaşayamadığım için istediğim gibi davranamıyorum. Bilmiyorum. Ama hala istediğim kişi değilim. istediğim kişi olmadığım için bir anda bir yerde bulunan ben değilim. Hiçbir yere ait değilim.
bazen özgürlüktür.
Radiohead - creep

''i don't belong here.''
Kendini bulamamak. istediğini elde edince bile mutsuz olmak.
Zaten gurbetteyim olurda yakında Türkiye'ye dönersem kesin orada da yabancı hissedeceğim.
Bir yere ait olmaktan iydir.
Mutsuzken hissederim bu duyguyu. Nereye gitsem geçmeyecek gibi gelir bu yüzden de hiçbir yere ait değilmişim gibi hissederim.